Przykład próby oszustwa internetowego

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Przykład próby oszustwa internetowego




przez bobono » 09/12/10, 18:50

Odpowiedziałem na ogłoszenie o zakupie ciężarówki drewna opałowego. Zanim wyślę mi ładunek, oto, o co ten pan mnie pyta.

Wygląda na to, że tego typu próby są dość powszechne w sieci.

Dobry wieczór,
Aby lepiej wyjaśnić Twoją sytuację, po naszej rozmowie telefonicznej udasz się na pocztę z kwotą 1500 EUR i poprosisz o przygotowanie pilnego przekazu pieniężnego z uwzględnieniem kosztów przesyłki na następujący adres:

REFERENCJE DOTYCZĄCE PILNEGO ZLECENIA GOTÓWKOWEGO W KWOCIE 1280 EUR:

Imię: AYADI

Imię: NYZAR

poczta przekaże Ci w zamian pokwitowanie zawierające dane do odbioru, które przekażesz kierowcy po rozładunku zamówienia o wartości 50 sterów dodanego do premii w wysokości 5 sterów.

Uwaga: podczas transakcji, aby uniknąć dodatkowych opłat podczas wypłaty, nie wspominaj im, że chodzi o zakup, a jeśli zapytają, że wysyłasz pieniądze znajomemu lub członkowi rodziny, poinformuj ich o tym.
skontaktuj się ze mną zaraz po powrocie z poczty w celu potwierdzenia wyjazdu ciężarówki.
Dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/12/10, 18:55

Dzięki za opinie.

a) Cóż, to oszustwo, jest tak duże, że naprawdę trzeba być głupim, żeby się na to nabrać...

Uwielbiam:

Uwaga: podczas transakcji, aby uniknąć dodatkowych opłat podczas wypłaty, nie wspominaj im, że chodzi o zakup, a jeśli zapytają, że wysyłasz pieniądze znajomemu lub członkowi rodziny, poinformuj ich o tym.


b) Skontaktuj się z administratorami serwisu, na którym zamieszczono ogłoszenie.

Regularnie usuwam je z punktów dostępowych witryny...

Wystrzeliłem jednego, cóż, właśnie dzisiaj...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/12/10, 19:08

W Internecie nie brakuje oszustów.

Inny przykład: goście, którzy kupują samochody i oferują płatność przez Western Union. Otrzymujesz pieniądze na swoje konto (co idzie bardzo szybko), dostarczasz pojazd, ale Twój bank kilka dni później orientuje się, że nie otrzymuje pieniędzy od WU i obciąża Twoje konto, zgodnie z prawem.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/12/10, 19:10

Tak czy inaczej, jest to dość proste:

Western union et cie + internet + ogłoszenie drobne = 99% szans, że to oszustwo.

Nie jest trudno zapamiętać to jako równanie.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208