Oczyszczanie silników benzynowych alkoholem do spalenia?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Oczyszczanie silników benzynowych alkoholem do spalenia?




przez Gildas » 06/05/11, 18:29

Witam,

Zakładam nowy temat bo myślę że może kogoś zainteresować.Po kilku testach mojej kosiarki na benzynie spirytusowej i zaobserwowaniu mniejszego zapachu z wydechu i mniejszej ilości dymu przeprowadziłem test szmatką .
Okleiłem tłumik szmatką i zacząłem od uruchomienia silnika na 10 sekund na mieszance benzyny i alkoholu. [10% alkoholu o temperaturze 90° (w tym 3% metanolu) i 90% benzyny SP 95]
Następnie opróżniłem zbiornik paliwa i gaźnik, aby wlać tylko benzynę, 15 minut później ponownie uruchomiłem kosiarkę po 10 sekundach, ale tkanina wyszła czarna!:shock:

Obraz

Następnego dnia powtórzyłem ten test, ale zacząłem od benzyny, a następnie spuściłem obwód paliwa w celu uzyskania mieszanki, wynik był równie spektakularny!

Nie wiem, czy to woda zawarta w alkoholu, czy działanie metanolu, ale w każdym razie 10% spirytusu w zbiorniku oczyszcza znacznie więcej niż 10%!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 06/05/11, 19:43

Twoje eseje są interesujące, ale AMHA nie możemy wyciągać takich wniosków.

Silnik, który się uruchamia, nie jest w ogóle w ustabilizowanym stanie pod względem temperatury, nasycenia itp. Dodatkowo, jeśli właśnie zmieniłeś paliwo, w obwodzie gaźnika może również krążyć powietrze. Zapłon może mieć problemy z ciągłym odpalaniem... więc wnioski należy wyciągać z przymrużeniem oka, biorąc pod uwagę to, co wydobywa się z rury wydechowej. :płakać: : Mrgreen:

Zwykle kosiarki (4-suwowe), nie palą dużo...
Czy możesz nam opisać ten proces?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 06/05/11, 22:05

Dobry wieczór Flytox, dziękuję za zainteresowanie moimi doświadczeniami!

Dlatego wczoraj przeprowadziłem pierwszy test zaczynając od mieszanki benzyna-alkohol przez 1 sekund, zegarek w ręku.Rozrusznik włożony na maksimum.Zdejmuję szmatkę.Węgiel odkręcając u podstawy,10 minut później uruchamiam ponownie 15 sekund ale używając mniejszego ssania.

Dzisiaj zrobiłem dokładnie tę samą operację ale zaczynając od benzyny.

Kolejny test na 10% benzynę i alkohol przy 4L na 15 km:

Obraz

Doskonały test w porównaniu z tym testem na dystansie zaledwie 12 km,
tkanina, która nas interesuje, to ta po prawej, bez pary:
Obraz
Tkanina po prawej stronie jest lekko poczerniała w środku.
Ostatnio edytowane przez Gildas 18 / 06 / 11, 22: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/05/11, 09:32

dziękuję Gildas.
Eksperyment do odtworzenia w celu potwierdzenia.
A co by się stało, gdybyśmy do oleju napędowego zamiast SP95 dodali alkohol do nacierania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/05/11, 11:05

Uwaga: dzisiaj we Francji na dystrybutorach jest benzyna, która zawiera już około 10% etanolu (a priori czystego). Jest to E10 (dla pojazdów nowszych - po 2000 r.; w przeciwnym razie ta benzyna jest żrąca dla silników do niej nie przeznaczonych)...

W przypadku oleju napędowego należy zachować ostrożność z wprowadzaniem nieczystego alkoholu, ponieważ wtedy pojawia się woda. Będzie to działać przez jakiś czas, zanim niewątpliwie zaczną się zacierać pompy i wtryskiwacze (przy wtryskach bezpośrednich te części to złotnictwo; wyobraźcie sobie, że dozujecie kilka mikrogramów przy każdym wtrysku, poddajecie bardzo wysokiemu ciśnieniu itp.). Nie jestem mechanikiem, ale zdecydowanie odradzam takie doświadczenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 07/05/11, 19:23

Did67 napisał:W przypadku oleju napędowego należy zwrócić uwagę na wprowadzenie nieczystego alkoholu, ponieważ wtedy pojawia się woda. !

Jest jednak aquazol (woda w emulsji w oleju napędowym)... Nie wiem, czy badania są kontynuowane i jakie są rezultaty.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 08/05/11, 10:03

Pfff.... po przeprowadzeniu kolejnego testu w warunkach koszenia na dystansie ponad 50 metrów, obie tkaniny wyszły identyczne!:shock:
Być może przecieranie alkoholem działa tylko na zanieczyszczenia, gdy silnik nie jest obciążony lub resztkowy efekt przecierania alkoholem... teraz to też wymaga dużej precyzji w doborze szmat, które muszą być absolutnie identyczne, dokręcone w ten sam sposób przy podobnej wilgotności powietrza i przeprowadzając kilka testów.
A co by się stało, gdybyśmy do oleju napędowego zamiast SP95 dodali alkohol do nacierania?

Daje to mleczną emulsję do oleju napędowego... nawet po wcześniejszym zmieszaniu benzyny z alkoholem.
Należy również pamiętać, że alkohol 70° nie miesza się z benzyną, co oznacza, że ​​benzyna przyjmuje tylko niewielką ilość wody w alkoholu.

Uwaga: dzisiaj we Francji na dystrybutorach jest benzyna, która zawiera już około 10% etanolu (a priori czystego). Jest to E10 (dla pojazdów nowszych - po 2000 r.; w przeciwnym razie ta benzyna jest żrąca dla silników do niej nie przeznaczonych)...


Dziwne, bo niektóre źródła internetowe podają, że silnik spalinowy najpierw pracował na alkoholu.
Od 7:00:

http://www.youtube.com/watch?v=asfwAsa13VU

Niedawny film dotyczący konwersji pojazdu na etanol:

http://www.youtube.com/watch?v=GvwvuOsP4T8
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/05/11, 22:52

Gildas pisał:Pfff.... po przeprowadzeniu kolejnego testu w warunkach koszenia na dystansie ponad 50 metrów, obie tkaniny wyszły identyczne!:shock:
Może przetarcie alkoholem działa na zanieczyszczenia tylko gdy silnik nie jest obciążony...


To jest to o czym mówiłem powyżej, gdy silnik nie jest pod ustabilizowanym obciążeniem i nie jest nagrzany, to co robi jest nie do odtworzenia i nie można z tego wyciągnąć wielu rzetelnych wniosków.

.teraz wymaga to również dużej precyzji w doborze tkanin, które muszą być absolutnie identyczne, tak samo szczelne przy podobnej wilgotności powietrza i przeprowadzenia kilku testów.


Test szmat jest ulubionym narzędziem niektórych kapitanowie.... w innych : Mrgreen: które AMHA mają tyle samo sensu, co czytanie przyszłości w fusach kawy....... Cząsteczki są znacznie mniejsze niż oczka tkaniny, tkanina zatrzymuje tylko ich niewielką część, tę, która chce dobrze się trzymać do szmaty według x nieokreślonych i niezmierzonych parametrów.... Możemy więc wydedukować, czego chcemy na potrzeby sprawy... i znaleźć wiele kontrprzykładów, aby lepiej kręcić się w kółko. : Mrgreen:

Z drugiej strony pewne jest, że tkanina powoduje utratę ciśnienia w wydechu, co modyfikuje pracę silnika… a w szczególności gaźnik. Zatem system z szmatką powinien mierzyć coś, co i tak nie będzie reprezentatywne dla normalnego działania bez szmatki...

Próba pomiaru zanieczyszczenia jest dobra, próba znalezienia lepszego paliwa, ale nie szmatką. Jeśli ktoś ma inny, skuteczniejszy pomysł (bez wpadania na gazownię : Mrgreen: )
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/05/11, 00:55

: Arrowu: Zadaję sobie to samo pytanie odkąd mój safrne LPG nie przeszedł przeglądu technicznego pod kątem zanieczyszczeń w trybie benzynowym.

Zauważyłem, że niektóre sprytne maluchy przeszły swoim samochodem tylko z E85, aby poprawić wynik zanieczyszczenia.

Zagłębiając się w pytanie, odkryłem, że różne paliwa mają różne poziomy C i H w swoim składzie.

Im mniej C jest w składzie, tym mniej CO i CO2 będzie w spalinach. 8)
Z tego punktu widzenia idealnym paliwem jest wodór. :D

Widziałem też, że ETBE było bardzo interesujące ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 13/05/11, 20:58

Byłem w stanie zmierzyć zanieczyszczenie 4 l, bez poprawy w mieszaninie alkohol-benzyna, jednak po odłączeniu sniffera zanieczyszczenie spadło o 80%! Oznacza to, że silnik zużywa olej.:|
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 167