Pierwszy niejednoznaczny test reaktora pantonowego

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 17/09/05, 10:48

:huh: Witam, od kilku miesięcy interesuję się reaktorem Pantone. Zamiast dyskutować o systemie, którego nie znam, postanowiłem zbudować własny reaktor.
Następnie zainstalowałem go na czterosuwowym mini motocyklu o pojemności 4 cm110. Moje testy były niejednoznaczne. Rzeczywiście zamontowałem reaktor bez demontażu gaźnika. Podłączyłem reaktor zamiast filtra powietrza mojego gaźnika. Pozwoliło mi to uniknąć demontażu gaźnika i uruchomić system w normalnym trybie. Błąd silnik pracował na benzynie zawartej w gaźniku do wyczerpania i reaktor nie przejął. Właściwie myślę, że musiałbym zrobić rurę wlotową „Y” z gaźnikiem na start po jednej stronie i reaktorem Pantone po drugiej. Co myślisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/09/05, 10:55

Jeśli dobrze rozumiem, podłączyłeś swój reaktor Przed gaźnikiem?

To normalne, że to nie „działało”, ponieważ podciśnienie w reaktorze musiało być bardzo niskie. Założę się, że nie bulgotało w bąblu...

Tak, musisz podłączyć reaktor PO gaźniku, ale wymaga to zaprojektowania rury Y, jak mówisz.
0 x
chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 14/09/05, 22:37




przez chris » 21/09/05, 20:55

Cześć PITMIX Jestem zainteresowany twoim montażem. Czy masz zdjęcie lub opis, dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 21/09/05, 21:53

:huh: Widziałeś moją stronę? mieszanka pitna
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123