Dysza ze stali nierdzewnej do palnika oleju roślinnego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12

Dysza ze stali nierdzewnej do palnika oleju roślinnego




przez Boulle » 25/07/11, 22:08

cześć

Wrzucam moje ostatnie zdjęcia dotyczące dyszy ze stali nierdzewnej z podwójnym obiegiem, która pozwala na eliminację kondensatu i pozbycie się osadów oleju w kotle.
Dodatkowo przy tej dyszy praktycznie nie ma zapachu frytek na dworze!!!

przy pomocy tej dyszy możliwe jest zamontowanie babki na kotle, którego palenisko nie przekracza 40cm głębokości.

Długość dyszy od kołnierza do płyty końcowej wynosi 30 cm

Obraz

wynik

Obraz
wewnętrzna rura ze stali nierdzewnej
Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 26/07/11, 12:57

Cześć, dobra robota.

Ale nie sądzę, że twoja dysza wytrzyma dłużej niż sezon.
Przyszłość pokaże.

Z drugiej strony radzę trochę poeksperymentować. Wywierć otwór w środku dyszy gryzonia i włóż tam rurkę o średnicy np. 6mm (z miedzi) i przedmuchaj powietrze przez środek dyszy. Zobaczysz, zrobi to samo, jakbyś dmuchał na żar.

rozumiesz ?

Cyrkulacja byłaby wtedy szybsza, a dysza trwałaby dłużej.

Jeśli chodzi o mnie, ponownie uruchomiłem palnik.
Nie byłem zadowolony ze swojej pracy (czerwony palnik).
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 27/07/11, 09:43

cześć!

to dysza ze stali nierdzewnej, więc teoretycznie nie powinno być problemu z upływem czasu, no cóż, zobaczymy... nawet jak co roku trzeba będzie wymieniać rurkę środkową, to biorąc pod uwagę jakość płomienia, głosuję za !

To samo powiedziano mi 3 lata temu w przypadku mojej dyszy, redukcja przewodu kominowego o grubości 5/10 mm i nadal tam jest! dobrze trochę nadgryziony na końcu, ale bez problemu wytrzyma kolejne 3 lata!


Wrzucę zdjęcie bo mój bojler który był bardzo brudny (czarny osad w środku) sam się czyści! jest jak śnieg, który sam spada!
to zabawne, kiedy patrzysz na płomień, wygląda trochę jak płomień z płyty kuchennej, niebieski u podstawy z końcem żółtego płomienia… dziwne nie!

twój red burner cię nie satysfakcjonuje??? będziemy musieli zabrać się do pracy przed tą zimą!
:P

śledzić
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198