Instalacja pantone gillier na esencji topora

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
elisambre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/03/12, 18:24

Instalacja pantone gillier na esencji topora




przez elisambre » 07/03/12, 19:24

cześć
zanim zacznę, chciałbym tylko wyjaśnienia na temat pantone Gilliera.
czy gaźnik jest przechowywany, a jeśli tak, gdzie reaktor jest podłączony do gaźnika.
na wszystkich stronach i forum Nie widzę żadnych schematów ani zdjęć i szczerze mówiąc, jestem całkowicie zdezorientowany.
dziękuję za twoje odpowiedzi.
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/03/12, 20:00

Witaj Elisambre i witaj

cześć
zanim zacznę, chciałbym tylko wyjaśnienia na temat pantone Gilliera.
Czy gaźnik jest przechowywany, a jeśli tak, gdzie reaktor jest podłączony do gaźnika?
na wszystkich stronach i forum Nie widzę żadnych schematów ani zdjęć i szczerze mówiąc, jestem całkowicie zdezorientowany.
dziękuję za twoje odpowiedzi.
Cordialement


Niewiele zdjęć widać, bo wersje z silnikami benzynowymi są rzadsze i trudniejsze w opracowaniu. (W przypadku Diesela jest to znacznie łatwiejsze). We wszystkich przypadkach gaźnik jest zachowywany. Możliwe połączenia reaktora znajdują się przed lub za gaźnikiem. Dalsze rozwiązanie wydaje mi się bardziej odpowiednie, ponieważ nie zakłóca nawęglania.

Powinieneś przeczytać różne posty na ten temat na Econologie, będziesz miał mnóstwo odpowiedzi na pytania, które warto sobie zadać. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
elisambre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/03/12, 18:24




przez elisambre » 07/03/12, 20:05

Dziękuję za szybką odpowiedź
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Instalacja Pantone Gilliera na esencji Axe




przez Gildas » 07/03/12, 21:55

Dobry wieczór,
elisambre napisała:na wszystkich stronach i forum Nie widzę wzoru


Schematy montażu silnika benzynowego z gaźnikiem nie są łatwe do znalezienia, oto taki, który został wykonany na Super 5:

Obraz

https://www.econologie.com/forums/renault-su ... 0-750.html

Mały motorower gaźnikowy nie jest przeznaczony do tego, że zbyt dużo pary dociera do spowolnienia, tutaj dopływ pary (do wlotu) znajduje się pod motylkiem (poniżej) gaźnika samochód.
0 x
elisambre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/03/12, 18:24

Re: Instalacja Pantone Gilliera na esencji Axe




przez elisambre » 08/03/12, 08:43

Dobry !
Zaczynam od nowa, aby lepiej zrozumieć, przyczyniając się do rysunku.
gaźnik motoroweru jest również podłączony do gaźnika samochodu i służy jako bufor, czy też zastępujemy gaźnik samochodowy gaźnikiem mob?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 08/03/12, 09:21

cześć Elisambre,

Chociaż nie testowałem tego zestawu, paliwo motoroweru nie jest połączone z paliwem samochodu i nie zastępuje go.

Służy jedynie do ograniczenia dopływu pary do silnika, ponieważ przepustnica gaźnika samochodowego jest zamknięta na biegu jałowym.

Zasysanie odbywałoby się zasadniczo przez rurę reaktora. Gdyby nie było małego gaźnika, byłoby to niebezpieczne dla silnika.

Poszukaj wiadomości od André, który ma mocowanie na silniku benzynowym Chevroleta.

a+
0 x
elisambre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/03/12, 18:24




przez elisambre » 08/03/12, 09:33

ok
dziękuję, przejrzę wiadomości André
Potem, gdy zbiorę wszystkie elementy i uruchomię system, zamieszczę go na stronie forum ze zdjęciami i rysunkami, jeśli to pomoże (jeśli oczywiście działa)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 08/03/12, 11:19

Kiedy zaczynasz na Gillier-Pantone, aby lepiej zrozumieć problem z tym systemem, jest tak, że daje on przede wszystkim wyniki, gdy silnik jest załadowany *, a zatem silnik na pełnej prędkości, ale z wysiłkiem.

Wysokie obciążenie i / lub liczne zmiany obciążenia w kierunku maksymalnej mocy; są to warunki, aby doping działał dobrze (najlepiej) przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia.


https://www.econologie.com/forums/sncf-dopag ... 50-10.html

W Twoim przypadku pieniądze zaoszczędzisz, gdy nie będziesz zwracać uwagi na zużycie paliwa, np. jadąc 130 km/h na autostradzie lub w pełni obciążonym samochodem ciągnącym przyczepę.

* Z wyjątkiem przypadków usuwania spalin, które są a priori czyszczone przy wszystkich prędkościach obrotowych silnika.
0 x
Arnaud M
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 132
Rejestracja: 31/08/05, 18:34
x 2




przez Arnaud M » 09/03/12, 19:36

Gazy wychodzące z garnka nie są oczyszczane: "widoczne" zanieczyszczenia osadzają się na ścianach lub nadmiar wody skrapla się, po chwili sika na czarno ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/03/12, 19:53

Arnaud M napisał:Gazy wychodzące z garnka nie są oczyszczane: "widoczne" zanieczyszczenia osadzają się na ścianach lub nadmiar wody skrapla się, po chwili sika na czarno ...


„Oczyszczone” niewiele znaczy. Silnik cieplny zawsze będzie uwalniać zanieczyszczenia, niezależnie od zastosowanej technologii. Powiedzmy, że zanieczyszczenie jest dobrze zredukowane przez Gillier Pantone w Diesel (w każdym razie?) A na benzynie, jeśli znajdziemy ustawienie, które nie powoduje przerw zapłonu itp ... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 282