Stirling w kogeneracji

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 18/03/04, 09:40

Oto wątek (wątek dla anglofobów, zawsze kojarzy mi się to słowo z szaszłykiem...) znaleziony na stronie forums przez 13millenium /notre-terre.info

Autor: lool
Data: 03-03-2004 09:23

> A tak na poważnie, to moim zdaniem zasadą godną refleksji jest
> zdaniem silnik Stirlinga. Mam jednak wątpliwości, bo
> nikt nie był w stanie stworzyć zdolnego do tego modelu „przemysłowego”.
> konkurować z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.

Fałsz... łodzie podwodne pływają z silnikami Stirlinga.

Każda technologia ma swoje zalety i wady, dużą zaletą stirlingu jest jego niezależność od źródła energii.

Jeśli chodzi o działanie gaźnika Pantone, chodzi przede wszystkim o oczyszczenie gaźnika i zwiększenie wydajności.

Dla Twojej informacji niemieckie silniki lotnicze z ostatniej wojny światowej miały układ wtrysku wody do moich "dopalaczy", co oznacza, że ​​zasada nie jest nowa.

Kolejny ciekawy silnik: quasiturbina
zobacz http://quasiturbine.promci.qc.ca/


Autor: Ugo (13millennium.com)
Data: 03-03-2004 11:16

Znalazłem informację na temat Stirlinga, która wykazała, że ​​był on z powodzeniem stosowany w wojskowych łodziach podwodnych, po silnikach wysokoprężnych z drugiej wojny światowej i przed reaktorami jądrowymi.

Istnieją również prototypy stirlinga podłączonego do koncentratora słonecznego, dzięki czemu słońce poprzez koncentrację dostarcza energię silnika, która zamienia ją na energię mechaniczną lub elektryczną, i to ze znacznie większą wydajnością niż ogniwa fotowoltaiczne. Tyle, że oczywiście generuje więcej hałasu.

----------------------------------------http://13millennium .com, Encyklopedia planetologiczna


Autor: koen
Data: 03-03-2004 11:53

Nie widziałem nic na temat hałasu. Ten prototyp pozostaje prototypem i kosztuje 30.000 9 euro bez podatku (za silnik o mocy XNUMX kW), co jest nieco drogie jak na indywidualny projekt DIY. Maszyna ta ma na liczniku tysiące godzin i wykazuje wyższą sprawność niż fotowoltaika (ilość dostarczonego prądu na metr kwadratowy pokrytej powierzchnią).

Idealnie nadaje się również do kogeneracji. Dziś mamy do wyboru termiczny panel słoneczny (~850Wp/m2) lub panel fotowoltaiczny (~150Wp/m2). Dzięki silnikowi Stirlinga w kogeneracji możemy mieć nadzieję „wydobyć” około 250 Wp energii elektrycznej i 600 Wp energii cieplnej.

Ponadto taka instalacja (ale nie paraboliczna) zakrywa powierzchnię rzucając cień, umożliwiając w ten sposób uprawę pod spodem.

Bitny


Autor: koen
Data: 04-03-2004 09:45

Obecnie używane systemy heliostatów lub czasze koncentratorów zajmują powierzchnię podłogi. Ze względu na swoją konstrukcję wywierają niemal taki sam efekt wizualny jak turbina wiatrowa.

Płaski heliostat bardziej przypomina dach werandy. Tak więc w niektórych miejscach, powiedzmy w pobliżu Morza Śródziemnego, niektóre uprawy stają się niemożliwe (przynajmniej bez silnego nawadniania), ponieważ słońce świeci zbyt jasno. Podobną rolę pełnią gaje palmowe na terenach pustynnych.

Zatem taka konstrukcja pozostawiałaby grunt pod konstrukcją nadający się do wykorzystania do innych celów. Niekoniecznie do ogrodnictwa, szopy ogrodowej, tarasu czy jakiegokolwiek innego zastosowania.

Wszystko to jest tylko pomysłem, który zasługuje na realizację poza modelem mechanicznym.

Bitny


Autor: koen
Data: 08-03-2004 11:52

Myślę o tym i pracuję nad tym - jeśli chodzi o część dotyczącą heliostatów.

Wciąż poszukuję „efektywnego” sposobu zamiany powstałego ciepła na energię elektryczną. „Mały silnik Stirlinga” nadwyręża mój budżet badawczy.
Chciałem turbinę parową, ale zaczyna się od 5 MW itp.

Mój najnowszy pomysł to zestaw trzech maszyn: kompresor, silnik na sprężone powietrze i alternator. Sprężarka zapewni pierwszy stopień sprężania, ciepło słoneczne zapewni drugi etap, a następnie wszystko zostanie rozprężone w silniku, co zapewni niezbędną pracę sprężarki i generatora.

Nie jestem jednak przekonany, czy ten system może zapewnić użyteczną moc przy akceptowalnej wydajności i za akceptowalną cenę.

Bitny
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 18/09/04, 23:12

Chciałem tylko zaświadczyć o tym, co widziałem Stirlinga kręcącego się z anteną słoneczną (około 10 m^2 własnej konstrukcji) Zabawka wytwarzała 500W, co nie jest zbyt duże, ale ciekawe, gdy nie oświetla się halogenami w całym domu.

Zdobyłem też kilka ciekawych kontaktów w pięknym mieście Nantes (stowarzyszony garaż w pobliżu targu Talensac), gdzie ktoś miał zamiar wystawić na rynek zestawy Stirlinga po dość niskich cenach (z pamięci testowany sprzęt za 2000 euro) jego strona nie jest jeszcze aktualna ale powinienem mieć wieści około połowy listopada.

Ekologia zawsze w ruchu dla Ciebie :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146