Turbina (odzyskana energia elektryczna) i spaliny

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27

Turbina (odzyskana energia elektryczna) i spaliny




przez Giul » 16/11/05, 07:27

Cześć

Testowany nowy proces odzyskiwania 6 kW energii elektrycznej ze spalin (mikroturbina zoptymalizowana komputerowo): http://www.futura-sciences.com/news-gaz ... e_7570.php

@+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 16/11/05, 10:22

Oto, co niedawno odpowiedziałem znajomemu na ten temat, myślę, że każdy „kierowca” to potwierdzi:

Pomysł jest interesujący, ale nie jest niczym nowym, jest to „zelektryfikowany” wariant Turbo Compound, który istnieje już w niektórych ciężarówkach i silnikach przemysłowych.

Niestety myślę, że dodatkowe koszty i nadwaga ograniczą jego marketing dla pojazdów prywatnych.

Poza tym warto wiedzieć, że turbo HDI pobiera już dużo energii, a wydajność mieszanki jest bezpośrednio powiązana z mocą wymaganą od silnika... To znaczy, że poniżej 100 km/h nie odzyskujemy prawie nic, bo turbosprężarka przednia, która już całkiem się regeneruje...w końcu trzeba by jechać z prędkością 200 km/h, żeby zwiększyć wydajność silnika (upewnij się, że 6kW uzyskuje się przy pełnym obciążeniu silnika)...Nie widzę sensu zainteresowanie samochodami prywatnymi... Lub hybrydowymi silnikami benzynowymi... ale lekkimi silnikami drogowymi wyposażonymi już w turbosprężarkę, moim zdaniem zainteresowanie jest ograniczone.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/08/06, 04:20

chyba, że ​​jest za drogi, to może nie jest taki głupi....

1) usuwamy stary, dobry alternator
2) 80.000 XNUMX obr/min: alternator wysokiej częstotliwości, jak w samolotach
3) zdecydowanie nie stosujemy wbudowanego regulatora
4) w przypadku prądu przemiennego o wysokiej częstotliwości robimy, co chcemy, z bardzo kompaktowymi transformatorami
5) i zasilamy solidny elektrolizer!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 170