Zmywalny filtr powietrza

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2

Zmywalny filtr powietrza




przez bidouille23 » 07/03/13, 00:18

Dobry wieczór, dzień dobry,

po nabyciu przez znajomego i mojego brata zmywalnego filtra powietrza marki K&N z gwarancją na 1 000.000 10 km (?) i XNUMX lat...

Mój znajomy ma bmw z komputerem pokładowym, po złożeniu zanotował przyrost spalania ok 0.3 l/100 km. zachowując ten sam styl jazdy, co przed zamontowaniem filtra.

Można je prać więc myślę że to ekonomiczne... po 5 praniach filtr się amortyzuje...

dwa linki do ich zamówienia:

na terenie Niemiec: bezpłatna wysyłka:

http://www.racechip.de/fr/filtres-a-air-kn/

w Anglii:

http://stores.ebay.co.uk/jaysperformance

Właśnie zamówiłem tutaj taniej, nawet z kosztami wysyłki i 99.9% korzystnego zwrotu przy 57927 zwrocie ...

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/03/13, 00:38

jest coś do powiedzenia na temat filtrów powietrza

papierowe filtry powietrza wydają mi się wątpliwe... drogie w wymianie i niekoniecznie najskuteczniejsze

Były jednak starsze rozwiązania, które działały dobrze.

1) filtr w kąpieli olejowej: powietrze przepływa nad zbiornikiem oleju, ciągnąc jego niewielką część, aby zmoczyć kupkę wełny stalowej, która zatrzymuje kurz, a brudny olej wraca do zbiornika: działa bardzo dobrze, o ile regularnie wymieniasz olej… tak było we wszystkich starych dieslach… Zawsze mam taki w moim citroenie C35

było to również w starym silniku benzynowym, takim jak GMC

2) Filtr piankowy: idzie do góry zamiast filtra papierowego plisowanego: piankę trzeba trochę naoliwić, dobrze zatrzymuje kurz... Gdy jest brudny czyścimy go przecierając wodą z detergentem, potem kilka kropel oleju i odpalamy na obroty... Czasami spotykaliśmy go w promieniu filtra powietrza sklepu, ale coraz rzadziej. N'CHINOIS i działa bardzo dobrze
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 07/03/13, 01:02

Witam wieczorny chatelot,

wiem o filtrach do kąpieli olejowej, mam taki w swoim HGV ;) mały Renault M140 ... i rzeczywiście trzeba wymieniać olej a nie robić tak jak w moim starym małym HGV jak go kupiłem (tubo zeta) szedł od producenta skrzyni, w zasadzie nie było miejsca na olej, była tylko grudka pyłu drzewnego i oleju, bilansowo turbo nic nie turbotowało... po umyciu i ponownym uruchomieniu głośno gwizdało ;) ... ale hej to nadal tylko turbo zeta ... :)



Z drugiej strony nie tankuj oleju w zbiorniczku, przestrzegaj dobrze poziomu bo inaczej ryzyko samozasysania jest więcej niż prawdopodobne, w tym przypadku silnik jest samozasysany olejem z niskiego silnika, dymi na niebiesko (dużo) i silnik zamienia się w silnik F1 kręci się i kręci i kręci....nie próbuj zatrzymywać silnika szmatą na wlocie powietrza lol, szmata wchodzi do silnika ouppss s...dobra drewniana deska do dociśnięcia mocno na wlot powietrza robi sztuczka do zgaśnięcia bestii, jeśli nie i czekać dobrze, i albo silnik wybuchnie, albo trzyma do całkowitego spalania oleju, ale kończy się to w opłakanym stanie ...
Ja tego nie robiłem ale kolega ojca w CFA tak na renault major Rg 230 (że tak powiem te silniki są mocne, po tej obróbce szokowej jeszcze działało, z drugiej strony wygląda na to że warsztat był niebieski ciąć dym nożem...): p: p: p

filtr piankowy jak w małych silnikach wiem, ale w samochodach nie, ale nigdy nie widziałem...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Zmywalny filtr powietrza




przez Andre » 07/03/13, 02:14

Halo

bidouille23 napisał:
Mój znajomy ma bmw z komputerem pokładowym, po złożeniu zanotował przyrost spalania ok 0.3 l/100 km. zachowując ten sam styl jazdy, co przed zamontowaniem filtra.



Nie jestem przekonany, czy zużycie jest większe, przynajmniej podczas jazdy z prędkością przelotową.
Powiedziałbym raczej, że wzrost mocy maksymalnej.

Aby poznać skuteczność filtra, należy umieścić zawór ciśnieniowy za filtrem powietrza i zmierzyć podciśnienie słupów wody.
Mam doświadczenie z 6-litrowymi silnikami lotniczymi
całkowicie usuwamy filtr powietrza tylko grubą siatką. do operowania na wodnosamolotach, jedyny zysk uzyskany jest wtedy, gdy poprosisz o pełną moc (podczas startu jedziesz z 2400 obr./min do 2475 obr./min, znacznie lepiej, aby silnik połknął kilka much, niż wsadzić się w jodły na końcu jeziora).
Zimą na śniegu nie ma kurzu tym bardziej na wysokości zdejmuję też piankowy filtr powietrza, lot w śniegu z filtrem zapycha się w kilka minut, całkowicie.

André
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/03/13, 07:24

Bonjour!


Używam filtrów K&N lub równoważnych od kilku lat w moich trzech ostatnich pojazdach (benzyna) i tak, jest oszczędność i to z dwóch bardzo prostych powodów:


1) zwiększa się moment obrotowy i zmiana biegów odbywa się przy niższych obrotach.

2) Nie biorę najzimniejszego powietrza na maxa osiągów tylko pod maskę gdzie jest tam cieplej i każe komputerowi zmniejszyć wtrysk paliwa.

Przyrost wydajności jest nadal znaczący, w połączeniu z olejem syntetycznym i dodatkiem Wynn's w silniku i skrzyni biegów, udało mi się zużyć poniżej arkusza producenta.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 07/03/13, 09:04

Salut,

Alain, wziąłem wersję klasyczną, powiedzmy (oryginalna lokalizacja, co), nie tę z klaksonem, który zasysa powietrze u góry, w 306 airbox jest schowany (;)) na dole tuż za chłodnicą, ale pomyślałem, że dobry kawałek super grubej rury, która zasysa powietrze, jak wyżej lub nawet za chłodnicą, powinien pozwolić mi trochę podnieść temperaturę tej ostatniej.
Spróbowałbym z fajką i bez fajki...zobaczymy..

Ten sam olej biorę 5W40 czysta synteza więc...

Z drugiej strony, jaki jest twój dodatek do wygranych? dodatek do czyszczenia wtrysków czy dodatek do oleju napędowego? Lub ???

Diesel z dodatkami dodanymi przez wygrywa przy pompie to dodatkowa turbosprężarka (co daje mi nagle dwie w aucie :) ;) ) to mówi, czy mogę zapłacić trochę mniej przez „dodatek” (nie istnieje jako słowo, ale jasne jest, aby powiedzieć, czego chcę :) ) sam, zachowując wydajność, więc mniej zanieczyszczeń, to też mnie interesuje, w ogóle nie dymi, nawet podczas przyspieszania. Nie szaleję za kierownicą ale czasami trzeba trochę rozpędzić na sucho (rzadko się to zdarza ale zdarza się) i nagle w tym przypadku dobrego diesla zero czarnego dymu w ogóle nic ;)... ten sam wynik na spacji 2 znany z czarnego dymu podczas regeneracji, to oczywiste.....
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/03/13, 15:08

znaczenie filtra powietrza jest zupełnie inne w benzynie i oleju napędowym

w zasadzie prawie zawsze jeździmy z nie do końca otwartą przepustnicą... jak filtr trochę spowalnia przepływ powietrza to wystarczy trochę więcej otworzyć i efekt jest ten sam... dopiero na pełnym gazie zauważamy że filtr zmniejsza moc maksymalną

w dieslu jest gorzej: nawet jak chcesz mieć małą moc to silnik musi zassać odpowiednią ilość powietrza żeby mieć odpowiednią kompresję... jak filtr powietrza zmniejsza przepływ powietrza to kompresja jest mniejsza, sprawność spada i trzeba dolać więcej diesla żeby uzyskać taką samą moc... a jak chcesz mieć maksymalną moc to powietrza jest za mało żeby wszystko spalić i dymi na czarno!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 07/03/13, 15:20

Cześć Bidouille!

Dodatek Wynna to środek przeciwcierny.


Cześć kotku!


Potwierdzam, że jest różnica na wtrysku benzyny, nie mam przepływomierza w swoich Chryslerach jak niektóre mają, czujnik podciśnienia szybciej reaguje na położenie czujnika przepustnicy ale to gorące powietrze ma największy wpływ na ekonomię na drodze, w mieście to zmiana biegów na niższych obrotach gdzie występuje ekonomia.

Należy zauważyć, że są to silniki o dużej pojemności skokowej i wysokim momencie obrotowym.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/03/13, 20:26

Na moim dość rustykalnym, klimatycznym R19 Diesel : Mrgreen: (wtrysk niskiego ciśnienia), brudny filtr powietrza i/lub duże ograniczenie (zwiększenie podciśnienia Gillier Pantone) nie zmienia nic w spalaniu do około 110 km/h.
(Nie próbowano powyżej). Temperatura powietrza do 72° też nic nie daje! :zaszokować: : Mrgreen:

Założenie: Powietrze, które nie dostaje się do różnych ograniczeń powoduje, że silnik pobiera mniejszą moc przy sprężaniu, więc różnica w osiągach i spalaniu nie będzie bardzo duża...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 07/03/13, 21:35

Dobry wieczór,
Alain Nie mam wątpliwości, że oszczędzasz pieniądze w ten czy inny sposób, ale we wszystkich układach wtryskowych mierzymy masę powietrza, które dostaje się do silnika, aby dostosować ilość benzyny.
Wtrysk, który opisujesz, jest oparty na ciśnieniu/temperaturze powietrza dolotowego i prędkości obrotowej silnika.
Jest to pośredni system pomiarowy do wyznaczania masy powietrza.
Nie przekonuje mnie więc argument o oddychaniu gorącym powietrzem w celu zmniejszenia zużycia.
Pewne jest, że kalkulator skróci czas wtrysku. ale w końcu, aby utrzymać określoną prędkość, przyspieszysz trochę bardziej.
Inne opinie czy są producenci silników?

JLG
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263