Oszczędność paliwa z acetonem?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Kedar
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 06/09/05, 15:33
x 1

Oszczędność paliwa z acetonem?




przez Kedar » 11/11/05, 13:27

Halo
to sprawia, że ​​2 jest pełny, że wypełniam 60 ml acetonu pełnym konwencjonalnym olejem napędowym, a wynik jest jasny: 10% oszczędności ekonomicznej łatwe!
czy ktokolwiek inny spróbowałby tego?
1 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 11/11/05, 17:02

Próbuję też spróbować.

zużycie z SP98 - 6,24 do 6,5L (7L max)

Zużycie SP 95 - 6,5L

Zużycie SP 95 + 60 ml aceton - 7,5L ALE spędził godziny w korkach (strajk autobusowy w Marsylii)

test wciąż trwa ...

Jeśli zostawisz samochód na chwilę na postoju, dodaj aceton, ponieważ jest on lotny (rada, którą dał mi André).
Ostatnio edytowane przez Były Oceano 13 / 11 / 05, 21: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Kedar
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 06/09/05, 15:33
x 1




przez Kedar » 13/11/05, 21:10

dobry wieczór
Przekonałem się, że silnik wydawał się bardziej reaktywny dzięki wężowi, ale niestety mój van nie miał czasu na odpoczynek
@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 23/11/05, 21:42

Dzisiaj 340km z do połowy wypełnionym SP95 domieszkowanym acetonem ...

A priori to działa. Kiedy będę w rezerwie, pójdę do pompy gazu i wydamy wyrok conso.

W porównaniu z poprzednimi nadal trzeba będzie wziąć pod uwagę:

a) korki w Marsylii (strajk autobusowy trwający dłużej niż 40 dni)

b) temperatury chłodzenia.

Ale hej, zobaczymy wyniki i porównam z Gegyxem, który ma ten sam samochód co ja (ale jego nie ma kamuflażu „przedmieścia”).
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 24/11/05, 00:06

To sprawiłoby, że 5,5l zgodnie z twoimi stwierdzeniami, w przybliżeniu, dla 6,5 wcześniej?
Kolejny czynnik: czy ostatnio nie zmieniłeś sondy lambda?
Osobiście na wycieczkach 5 km, 2 do 3 razy dziennie zużywam znacznie więcej, przy pełnym zbiorniku miesięcznie, więc nie możemy porównywać.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/11/05, 02:06

Halo
Kiedy rodzisz dzieci, sonda Lamdda nie działa
chyba że masz najnowszy pojazd z elektrycznym układem ogrzewania na sondzie, ale jeśli masz sondę z przewodem, zimą 6 km, aby mogła zacząć działać, a kiedy nie masz sondy konsumpcja jest przesadzona.
Jeśli chcesz wiedzieć, ile km potrzeba na sondę, odłącz, przetocz i zmierz km, aż zaświeci lampka (Engine Son), oznacza to, że silnik przestał działać na swoim preprogramie i że sonda nie działa.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/11/05, 21:47

Sonda Lamba i przednia szyba zostały zmienione wczoraj ...

A priori to działa. Przybliżenie, które podałem wczoraj, pochodzi ze wskazań mojego wskaźnika paliwa, który jest ogólnie dość wiarygodny. Należy jednak poczekać, aż pompa się napełni, aby zmierzyć zużycie paliwa.

Więc na razie nie działa gorzej, pozostaje do końca ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 27/11/05, 23:39

Andre napisał:Jeśli chcesz wiedzieć, ile km potrzeba na sondę, odłącz, przetocz i zmierz km, aż zaświeci lampka (Engine Son), oznacza to, że silnik przestał działać na swoim preprogramie i że sonda nie działa.

Halo
W końcu znalazłem twoją radę.
Jechałem wczoraj, 14 km, gniazdo sondy odłączone.
Brak wskaźników na desce rozdzielczej.
Grupa Audi oczywiście nie planowała zapalić wskaźnika na Skodzie, specjalnej Félicii, od 1995…
Kiedy sonda lambda jest odłączona, nie znalazłem żadnej różnicy w hałasie podczas jazdy lub silnika w porównaniu do zwykłego; Przypuszczam, że nastąpi nadmierna konsumpcja; komputer nie otrzymuje napięcia z sondy, musi zrozumieć wolt 0?
Po wielu kilometrach sonda musi zostać zmieniona; jeśli jest nieczynny (zepsuty, ponieważ zużyty), jaki rodzaj usterki się pojawia? (Jakie były twoje objawy? Były Oceano?) Kolega powiedział mi, że to powolna czkawka; więc nie jest to takie samo zachowanie, jak po odłączeniu Tak więc napięcie musi być obecne i może być maksymalne, ponieważ awarie wskazują na brak benzyny, kalkulator uważa, że ​​widzi na swojej sondzie zbyt bogatą mieszankę.
Czy tak to działa?
Mówisz, że elektrycznie podgrzewając sondę, zostaje ona oszukana (oszukana) i zaczyna regulować poprzez oszczędność zużycia?
Jeśli odłączę sondę (wykonując tylko przejazdy 5 km), a po jednym km umieszczę 1 volt w gnieździe komputera, czy myślisz, że oszczędziłbym paliwo? ale wystąpiłyby błędy, gdyby różne parametry nie były odpowiednie (nieprzetłumaczalne :D ), a silnik jest zimny? Czy można to zrobić? Czy istnieje ryzyko braku równowagi lub pogorszenia działania komputera?
Na sondzie są przewody 3; Przypuszczam, że -, + 12v i napięcie powrotne z 0 do 1,1volt? czy tak to działa?
dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 28/11/05, 00:19

Witam,
Zamierzam szybko wyczyścić sondę, ponieważ powiedzenie wszystkiego zajęłoby dużo czasu.
Zwykle generuje falisty sygnał prądu stałego przy 0,1 woltach przy wysokim poziomie tlenu, dlatego uboga mieszanka i 0,9 woltom mieszanki bogatej w domen tlenu o niskim poziomie, jeśli mierzysz za pomocą oscyloskopu, chodzi między 0,35 a woltami 0,60 w przybliżeniu nie robi nic poza tańcem ,
Nie próbuj zastępować sygnału prostym, regulowanym źródłem, do którego nigdzie nie dojdziesz, to wewnętrzne napięcie komputera przeciwstawia się temu sygnałowi, który należy zmodyfikować, i znowu ... sonda, która ma być operacyjne. silnik nie może być na biegu jałowym, wydech musi być gorący, musi być wentylowany na zewnątrz powietrzem,
Jeśli go odłączysz, silnik również będzie działał, nawet nieco lepiej, ponieważ bogatszy stosunek 12 zamiast 14,7
przy stosunku 12 uzyskujemy większą moc na silniku
maksymalna moc odbywa się kosztem zużycia.
w takiej sytuacji odbywamy krótkie podróże.
Jakie zmiany sonda c ma benzyna ołowiowa (przykład 100LL)
przy tym paliwie trwa 500 km, a sonda jest brudna,
Nie trzeba go czyścić, jeśli sos jest w rozpuszczalniku Kaput.
innym problemem jest to, że połączenie elektryczne musi być najwyższej klasy, jeśli chodzi o miliwolty.
Jeśli przez większość czasu używasz pojazdu w mieście, sonda nie trwa długo i nie warto jej zmieniać, chyba że zamierzasz odbyć długą podróż,
zmień to sprawdź zużycie zobaczysz różnicę.
Kolejny miesiąc 6 w mieście jest jak stara sonda.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 28/11/05, 10:56

Chłopaki czujecie się dobrze, dodając aceton do oleju napędowego!
Byłbym bardzo ciekawy, aby poznać średnio i długoterminowy wpływ tego potężnego odtłuszczacza na silnik.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137