Przygotowanie silnika Ecoshell

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique

Przygotowanie silnika Ecoshell




przez ggdorm » 14/03/11, 11:28

Cześć wszystkim. Obecnie jestem odpowiedzialny za przygotowanie silnika zespołu EcoMotion do maratonu muszlowego pod koniec maja. Za pośrednictwem tego tematu chciałbym poznać Twoje wrażenia, krytykę i porady. To oczywiste, że to nasz pierwszy rok uczestnictwa i że mamy niecałe 4 miesiące na założenie czegoś wartościowego.

Moją rolą jest adaptacja silnika na bioetanol E100. Wszystko co jest rozrusznikiem i sprzęgłem mnie nie dotyczy.

Muszę więc zwiększyć stopień sprężania poprzez zaprojektowanie i obróbkę nowego korbowodu, dostosować skrzynkę elektroniczną i jej zasilanie do zarządzania wtryskiem i zapłonem, nieco zoptymalizować cykl, stworzyć układ wydechowy i elektryczny.

Wybrany silnik to 4-suwowa Honda GX 25, oto karta techniczna
Obraz
i krzywe mocy
Obraz

Aby zwiększyć nasz współczynnik kompresji (E100 pozwala na to z wyższą liczbą oktanową), zdecydowaliśmy się wydłużyć korbowód. Po co? Ponieważ w Hondzie GX 25 głowica cylindrów, cylinder i pół skrzyni korbowej stanowią jeden blok. Aby na początku nie zagłębiać się w bardziej skomplikowane szczegóły, zrezygnowano z wszelkich innych rozwiązań. Po skanowaniu 3D będę miał dokładne wartości.

Aby zarządzać tymi wszystkimi pięknymi ludźmi, kupiliśmy skrzynkę elektroniczną MegaSquirt 2 widoczną pod tym linkiem http://www.diyautotune.com/catalog/mega ... p-171.html

I wtrysk, który zrobiliśmy na miarę (fala ciśnieniowa) przez FCdesign (japońską firmę, która mam nadzieję, że kiedyś nam to dostarczy) mając już wykonane wtryski, w szczególności dla fantazyjnego zespołu carole.
Obraz
Ciśnienie paliwa daje butelka coli i 2 ograniczniki w których uszczelniłem korek specjalną żywicą
Obraz

Tam, gdzie Rzymianie zmagają się z umieszczeniem czujnika zapłonu i magnesu z efektem Halla. Rzeczywiście nie mam możliwości zamocowania się na części sprzęgła/rozrusznika.

Rozważałem więc umieszczenie czujnika w misce olejowej (opór 150°) i magnesu w łyżkach mieszających ten olej (opór przy 120°C). To rozwiązanie trochę mnie przeraża.
Obraz
Obraz
Obraz
To wszystko, chciałbym poznać Twoją opinię

Hieronima Appeldoorna
ekomotyw zespołu
0 x
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 16/03/11, 23:41

Oto część zawierająca magnes przechodzący przed czujnikiem Halla, który przez cały czas podaje skrzynce elektronicznej położenie silnika. Po uzyskaniu tych informacji skrzynka będzie zarządzać wtryskiem oraz zapłonem za pomocą mapy. Możliwe jest dodanie modułu umożliwiającego akwizycję danych i ich przechowywanie na karcie SD.
Obróciliśmy część w aluminiowym bloku.
Obraz
[img]https://www.econologie.com/fichiers/partager2/1300315146JhWbW1.jpg[/img
Obraz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/11, 00:51

Cześć ggdorm!

Po co wydłużać korbowód?

Zwykle nosimy głowę!


Z ciekawości do czego ten silnik będzie służył?

Musiałem coś przegapić!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 17/03/11, 09:21

Jest to silnik, który posłuży do poruszania prototypu EcoShell Marathon. Celem tych zawodów jest pokonanie jak najdłuższego dystansu na jednym litrze paliwa...
Jeździmy na bioetanolu E100. Paliwo to jest 1.5 razy mniej kaloryczne niż benzyna, a zużycie wzrasta o 30%. Ma jednak tę zaletę, że jego wyższa liczba oktanowa umożliwia zwiększenie sprężania przed wystąpieniem spalania stukowego (bardzo szkodliwego samozapłonu paliwa). W rezultacie możliwe jest przywrócenie wydajności
Ze stopnia kompresji 8:0 do 14:0 przeszliśmy podnosząc TDC o 1.8 mm (wartość, którą poda nam skanowanie 3D).

Planowaliśmy przewiercić korbowód poprzez przesunięcie osi, ale brak materiału sprawia, że ​​jest to trochę niebezpieczne.

Rozważano również zwiększenie odległości między osią korbowodu a osią wału korbowego, ale wzrost przemieszczenia jest skażony wzrostem tarcia wynikającym z większej siły promieniowej działającej na cylinder (skośność korbowodu).

Wykonanie nowego tłoka z grubszą głowicą lub przeładowanie go materiałem również nie jest idealne z produkcyjnego punktu widzenia.

Myśleliśmy również o odnowieniu półpodstawy skrzyni korbowej i rozwierceniu powierzchni łożysk, ale musielibyśmy dodać napinacz paska, a nie mamy na to miejsca.

Jesteśmy wyposażeni w 5-osiową frezarkę CNC oraz tokarko-frezarkę konwencjonalną, więc skorzystaj z tego!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/11, 12:30

Dziękuję za te odpowiedzi!

Teraz rozumiem, dlaczego chcesz wydłużyć korbowód, co jest najłatwiejszym rozwiązaniem!


Ile km planujesz zrobić na tym litrze?


Jaka jest masa pojazdu bez i z kierowcą?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/03/11, 13:28

Alain G napisał:Ile km planujesz zrobić na tym litrze?
Nie znam regulaminu eko-maratonu na torze EuroSpeedway w Łużycach, ale kiedy odbywał się on w Nogaro we Francji, trzeba było pokonać 7 okrążeń toru, czyli około 25 km.

Zawodnicy mieli 3 próby.

Następnie obliczamy zużycie ustalone w liczbie kilometrów dla 1 litra paliwa.
Z biegiem lat konkurowały ze sobą nowe „paliwa” (olej napędowy, LPG, paliwa syntetyczne różnego pochodzenia, wodór, energia elektryczna i energia słoneczna).

W przypadku benzyny rekordy wynoszą ponad 3000 km na 1 litrze.
Te wartości są bardzo względne, zależą od narzuconej minimalnej średniej prędkości, rzeźby toru, jego układu, oszustwa konkurentów...
W Nogaro czas zapłonu silnika nie przekraczał kilkudziesięciu sekund na 3600m...

W zeszłym roku brałem udział w organizacji Challenge EducEco który zastąpił Shell Eco-Marathon, który rozpoczął się w Niemczech.
Rzeczywiście Shell zreorganizował swoje wydarzenia na różnych kontynentach.
W Educ-Maratonie bierze również udział wielu zawodników EducEco (tych, których na to stać).
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/11, 14:18

Citro

Dziękuję za te wyjaśnienia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 17/03/11, 15:36

Rzeczywiście, Citro ma całkowitą rację. W kategorii prototypów wyścig obejmuje 8 okrążeń (3200 metrów) lub łącznie 25.6 km przy średniej prędkości 30 km/h. Dla zainteresowanych podaję link do strony: http://www.shell.com/home/content/ecomarathon/europe/
Obraz
Niska moc naszego silnika da nam czas rozpędzania większy niż kilka sekund. Studenci inżynierii opracowują program do projektu zarządzania czasem zatrzymania i pracy silnika w zależności od profilu wyścigu, warunków zewnętrznych i charakterystyki pojazdu
Masa pojazdu powinna wynosić około 30 kg (to nie ja się tym zajmuję).

Naszą oryginalnością w wyścigu jest stworzenie stalowej ramy. Wybór ten wynika ze sponsoringu firmy Arcelor dla naszego projektu (oferuje materiały) oraz wsparcia dwójki naszych studentów na TFE. Stosowana stal to blachy o wysokiej wytrzymałości 0.65 mm gięte na nasz sposób i opracowane przez firmę Arcelor dla przemysłu motoryzacyjnego. A priori śmieszne, wybór stali natychmiast staje się mniejszy, gdy zauważymy, że nasz projekt jest podobny, a czasem nawet ma mniejszą wagę niż wiele zastosowanych ram aluminiowych.
W przeciwieństwie do wielu innych, nasz prototyp nie jest przyklejony do podłoża, ale podniesiony, aby uniknąć tarcia powodowanego przez wałek formujący się pod spodem. Niemniej jednak stwarza utrudnienia na nachylonych torach typu welodromowego.

Jesteśmy również w trakcie projektowania karbonowej karoserii.

Wśród innych cech mogę wymienić:

* trójkołowiec: 2 przednie koła i tylna kierownica
* Rozstaw kół przednich: 615 mm
* Wysokość w górnej części łuku: 770 mm
* Długość: 2m45

Czy masz jakieś rady dotyczące korzyści, jakie mogę uzyskać na silniku? Recyrkulacja spalin jest niedozwolona.
Potrzebujemy również Twojej porady, jak zrobić formę do ciała
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/03/11, 16:47

Dodaje do oleju ultra klarowny olej (5w-20) z tym dodatkiem zmniejszającym tarcie:

http://www.wynns.fr/produits/additifs-huiles/gold-f1

Ta butelka 350 ml jest podana na 4 litry oleju, wykonaj obliczenia ilości oleju zawartej w twoim silniku.

To nie fanaberie, to naprawdę działa!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
ggdorm
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 122
Rejestracja: 23/02/09, 17:25
Lokalizacja: Belgique




przez ggdorm » 17/03/11, 17:42

DZIĘKI! Sprawdzę przepisy w tej sprawie. Przeczytałem tam, że dodawanie modyfikatora tarcia jest zabronione (paragraf 64).

Przesłałem regulamin z 2008 r. w języku francuskim pod tym adresem: http://pdfcast.org/pdf/r-glement-2008-ecoshell-marathon

dziękuję za pomoc!
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183