silnik wysokoprężny na wodór

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 18/10/05, 23:08

Tutaj poszukuję informacji jak dokonać przeróbki silnika Diesla na 100% wodór.
Podejrzewam, że nie jest to tak proste jak z silnikiem benzynowym, ale pb jest takie, że z generatorami to głównie diesle. Myślę, że jest czego szukać, jeśli pewnego dnia wodór stanie się łatwiejszy do wyprodukowania!

Mam nadzieję, że ktoś może mi trochę powiedzieć!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 19/10/05, 09:31

Jest to KURWA NIEMOŻLIWE.
Silnik wysokoprężny potrzebuje paliwa, które zapala się samoczynnie pod wpływem ciśnienia i ciepła, a wodór nie. Więc zdecydowanie zapomnij o swoim projekcie.
W najlepszym przypadku i jeśli uda ci się wyprodukować wystarczającą ilość gazu (ponieważ system, który próbuję opracować, dostarcza nie tylko wodór, ale tlen jako bonus, a więc hydroksy ...) możesz uruchomić silnik benzynowy (z zapłonem i świecą zapłonową ), ale NIGDY silnik wysokoprężny.
Jedyne pocieszenie, jakie mogę dać, to to, że możesz łatwo doładować silnik hydroksylem (à la Moreau), co już teraz pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy…
NDC.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/10/05, 11:49

W oparciu o silnik CNG (zwłaszcza zmodyfikowany silnik Diesla z układem zapłonowym) jest to możliwe... Mercedes zrobił to w latach 80-tych... Pozostaje tylko znaleźć H2...

Dla Moreau pozostaje to do udowodnienia...
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 19/10/05, 13:09

Myślałem przynajmniej o produkcji gazu brunatnego dla H2 O2, ale właściwie, jeśli istnieje możliwość umieszczenia układu zapłonowego na oleju napędowym, jest to grywalne! okaże się, jak zintegrować ten układ zapłonowy! jeśli ktoś ma pomysł!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 19/10/05, 13:28

Cóż, po prostu, zmień samochód na "benzynę"!!

jeśli nie, spróbuj doładować diesla brązowym gazem... Spróbuję to zrobić. Spróbuję powiedzieć, bo na razie produkcja gazu nie jest imponująca... Potem, w zależności od wyników, będzie warunkowała mój kolejny zakup...

Wyobrażam sobie, że w ciągu 1 roku zmodyfikować silnik benzynowy, aby działał na wodór? Poza tym, czy pantone byłby w tym przypadku interesujący?
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 19/10/05, 13:42

Sdc77 napisał:Jest to KURWA NIEMOŻLIWE.
Silnik wysokoprężny potrzebuje paliwa, które zapala się samoczynnie pod wpływem ciśnienia i ciepła, a wodór nie. Więc zdecydowanie zapomnij o swoim projekcie.
W najlepszym przypadku i jeśli uda ci się wyprodukować wystarczającą ilość gazu (ponieważ system, który próbuję opracować, dostarcza nie tylko wodór, ale tlen jako bonus, a więc hydroksy ...) możesz uruchomić silnik benzynowy (z zapłonem i świecą zapłonową ), ale NIGDY silnik wysokoprężny.
Jedyne pocieszenie, jakie mogę dać, to to, że możesz łatwo doładować silnik hydroksylem (à la Moreau), co już teraz pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy…
NDC.

Ściśle niemożliwe… na silniku wysokoprężnym, ponieważ tak.

Ale teoretycznie możliwe jest uruchomienie silnika z wodorem i bez zapłonu. Temperatura samozapłonu wodoru wynosi około 585°C. Dlatego wystarczyłoby obliczyć stopień sprężania, aby po osiągnięciu górnego martwego punktu mieszanina została doprowadzona poza tę temperaturę.

Swoją drogą fajnie by było policzyć :)
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 19/10/05, 13:50

dla muzo 31:
nie byłoby to dla samochodu, ale raczej dla generatora!
obecnie mój samochód to benzyna!

dla Benoit: musisz zbadać, ale nie mam umiejętności wykonywania tego typu obliczeń!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 19/10/05, 15:59

możesz także zmienić grupę ... strona JL NAULIN pokazuje dość zaskakujący generator gazu. Ale obawiam się, że elektrody zbyt szybko się zużyją ...

W przeciwnym razie zamień go w olej!
możesz mieć darmowe paliwo, jeśli masz odwagę filtrować.
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 19/10/05, 20:02

ba tak, jest wiele rozwiązań, które badałem, ale tylko w wersji zimnej fuzji mogę być zainteresowany (co zrobił JL N) a następnie dla oleju, to ja nie aranżuję, wymaga łańcucha produkcji bcp ważniejsze niż za hydro!
jest wiele maluchów w wersji benzynowej, ale jak tylko przekroczysz 10Kva to paliwo! więc moim celem byłoby raczej zmodyfikowanie jednego, aby działał na gazie!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 19/10/05, 20:53

Kompresować, aż wodór się zapali? W rzeczywistości wybuchnie i zepsuje tłok i głowicę cylindrów!

W przypadku oleju napędowego następuje spalanie oleju napędowego w przegrzanym powietrzu tłoka, przy czym proces ten jest postępujący w stosunku do detonacji. W przypadku silników benzynowych czoło spalania przechodzi przez świecę zapłonową i dociera do całego cylindra. Ponadto w tym przypadku dodaje się związki zapobiegające samozapłonowi (są to przeciwstukowe) w celu konserwacji silnika.

Podobno quasiturbina wytrzymałaby takie traktowanie, ale o silniku tłokowym lepiej zapomnieć...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182