carbu

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 03/09/05, 16:09

Salut à tous!

Aby odpowiedzieć André, nie ma mowy o wysyłaniu pary wodnej do silnika. To, co musimy wysłać (na poziomie wlotowym), to mieszanina powietrza (większość) i gazu „GEET”, utworzona przez przejście do reaktora mieszaniny powietrza i pary wody. Stwierdzenie, że wysyłamy parę wodną do silnika, jest nieuzasadnione i nieprawidłowe.

Jeśli podczas testów z czajnikiem elektrycznym wysyłałeś głównie parę wodną do komory spalania, silnik musiał szalał z powodu braku powietrza, a zatem tlenu, który pozostaje utleniaczem niezbędnym do reakcja z paliwem. W tych warunkach nie jest zaskakujące, że uzyskałeś złe wyniki.

Aby powrócić do generowanego przeze mnie generatora pary, starałem się odtworzyć to, co dzieje się w bełkocie (w przypadku domieszkowania wodą w 100%). Mamy świeże powietrze, które porusza się przez zasysanie podgrzanej wody o temperaturze około 90 ° C, a zatem to, co dzieje się na wlocie do reaktora, jest mieszaniną powietrza i pary wodnej.

W moim systemie wytwarzam parę, która dociera do pomieszczenia, w którym miesza się ze świeżym powietrzem, wychodzącym z filtra powietrza, z tą zasadniczą zaletą, że nie ma ograniczeń wstępu , ponieważ nie muszę walczyć z kolumną wody barbotera.

Prosty zawór do regulacji natężenia przepływu wody ze zbiornika buforowego wyśle ​​tylko ilość niezbędną do działania reaktora w trybie spowolnienia.
Jeśli zadziała, gdy tylko zwolni, będzie działał przy wszystkich prędkościach, ponieważ dostarczyłem 4 reaktory z prętem 100 mm do obróbki mieszaniny powietrze / para. Ilość mieszanki będzie więc uwarunkowana tylko przez ssanie, tj. Wreszcie przez prędkość obrotową silnika ...

Dla wszystkich nie mylcie tego, co jest wysyłane w wstępie. Rolą reaktora jest regeneracja mieszanki powietrze / para, która przechodzi do środka, poprzez swego rodzaju pirolizę. Jeśli zostanie osiągnięta minimalna temperatura do jej wystąpienia, nie będziemy już mieć mieszanki powietrza i pary na wylocie, ale ... coś innego.

Jak powiedziałem w moim poście na temat projektu stanowiska testowego, scharakteryzowanie tej mieszaniny gazów (zwanej GEET) byłoby bardziej niż interesujące, aby wyjść z mgły eksperymentów metodą prób i błędów, ale prawdopodobnie nadejdzie ona pewnego dnia ...

W międzyczasie kontynuuję budowę i edycję mojego prototypu na moim 205 i informuję Cię, gdy tylko będę mieć coś nowego!

Plus

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/09/05, 17:45

Witam odpowiedź wielbłąda
Myślę, że moje wyjaśnienia zostały źle zrozumiane
Silnik zasysa większą część zaworu powietrza do spalania za reaktorem, tuż przed wejściem pobiera niewielką część również przez pantone, był to silnik benzynowy, który pracował z olejem opałowym w pantone.
w zasysaniu powietrza pantone sprawiam, że pochłania niewielką część pary wytworzonej za pomocą czajnika i powietrza, nigdy para nie jest zmuszana, aby wydobywała się z rury X, a zasysane powietrze pobiera parę przez depresja, I, exedent wraca do atmosfery. Porównałem to do zasysania przez urządzenie do barbotażu wody, z urządzeniem do barbotażu działa, ale przy przegrzanej parze nie działa.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/09/05, 18:48

Aby uzyskać efekt elektrostatyczny, krople wody muszą poruszać się i ocierać o ściany między rurką a prętem. Sucha para nie będzie odpowiednia.

Te ładunki elektryczne mogą prowadzić do inicjacji rodnikowych reakcji chemicznych lub oderwane elektrony wytworzą wolne rodniki.

Te wolne rodniki pozwolą reakcjom chemicznym z tlenem i wodą prowadzić do natlenionych związków typu alkoholowego, ketonowego, aldehydowego i poprzez przegrupowanie molekularne (głównie z ketonami i aldehydami) mniejszych cząsteczek.

Podczas mojej pracy oceanologicznej zajmowałem się fotochemią i organiczną geochemią morską i badałem te zjawiska od wolnych rodników wytwarzanych przez cząsteczki absorbujące światło zwane fotouczulaczami i przekazywane do d inne cząsteczki (w tym węglowodory), które reagowały spontanicznie z wodą i tlenem.

Z alkanu uzyskaliśmy różne ketony, alkohole, aldehydy, a wraz z alkenami przegrupowania molekularne prowadzące do zerwania łańcucha HC.

Moja teoria tego, co dzieje się w reaktorze, jest następująca:

Plazma jest zbyt energiczna, aby ją wytwarzać, z pewnością nie jest to fenomen.

Tarcie kropelek wody powoduje elektryczność statyczną (znaną od stuleci), co implikuje użycie mokrej pary (bełkot, zamgławiacz, gaźnik), a nie suchej pary.

Wykorzenione elektrony mogą tworzyć wolne rodniki z wodą, tlenem i HC, a stamtąd wiele badań wykazało, że moglibyśmy:

utlenianie - Utlenione paliwo działa lepiej i powoduje mniej zanieczyszczeń.
Przegrupowanie molekularne ze zmniejszonym łańcuchem HC - bardziej lotne paliwo, bliżej gazu, a zatem lepsze spalanie - To krakowanie.
Wbudowanie wodoru z pękniętej cząsteczki wody - Nigdy więcej „paliwa” do spalania, a zatem więcej energii do odzyskania.
Wolne rodniki: Żywotność kilkudziesięciu lub setek milisekund, więc mają czas na reakcję z HC, nawet po opuszczeniu reaktora i aspiracji do cylindra - Wyjaśnienie korzyści uzyskanych przez PMC z olejem napędowym, ponieważ w reaktorze nie zachodzi „odkładanie się”, reakcje mogą zachodzić w cylindrze z nieprzereagowanymi wolnymi rodnikami.

Właśnie dlatego jestem przekonany, że PMC nie jest złudzeniem sekciarskich ekonomistów, ale naukową rzeczywistością, ku rozczarowaniu niektórych.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/09/05, 19:51

Nie mając jeszcze pod ręką prototypu Pantone i dlatego nie jestem w stanie sam sprawdzić, wzywam tych, którzy są bardziej zaawansowani ode mnie, aby odpowiedzieli na pytanie, które mnie denerwuje: gaz z mieszanki powietrza - sucha para (domieszkowana tylko wodą, bez paliwa) na wyjściu Pantone czy jest łatwopalna?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/09/05, 20:12

Zgodnie z tym, co wyjaśniłem powyżej, nie powinno, ale prawdą jest, że nie próbowałem.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/09/05, 20:03

powitanie
nie, ale dostarcza tam „kasztany”.
Mój pomysł (nie oparty na żadnych podstawach naukowych, ale na doświadczeniu z silnikami i na nosie) jest taki, że nie jest to paliwo, ale super utleniacz.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Cozy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/08/05, 18:26




przez Cozy » 07/09/05, 10:24

Dziękuję EX-OCEANO za prawdziwe naukowe wyjaśnienia. Dobrze mieć je wśród nich wszystkich.
Faktem jest, że osiągnięcie opiera się na doświadczeniu, wskazówkach, eksperymentach w celu osiągnięcia dobrej powtarzalności niezawodności.
Czekamy na przeczytanie nowych naukowych wyjaśnień lub uzasadnienia.
Bernard
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 07/09/05, 17:11

Tak, doskonałe hipotezy ... Zwłaszcza, że ​​są bardziej niż prawdopodobne. Wreszcie prawdziwy chemik, który przygląda się temu tematowi!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104