Wzmocnienie układu wydechowego z entonoirem detonacyjnym

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
marc91
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 09/11/08, 13:18
x 2

Wzmocnienie układu wydechowego z entonoirem detonacyjnym




przez marc91 » 05/01/13, 17:19

Wynalazek, który pamiętam z lat 80-tych
był kotlarzem, który stworzył prosty system
wspomaganie wydechu.
był to odwrócony lejek (=>=) umieszczony na wylocie układu wydechowego
podczas jazdy przedostało się powietrze i spowodowało zassanie w rurze wydechowej.
Dało to większą elastyczność silnikom, zmniejszone zużycie oleju i niewielki wzrost mocy.
Zwykle tłoki nie musiały już wypychać gazów spalinowych.

w 1983 roku znaleźliśmy w sklepach z akcesoriami samochodowymi małe modele ze stali nierdzewnej i od tego czasu nic.

Pytanie zatem brzmi: czy istnieje kotlarz, który wie, jak spawać stal nierdzewną, i który mógłby (za opłatą) go dla mnie zregenerować?
0 x
zmęczony Gogo w zielonych
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: poprawa wydechu




przez Flytox » 05/01/13, 17:35

marc91 napisał:Wynalazek, który pamiętam z lat 80-tych
był kotlarzem, który stworzył prosty system
wspomaganie wydechu.
był to odwrócony lejek (=>=) umieszczony na wylocie układu wydechowego
podczas jazdy przedostało się powietrze i spowodowało zassanie w rurze wydechowej.
Dało to większą elastyczność silnikom, zmniejszone zużycie oleju i niewielki wzrost mocy.
Zwykle tłoki nie musiały już wypychać gazów spalinowych.

w 1983 roku znaleźliśmy w sklepach z akcesoriami samochodowymi małe modele ze stali nierdzewnej i od tego czasu nic.

Pytanie zatem brzmi: czy istnieje kotlarz, który wie, jak spawać stal nierdzewną, i który mógłby (za opłatą) go dla mnie zregenerować?


Widzę, co to był za dodatek. AMHA, zawsze pełniło tylko funkcję estetyczną, aby zrobić „duży samochód” z 2 rzędami cylindrów. Jeśli chodzi o wzrost elastyczności, zużycia i mocy, ani przez sekundę w to nie wierzę i chciałbym, żeby ktoś podał mi porównawcze krzywe mocy z i bez tego akcesorium... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/01/13, 18:39

Hmm, elastyczność wynikała raczej z faktu, że rura wydechowa była przewymiarowana, zmniejszając moment obrotowy przy niskich obrotach, a nie przez prosty lejek.


Po przeprowadzeniu wielu testów skuterów śnieżnych na silnikach 2-suwowych i 4-suwowych mogę potwierdzić, że kontrolowanie ciśnienia spalin odgrywa dużą rolę w momencie obrotowym silnika w całym zakresie obrotów i obecnie stwierdzamy, że zawory wydechowe są zmienne i znacznie mniej restrykcyjne układ wydechowy niż w przeszłości, aby zapewnić moc w całym zakresie obrotów.

Zmienne zawory dolotowe umożliwiają bardziej zrównoważony dopływ powietrza do cylindrów, jednocześnie umożliwiając większe turbulencje, co zapewnia lepszą mieszankę paliwowo-powietrzną i lepsze spalanie, co skutkuje większą oszczędnością.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 05/01/13, 18:51

Jeśli założymy turbo, żeby odzyskać energię z wydechu, będzie odwrotnie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 05/01/13, 18:52

nie należy mieszać 2 pociągnięć i 4 uderzeń

w przypadku silnika 4-suwowego trzeba po prostu sprawić, aby wypłynął tak łatwo, jak to możliwe... więc wyjście lejka zmniejsza nieco utratę ciśnienia, a nie proste wyjście... więc jest trochę do zyskania

ale niestety wylot lejkowy znacznie zwiększa emisję dźwięku: jak trąbka... wzrost hałasu jest poważniejszą wadą niż mały przyrost mocy
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/01/13, 18:55

BobFuck napisał:Jeśli założymy turbo, żeby odzyskać energię z wydechu, będzie odwrotnie...


I wyjaśnij mi, dlaczego jesteś najwyższą istotą?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/01/13, 19:00

chatelot16 napisał:nie należy mieszać 2 pociągnięć i 4 uderzeń

w przypadku silnika 4-suwowego trzeba po prostu sprawić, aby wypłynął tak łatwo, jak to możliwe... więc wyjście lejka zmniejsza nieco utratę ciśnienia, a nie proste wyjście... więc jest trochę do zyskania

ale niestety wylot lejkowy znacznie zwiększa emisję dźwięku: jak trąbka... wzrost hałasu jest poważniejszą wadą niż mały przyrost mocy


W przypadku silnika 2-suwowego jest tak samo jak w przypadku silnika 4-suwowego, główna różnica polega na tym, że dolot odbywa się prawie w tym samym czasie co wydech, co jest bardziej skomplikowane, ponieważ trzeba bawić się światłami. i wydechowy, a przede wszystkim, że garnek staje się integralną częścią osiągów silnika, co nie ma już miejsca w przypadku najnowszych generacji silników o zmiennym zaworze.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 05/01/13, 19:04

Alain G napisał:
BobFuck napisał:Jeśli założymy turbo, żeby odzyskać energię z wydechu, będzie odwrotnie...


I wyjaśnij mi, dlaczego jesteś najwyższą istotą?


lol

Cóż, dzięki turbo zyskujesz więcej niż tracisz.

Mimo to temat jest aktualny (np. usunięcie przegród wydechowych w motocyklu zwiększa moc). Z drugiej strony największą obecnie stratą ciśnienia jest katalizator...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 05/01/13, 19:32

Cześć Alain
Alain G napisał:Hmm, elastyczność wynikała raczej z faktu, że rura wydechowa była przewymiarowana, zmniejszając moment obrotowy przy niskich obrotach, a nie przez prosty lejek.

Jeśli mówimy o tym samym akcesorium, był to po prostu dodatek przykręcony lub dokręcony na końcu oryginalnej doniczki, modele, które widziałem, były na tyle „źle zbudowane”, że nie miały efektu Venturiego, który mógłby być możliwy. wessać do garnka i zmienić przeciwciśnienie, z drugiej strony jest widoczne, stal nierdzewna lub chrom......

Po przeprowadzeniu wielu testów skuterów śnieżnych na silnikach 2-suwowych i 4-suwowych mogę powiedzieć, że kontrolowanie ciśnienia spalin odgrywa dużą rolę w momencie obrotowym silnika w całym zakresie obrotów...

+1; Przeciwciśnienie jest bardzo ważne w przypadku silników 2-suwowych, mniej w przypadku silników 4-suwowych, ale zawsze w przypadku maszyn o dużej mocy na litr lub maszyn konkurencji. W samochodzie planplan „mała” modyfikacja jest przezroczysta.

....a dzisiaj znajdziemy zmienne zawory wydechowe i znacznie mniej restrykcyjny układ wydechowy niż w przeszłości, aby precyzyjnie zapewnić moc w całym zakresie obrotów.


Tak... kosztowna orgia technologiczna, mająca na celu uczynienie silników znacznie mocniejszymi, niż jest to konieczne, przy bardzo szerokim zakresie zastosowań, bez osiągania lepszych wyników niż silniki planplan przy niskich prędkościach... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/01/13, 19:57

Cześć Flytox!


Mój najnowszy samochód, Dodge Journey, wykorzystuje słynny 3,6-litrowy silnik Pentastar Chryslera, który należy do dziesięciu najlepszych silników na świecie, charakteryzujący się legendarną oszczędnością paliwa i pracuje z prędkością 1500 obr/min przy 100 km/h na godzinę z bardzo wysokim moment obrotowy jak wolnoobrotowe silniki płaskie, ale dodatkowo z mocą na żądanie, nie posiada dyszy wydechowej, ponieważ są one zintegrowane z głowicą cylindrów, co umożliwia szybsze nagrzewanie silnika, zmniejszając jednocześnie jego ślad zanieczyszczający.

Silnik ten daje 283 KM w Journey i 305 KM w Dodge Challengerze mojej córki, który jest bardziej aerodynamiczny i zużywa mniej niż wiele japońskich 4-cylindrowych.Wyobrażam sobie ten silnik i 8-biegową skrzynię biegów, która będzie działać w starym nieustraszony Dodge, bardzo profilowany i niezwykle aerodynamiczny, co zawstydziłoby większość subkompaktów na tym świecie, przynajmniej na drodze, gdzie waga nie odgrywa już tak naprawdę roli.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179