Rewolucyjny kocioł KWB ... z odchodami!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Rewolucyjny kocioł KWB ... z odchodami!




przez phil12 » 01/04/11, 10:10

Obraz

Witam,
Operacja jest prosta: wykorzystaj odchody mieszkańców domu do wytworzenia energii, która zamieniana w ciepło umożliwia podtrzymanie konwencjonalnego kotła gazowego. „W rezultacie zużywa się znacznie mniej gazu, a oszczędności energii są znaczne” - podkreśla Walter Humlet, dyrektor generalny KVB, firmy z siedzibą kilka kilometrów na północ od Grazu.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć odpływ toalety do kotła, aby natychmiast skorzystać z tej darmowej energii. Kocioł sam miele materiał, suszy go i ściska w postaci doskonale palnych kamyków. „Wszędzie tam, gdzie zainstalowano nasz kocioł, wyniki są imponujące. Zwłaszcza w przypadku dużych rodzin” - mówi Walter Humlet. „Możemy nawet osiągnąć jeszcze większą oszczędność energii o 5%, stosując dietę bogatą w błonnik”. Uważaj jednak, Walter Humlet przyznaje bez przekonania, że ​​współczynnik wydajności jego dzieła wydaje się spadać w okresach zapalenia żołądka i jelit. Jeszcze jeden powód, aby dobrze myć ręce zimą.
Marketing kotła zostanie przeprowadzony pod koniec 2011 roku przez KVB Austria.
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 01/04/11, 10:24

Czy to nie KWB? : Mrgreen:

Znalazłem 1. myślę
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 01/04/11, 10:56

Nie, to KVB! : Chichot:
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 01/04/11, 11:08

Ach, w porządku, ale jesteś pewien, że to nie KKB? : Chichot:

Cholera, zmieniłem tytuł na nic, KWB może nie lubić ... no cóż ...
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 01/04/11, 11:10

wydaje się, że od dziś wyposażonych jest w niego wielu sprzedawców ryb : Mrgreen:
środowisko jest dobrze wydalane : Chichot:
LV13R
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 01/04/11, 11:12

Mam pytanie, czy energia zużywana na rozdrabnianie i suszenie ekskrementów nie jest większa niż ta, która jest usuwana z procesu?
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 01/04/11, 11:13

ups nie zwróciłem uwagi na dzisiejszą datę czuję
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 14:07

Nie jest głupcem z kwietnia, ponieważ doskonale możliwe jest odzyskiwanie ciepła suszenia przez rekondensację oparów wody przed lub po spaleniu.
Nie rozumiem, że nie robimy tego typu kotła z automatycznym suszeniem wstępnym bez strat, zamiast powiedzieć, że mokre drewno pali się źle, ponieważ nie odzyskujemy ciepła z pary wodnej.

Z grubsza odzyskujemy energię zużytą przez ludzkie ciało do życia, tj. Od 100 W do 200 W na mieszkańca, w uproszczonej ocenie !!
lub 4KWh na kilogram bardzo suchych odchodów !!! (jak suche drewno)
Bardzo dobre dla domu o bardzo niskim zużyciu energii.
Dobrze zaprojektowana niszczarka zużywa znacznie mniej energii.

Kocioł ten musi skutecznie spalać, a także mokre drewno, dlatego jest bardzo interesujący dla każdej surowej materii roślinnej, ziół zamiast zanieczyszczania przez otwarty ogień !!!!!!
Un łącze internetowe w kotłach, które wydajnie spalają wszystko, co jest bardzo wilgotne, przydałoby się zamiast wylewać wodę z paliwa !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 01/04/11, 17:08

dedeleco napisał:całkowicie możliwe dzięki odzyskiwaniu ciepła suszenia przez rekondensację pary wodnej

Problem polega na tym, że po spłukaniu mieszanina jest naprawdę bardzo, bardzo mokra ...
Zobacz także: http://forums.futura-sciences.com/habit ... naire.html
Do zobaczenia w przyszłym roku, tego samego dnia, aby zobaczyć, jak ewoluował produkt ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 17:32

W rzeczywistości wiatr robi to z efektem foen !!
A suche toalety są mniej wilgotne !!

Dzięki ponownej kondensacji odparowanych oparów poprzez podgrzanie do 40 ° C, w celu wysuszenia tego, co jest pełne wody, energia nie jest tracona.
Ten fakt naukowy jest często ignorowany i bardzo rzadko stosowany w suszarkach, co stanowi marnotrawstwo i możliwe znaczne oszczędności energii, jeśli kotły są dobrze zaprojektowane z wydajnym suszeniem wstępnym z rekondensacją.

W rzeczywistości wiatr robi to spontanicznie z efektem Foehna, który odzyskuje energię suszenia powietrza !!!!
Tam mieszanka jest naprawdę bardzo, bardzo wilgotna po jednej stronie góry i bardzo bardzo sucha po drugiej (powoduje najsilniejsze pustynie na ziemi!)

http://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_de_foehn
Obraz


Do zobaczenia w przyszłym roku, tego samego dnia, aby zobaczyć, jak ewoluował produkt ...

Pewnie, produkt będzie miał czas dokładnie wyschnąć na słońcu za rok i będzie idealny do pieczenia, jak odchody psów na chodnikach !!
Ostatnio edytowane przez dedeleco 01 / 04 / 11, 17: 38, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 146