Pomoc w konsumpcji i zanieczyszczeniu

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
BloodyRose26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 05/01/14, 13:49
Lokalizacja: Drome (26)

Pomoc w konsumpcji i zanieczyszczeniu




przez BloodyRose26 » 05/01/14, 15:42

Witam wszystkich!

Już przepraszam za tytuł, który być może (prawdopodobnie) nie jest najlepiej znaleziony (ale wtedy przyszło mi do głowy kilka sformułowań ^^).

Przychodzę, aby zobaczyć twoją oświeconą radę (przynajmniej mam taką nadzieję;) ponieważ kilka pytań pojawiło się w moim umyśle torturowanym przez tyle sprzeczności i pytań.

Chciałbym zmniejszyć zużycie paliwa i zanieczyszczenie mojego samochodu ^^.
Wiem, że istnieje kilka systemów, ale prawdę mówiąc trochę się pogubiłem...
Będąc nowym w tej dziedzinie.

Przeprowadziłem już z powodzeniem (ale przyznaję z pewnymi trudnościami w nauce) instalację GP na generatorze.

Obecnie chciałbym zainstalować pozory GP lub przynajmniej wzmacniacz wody (wiem, że jest pewna różnica między tym a całkowicie ukończonym systemem GP (popraw mnie, jeśli się mylę).

Ale niestety mam samochód "nowej generacji" (no może nie najnowszy, ale nie aż tak stary) ... 2L 100KM HDI (Peugeot 307SW proszę ^^ z początku 2003 r.) i nasuwa mi się kilka pytań.

Czy instalacja jest możliwa ze wszystkimi komputerami wbudowanymi w samochód?
Wiedząc, że auto zostało już trochę zmodyfikowane: usunięcie FAP i zawór ERG (według mnie czujniki już na tym poziomie są błędne, ale mogę się mylić).

Mam wiele innych pytań dotyczących adaptacji systemu, ale o tym później, ponieważ są to pytania bardziej praktyczne lub montażowe ^^

Jeśli mógłbyś mi doradzić inne możliwe modyfikacje lub sztuczki do wykonania na tego typu silniku, jestem zainteresowany :D
(dsl silniki hdi nie są jeszcze moją filiżanką herbaty (zgraj moją 205..).

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mnie i czekam na Twoją odpowiedź.
Z poważaniem.

ps: proszę o przeniesienie tematu jeśli jest w złym miejscu lub zmianę nazwy jeśli nie pasuje x)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Pomoc w konsumpcji i zanieczyszczeniu.




przez Flytox » 05/01/14, 23:04

Witaj BloodyRose26; Powitanie.

BloodyRose26 pisze:Przeprowadziłem już z powodzeniem (ale przyznaję z pewnymi trudnościami w nauce) instalację pliku a GP na generatorze.

Chyba GP dla Gillier Pantone.
Dobrze by było, gdybyś nam opisał, sfotografował swój montaż.:P

Obecnie chciałbym zainstalować pozory GP lub przynajmniej wzmacniacz wody (wiem, że jest pewna różnica między tym a w pełni gotowy system GP.


Masz na myśli komercyjny Pantone?

Ale niestety mam samochód "nowej generacji" (no może nie najnowszy, ale nie aż tak stary) ... 2L 100KM HDI (Peugeot 307SW proszę ^^ z początku 2003 r.) i nasuwa mi się kilka pytań.

Czy instalacja jest możliwa ze wszystkimi komputerami wbudowanymi w samochód?


Niestety, praktycznie nikt nie udokumentował poważnie zespołu pantone Gilliera w sieci w najnowszych silnikach HDI itp. Z pewnością istnieją duże trudności w zarządzaniu / oszukiwaniu całej elektroniki / regulacji itp. Silniki te są stosunkowo dobrze zoptymalizowane, a AMHA ma pewne wątpliwości, czy można je znacznie poprawić. Do tej manipulacji potrzebna jest dokładna znajomość elektroniki pokładowej, czujników, przepisów, programowania skrzynek wtryskowych itp...:płakać:

Wiedząc, że auto zostało już trochę zmodyfikowane: usunięcie FAP i zawór ERG (według mnie czujniki już na tym poziomie są błędne, ale mogę się mylić).

W sieci znajdujemy manipulacje mające na celu „dekatalizę” i to, że dostosowuje się do elektroniki. Ale tutaj jest to strona Ecolo. FAP i zawór EGR to nie małe cuda bez większych wad....ale znacznie lepiej jest posprzątać śmieciarkę niż nic. :|

Gillier Pantone z pewnością poprawia emisję zanieczyszczeń (proporcję?) starych silników. Z drugiej strony nie zastąpi katalizatora + DPF w nowszym silniku. Poza tym do kontroli technicznej ...... Nie jestem pewien czy może przejść .... :x
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
BloodyRose26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 05/01/14, 13:49
Lokalizacja: Drome (26)

Re: Pomoc w konsumpcji i zanieczyszczeniu.




przez BloodyRose26 » 06/01/14, 03:35

Dziękuję za odpowiedź.

Chyba GP dla Gillier Pantone.
Dobrze by było, gdybyś nam opisał, sfotografował swój montaż.:P


Bez obaw, zrobię to na następnej grupie, która niedługo przejdzie przez moje ręce ^^ (pierwsza grupa jest już daleko ode mnie...)
Ale to banalny pantone, bez większych modyfikacji w porównaniu z jakimś już istniejącym planem.

Masz na myśli komercyjny Pantone?


Nie, myliłem się, w rzeczywistości mówiłem o silniku pantone i elektrolizie (HHO, jeśli się nie mylę?)

Poza tym chciałbym uzyskać trochę informacji na jego temat, widziałem, że jego skuteczność jest kontrowersyjna, jedni mówią, że działa, inni, że nie...
Ale widziałem, że można było wykonać tę modyfikację dla silników z wbudowaną elektroniką (taką jak HDC, CDI itp.).
Systemy na sprzedaż, które widziałem są, jakby to ująć… są dość wygórowane ^^ (pod względem ceny).
Zastanawiam się, czy dostępne są plany dla całego systemu (bycie dobrą złotą rączką, wszystko naraz jest o wiele bardziej atrakcyjne).

...Te silniki są stosunkowo dobrze zoptymalizowane i AMHA, istnieją pewne wątpliwości, czy możemy je znacznie poprawić ...


AHMA???
Uh dsl, ale nie rozumiem, co oznaczają te litery, możesz mnie oświecić?

W sieci znajdujemy manipulacje mające na celu „dekatalizę” i to, że dostosowuje się do elektroniki. Ale tutaj jest to strona Ecolo. Filtr DPF i zawór EGR to nie małe cuda bez większych wad....[b]ale dużo lepsze to niż nic posprzątać śmieciarkę...
Gillier Pantone z pewnością poprawia emisję zanieczyszczeń (proporcję?) starych silników. Z drugiej strony nie zastąpi katalizatora + DPF w nowszym silniku. Poza tym do kontroli technicznej ...... Nie jestem pewien czy może przejść .... :x


Wiem, zrobiłem tę manipulację głównie dlatego, że system był zepsuty, a biorąc pod uwagę cenę całego systemu… cóż, było to bardziej w moim zasięgu.
Ale na pewno obecnie muszę więcej zanieczyszczać, stąd moja chęć zamontowania systemu pantone lub elektrolizy w moim aucie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 06/01/14, 11:55

Witaj BloodyRose26,

Istnieje również bardzo prosta sztuczka do czyszczenia:
Obraz
Aby unowocześnić ten proces wystarczyłoby zamienić LDR na mieszaninę wody i glikolu propylenowego? (nietoksyczny)
Jednak latem trzeba będzie uważać, aby LDR nie sięgał szczytu wazonu, więc nie przepełniaj go.
0 x
BloodyRose26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 05/01/14, 13:49
Lokalizacja: Drome (26)




przez BloodyRose26 » 06/01/14, 19:37

Dzięki za tę odpowiedź,
Niestety, ta procedura mogłaby równie dobrze zostać wdrożona w samochodzie z gaźnikiem, niestety nie jest to możliwe w przypadku obecnych wtryskiwaczy elektronicznych.

Ale idea pary wodnej łączy się z ideą silnika GP.

Będę kontynuował moje badania nad systemem elektrolizy i zobaczymy...
(wystarczy znaleźć plan budowy systemu elektrolizy wody).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/01/14, 21:27

Witaj gildas, emerytka i dziennikarka artykułu, po prostu opisz system Vicksa (cytowany już w innych postach).

Nie, myliłem się, w rzeczywistości mówiłem o silniku pantone i elektrolizie (HHO, jeśli się nie mylę?)

Poza tym chciałbym uzyskać trochę informacji na jego temat, widziałem, że jego skuteczność jest kontrowersyjna, jedni mówią, że działa, inni, że nie...
Ale widziałem, że można było wykonać tę modyfikację dla silników z wbudowaną elektroniką (taką jak HDC, CDI itp.).
Systemy na sprzedaż, które widziałem są, jakby to ująć… są dość wygórowane ^^ (pod względem ceny).
Zastanawiam się, czy dostępne są plany dla całego systemu (bycie dobrą złotą rączką, wszystko naraz jest o wiele bardziej atrakcyjne).


Aby powiedzieć, że HHO naprawdę działa, główni eksperymentatorzy/adwokaci, którzy publikowali na nim, musieliby spędzić więcej czasu na dokonywaniu prawdziwych, niekwestionowanych pomiarów… To stało się jaśniejsze.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227