Produkować hybrydy 205 Peugeot (benzyna / elektryczny)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza

Produkować hybrydy 205 Peugeot (benzyna / elektryczny)




przez moimart1 » 23/01/11, 21:11

Bonjour à tous,

Zastanawiam się nad dodaniem silnika elektrycznego do mojego 205 i potrzebuję twojej rady, jak również twoich opinii na temat systemu, który chcę zainstalować.

Celem gry jest połączenie silnika elektrycznego równolegle z silnikiem benzynowym (TU3, dla koneserów ^^).
Na prawo od mojego silnika mam skrzynię biegów, więc modyfikacja jest skomplikowana.
Po lewej mam koło pasowe alternatora, a marzeniem będzie podwojenie tego koła pasowego i doczepienie do niego mojego silnika elektrycznego za pomocą paska.

Ten silnik elektryczny będzie zasilany akumulatorem (akumulatorami) i będzie ładowany przez alternator, który będzie uruchamiany tylko wtedy, gdy zostanie zwolniony pedał przyspieszenia.

„Problem” z moim trybem pracy polega na tym, że nie napędzam bezpośrednio kół, tylko silnik. W najlepszym przypadku sprawdzi się przy hamowaniu silnikiem.

Czy to jest dla niego „dobre”? Czy to właściwy wybór operacji? Czy masz jakieś inne pomysły?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Martin
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Make a Peugeot 205 hybrid (benzyna / elektryczny)




przez Flytox » 23/01/11, 21:34

To dziwne, co chcesz zrobić :zaszokować:

Pasek alternatora nie pozwoli na przepuszczenie dużej mocy (2 czy 3 kw?), Chcesz dołożyć drugi alternator, kolejne koło pasowe, silnik, akumulatory ... wydaje się trochę ciężki / skomplikowany ... za tak małą moc. Jeśli celem jest oszczędność paliwa, miej trochę wątpliwości :płakać:

Byłoby łatwiej po prostu umieścić dynastart w miejsce alternatora. Ale nie, jeśli plon jest bardzo dobry ...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 23/01/11, 21:46

Celem jest zmniejszenie zużycia.
Pomyślałem, że pomogłoby połączenie silnika elektrycznego.

Myślałem też o umieszczeniu 2 silników na tylnych kołach ale mechanika 205 na to nie pozwala ...

Co byś zrobił, gdyby kazano ci zamienić samochód w samochód hybrydowy? (to mnie interesuje ^^)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/01/11, 21:53

Istnieje wiele postów na pokrewne tematy. AMHA musisz zacząć od małego i lekkiego pudełka ..... nie jeśli masz środki / czas / wiedzę, ale to wielka przygoda .... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/01/11, 23:21

: Arrowu: + 1 z Flytox.
Dodatkowo, jeśli TU3 zaczyna wykazywać swój wiek, zaczyna dymić na niebiesko (uszczelki trzonka zaworu HS) ... Nie wspominając już o jego wydajności ...

Jeśli naprawdę chcesz "majstrować", znajdź sobie AX, saksofon lub elektryczny 106 ...
Tam będziesz miał naprawdę dobrą bazę do hybrydyzacji.

Ja też dużo o tym myślałem w przypadku mojego elektrycznego 106, ale w użyciu go nie potrzebuję, byłoby to nieekonomiczne.
: Lol: :P
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24

Re: Make a Peugeot 205 hybrid (benzyna / elektryczny)




przez oiseautempete » 24/01/11, 00:22

moimart1 napisał:Ten silnik elektryczny będzie zasilany akumulatorem (akumulatorami) i będzie ładowany przez alternator, który będzie uruchamiany tylko wtedy, gdy zostanie zwolniony pedał przyspieszenia.

„Problem” z moim trybem pracy polega na tym, że nie napędzam bezpośrednio kół, tylko silnik. W najlepszym przypadku sprawdzi się przy hamowaniu silnikiem.


Zapomnij o tym, jest to całkowicie nieefektywne w ten sposób, a odzyskana energia jest absurdalnie niska, biorąc pod uwagę ciężkie hamowanie silnikiem tłokowym ...
Ponadto, jak zostało powiedziane, przy przenoszeniu mocy, jaki sobie wyobrażasz, potrzebny byłby silnik elektryczny o bardzo małej mocy, a zatem bezużyteczny ...
Citroën zbadał system przywracania hamowania, który wyłączał silnik tłokowy, ale był instalowany bezpośrednio w miejscu sprzęgła: dynalto, porzucony, ponieważ nie był wystarczająco wydajny w stosunku do kosztów, zastąpiony systemem stop & start z rozrusznikiem naprzemiennym napędzanym przez pasek żebrowy, bez powrotu przy zwalnianiu, ani pobór mocy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 24/01/11, 00:25

Ponieważ jestem fanem mojego 205 (trochę mniej, gdy jest pełny), wolę modyfikować ten

Nie widzę różnicy między modyfikacją AX czy saksofonu w porównaniu do 205? waga i znowu?

Wiedząc, że potrzebuję zasięgu co najmniej 100km (aby dotrzeć do mojego miasta studenckiego), musiałem zrezygnować z całego prądu i hybrydyzacja wydała mi się dobrym kompromisem ...

Nie rozumiem, że słaba praca silnika to problem, wręcz przeciwnie, dlatego chcę go zmodyfikować.
Co więcej, jest jeszcze młody, ma tylko 120 km ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/01/11, 08:30

moimart1 napisał:Ponieważ jestem fanem mojego 205 (trochę mniej, gdy jest pełny), wolę modyfikować ten

Nie widzę różnicy między modyfikacją AX czy saksofonu w porównaniu do 205? waga i znowu?
Mówiłem o 106, oryginalnym ELECTRIC AXE lub Saxo, jak mój. :?
moimart1 napisał:Wiedząc, że potrzebuję zasięgu co najmniej 100km (aby dotrzeć do mojego miasta studenckiego), musiałem zrezygnować z całego prądu i hybrydyzacja wydała mi się dobrym kompromisem ...
100 km nie jest wygórowane.
Mój przyjaciel ma ponad 250 km autonomii na swoim elektrycznym AX ... 8)

W przeciwnym razie istnieje również konwersja z fumante na VE. : Idea:
Nie byłbyś pierwszym, który zrobiłby to na 205:
Obraz

et Obraz

jeżdżę elektryczną 205 od kilku lat ... : Mrgreen:

Obraz
Obraz
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 24/01/11, 09:14

Uh, citro, on jest studentem, myślisz, że może włożyć dziesiątki tysięcy euro potrzebnych na konwersję elektryczną? to tylko bobo, żaden student ...
Tylko za cenę akumulatorów niezbędnych do elektrycznego zdolnego do 100 km (który będzie musiał być doładowany, aby wrócić ...) można kupić nową benzynę C1, która zużywa średnio 5 l / 100 km!
Minimalny realizm nie boli ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
moimart1
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 30/06/08, 21:51
Lokalizacja: Moza




przez moimart1 » 24/01/11, 09:18

Ok, rezygnuję z hybrydy ...
Powiedziałem sobie też, że nic, co znalazłem w internecie na temat przemiany w hybrydę, nie jest podejrzane ...

Jeszcze tylko jedno pytanie:
Wyobrażamy sobie, że przekształcam moje 205 w 100% elektryczne, ok, wszystko działa, ale czy nie jest to w 100% zabronione?
Jak mam zabrać się za ubezpieczenie? kontrola techniczna?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242