Silnik termohydrauliczny !!!!!!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
kule
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 156
Rejestracja: 15/09/05, 20:21

Silnik termohydrauliczny !!!!!!




przez kule » 04/01/11, 17:42

powitanie
szczęśliwego nowego roku wszystkim
Chcę zrobić silnik 4 tps, zastępując korbowód i wał korbowy silnikiem hydraulicznym !!!
jak:
zachować głowicę cylindra, tłok, cylinder zmodyfikowany przez dodanie płyty zamykającej, w której wiercone są dwa otwory.

podczas TDC cylinder jest napełniany olejem przekładni wodnej;
po wybuchu tłok schodzi, przepycha olej przez otwór w dolnej płycie cylindra, olej o twardości zasila silnik hydrauliczny, oś tego silnika jest wałem transmisyjnym zdolnym do zapewnienia różnych napędów ( w szczególności distri); olej używany przez silnik hydrauliczny wraca do ciśnieniowego zbiornika chłodnicy w celu zasilania niskiego cylindra i ponownego złożenia w celu sprężenia tłoka. oczywiście diody zasilania i powrotu są wyposażone w zawór zwrotny.

Mam nadzieję, że byłem precyzyjny i zrozumiały.
Oczekuję po twoim czytaniu, twoich opiniach na temat wykonalności i skuteczności : Mrgreen: tego montażu
@ +
kule
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/01/11, 18:23

Z pewnością jest to możliwe, ale musimy zobaczyć straty lepkości w rurach i wężach oraz nieelastyczne rozszerzenia, które nie będą nieistotne.
Ale z pewnością zostało to już rozważone i przetestowane, przynajmniej na dźwignikach hydraulicznych i dźwigach, w których do sprężania oleju stosuje się sprężarkę termiczną.
Maszyny olejowe są raczej powolne, mocne i precyzyjne iw zasadzie niezbyt kompatybilne z szybkim wybuchem w tłoku, w którym bezwładność masy oleju za nią straci dużo energii kinetycznej wybuchu w postaci fala uderzeniowa, która rozproszy się w rurach gdzie indziej !!! (nawet wysoki odsetek).

W małym modelu na bardzo małym silniku może to być doświadczony w hobby dla taniej i identyfikujący prawdziwe trudności !!
W wolniejszym silniku Stirlinga byłoby lepiej?
Pomysł z pewnością należy pogłębić, przynajmniej w bibliografii, przed testowaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 04/01/11, 21:15

Jest pomysł 8).

Jak myślisz, jak udaje Ci się „regularnie” uruchamiać ten silnik? TDC i PMB mogą być „brutalne” w hamowaniu (fala uderzeniowa). Wymagany jest wielocylindrowy, aby móc towarzyszyć różnym przyspieszeniom, rezerwie ciśnienia itp.?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/01/11, 22:20

Czy z tym pomysłem muszą być patenty? biorąc pod uwagę armadę patentów na ciągły ruch, jest to jeszcze bardziej realistyczne i ważne !!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227