Pomiar drgań na pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
nauczycielka słońca
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/01/05, 10:55

Pomiar drgań na pantone




przez nauczycielka słońca » 06/09/05, 17:25

Wykładam mechanikę i termodynamikę na IUT w Roanne. Posiadamy również laboratorium badawcze specjalizujące się w badaniu drgań. To laboratorium przyniosło już wyniki dotyczące silników wysokoprężnych: badanie drgań silnika umożliwia śledzenie jakości spalania.
Kto byłby zainteresowany badaniem drgań silnika w naszym laboratorium?
System pantone musi być odłączalny, aby można było porównać silnik z pantonem i bez niego, a także z różnymi ustawieniami pantone.
Usługa jest bezpłatna, ale wymaga przybycia pojazdem do Roanne.
Jeśli wyniki będą rozstrzygające, można je opublikować w czasopismach naukowych.

ochotnicy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/05, 17:43

Wspaniała inicjatywa, analiza modalna (lub węzłowa… nagle nabrałem wątpliwości) pozwala rzeczywiście lepiej zrozumieć spalanie. Wydaje mi się, że wspomniałem o tym w moim PFE.

Pytanie: Czy traktor można „przeanalizować” tą metodą?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 06/09/05, 19:37

Świetny pomysł !!

Dla twojej wskazówki, Christophe, jest to analiza modalna z M.

(Nodal ma miejsce, gdy są węzły… W tym przypadku chodziłoby bardziej o elementy skończone)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/09/05, 19:52

Proszę bardzo :) Dziękuję Rulian!
Ale węzłowy istnieje również dlatego :P
To wszystko jest daleko... :D
0 x
gat42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/08/05, 17:56




przez gat42 » 06/09/05, 22:42

Bonjour à tous
Odpowiedź dla profesora słonecznika: Pochodzę z regionu Roannaise i pracuję w Roanne. Mój syn i ja pracujemy obecnie nad produkcją Pantone, którą zamierzamy zainstalować na R21 Diesel.
Jednocześnie prowadzimy odczyty zużycia R21, a za kilka dni montujemy Pantone (prosty zawór na wylocie z reaktora wyłączy go z eksploatacji.
Jesteśmy bardzo zainteresowani Państwa ofertą.
Prawdopodobnie znam niektórych twoich kolegów, a nawet ciebie, o pomiarach widma drgań silników elektrycznych poprzez analizę sygnałów elektrycznych silnika lub powiązanego z nim czujnika...
O postępach w realizacji projektu będziemy informować na bieżąco.
Dziękuję za Twoją ofertę.
cmoigat@hotmail.com
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 03/03/08, 15:17

Kilka lat później... oto wyniki tego pomiaru:

https://www.econologie.com/mercedes-220d ... -3709.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 06/03/08, 00:03

Christophe napisał:Kilka lat później... oto wyniki tego pomiaru:

https://www.econologie.com/mercedes-220d ... -3709.html


Hi Christopher!

arff!

Żartujesz sobie, w rzeczywistości minął dokładnie rok!
Więc interpretuję ten mały up jako zaproszenie do podzielenia się moimi wiadomościami...?


Ostatnio mało interweniuję, ponieważ jestem bardzo zajęty moimi projektami muzycznymi i asocjacyjnymi... wkrótce koncert, dam znać, kiedy nadejdzie czas.
Co do naszych manipulacji, z Didierem, wkrótce zostaną wznowione, podejmujemy się postawienia ławki doświadczalnej z nowym partnerem, który wnosi dużą część środków, których nam brakowało (będziemy mogli pracować w upale, w warsztacie godnym tej nazwy! :D ).

Najpierw wykonamy „stołowe” stanowisko testowe, aby opracować i scharakteryzować GV.

Rzeczywiście, zrobię tutaj nawias dotyczący GV, który zaczyna być wyposażany w dużą liczbę samochodów.
W obecnym stanie moich własnych eksperymentów na ten temat widziałem, że w niektórych przypadkach trudno było ustabilizować się, z losową produkcją pary...

To widzę od dawna. Znalazłem "parowanie" z rurką wyważającą, ale w moim przypadku nie było to decydujące...

Ponadto istnieje problem, który niektórzy eksperymentatorzy mają ze „zbiornikiem o stałym poziomie”…

Po naszej stronie zaczęliśmy myśleć o nowym GV w wersji 3.0
Ten nie będzie już miał problemów ze stabilnością, ponieważ zamierzamy zaimplementować inny sposób ataku.
Oczywiście więcej powiem, jak tylko będę miał konkrety...
Wszystko po to, by powiedzieć, że jeśli zasada jest dobra, to wciąż jest w fazie rozwoju.

Ta ławka do strojenia GV to krok, który prowadzi nas do ławki silnikowej.

Rzeczywiście, Liceum Carnota, w którym spędziliśmy Merco, jest w trakcie wyposażania się w stanowisko do prób silników... :D

Zamierzamy więc zbudować eksperymentalny prototyp umieszczony na XUD7, z możliwością łatwej wymiany reaktora lub modułu GV.

Będziemy musieli tylko przetransportować tę wyposażoną lokomotywę do liceum Carnot, które jest niedaleko.

W ten sposób będziemy mogli ustawić dni w pełni oprzyrządowanych manipulacji (specjalne konsole, moment obrotowy, T ° itp.) : Chichot: ) i oczywiście...


...Mathieu i Momo z ich urządzeniami rejestrującymi hałas silnika...w końcu będziemy w stanie wymazać frustrację z ostatniej nieudanej próby...

Opowiem Ci o tym, jak zwykle, za pomocą zdjęć pomocniczych.

Korzystam z tego postu również aby pozdrowić wszystkich znajomych forum, André, zawsze gotowy odpowiedzieć nowicjuszowi z prerii, Christophe, który od czasu do czasu jest zrzędliwy… i cały czas wykonuje świetną robotę, nowicjusze, którzy dopiero zaczynają i mają na tyle elegancji, aby przyjść i pokazać swoją pracę i przedyskutujcie ich wyniki - nie ma ich tak wielu grających w tę grę... i wszystkich innych, których nie jestem w stanie wymienić, gratulacje dla wszystkich, nawet jeśli wyniki nie zawsze są równe, wytrwajcie i idziecie dalej!

Czekać na dalsze informacje!
A +++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90