Natychmiastowa wytwornica pary

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49

Natychmiastowa wytwornica pary




przez laurent.delaon » 10/10/05, 17:03

Witam,

Myślę o PB Andre, tak myślę:

Jego pb wynika z faktu, że gdy jego silnik jest gorący powyżej pewnego progu, odparowuje
za dużo wody.
I dzieje się to w palenisku, odparowuje paliwo, ale jest za dużo pary
i nie działa już w cyklu termodynamicznym.

Aby temu zaradzić, wystarczy naprawić przepływ wody do opryskiwania za pomocą małego
reduktor przepływu ustawiony na 1_l / h np. polegam na obserwacjach Martza.

Moja uwaga pozostaje aktualna we wszystkich przypadkach domieszkowania oleju napędowego wodą, reaguje również
do uwagi andre, który zauważa, że ​​działa miieux, gdy silnik ciągnie
przyczepa na przykład. Rzeczywiście silnik nagrzewa się bardziej, a para jest gorętsza, lepiej odparowuje olej napędowy bez nadmiernej jego ilości.
To pokazuje, że konieczne jest lepsze ogrzanie pary.
Wskazuje to, dlaczego ciągniki działają dobrze, a duży przepływ gazu lepiej się nagrzewa.

Jest więc możliwe, że myślę o odparowaniu pary bezpośrednio i anvoyeru na wlocie powietrza, pod warunkiem, że kontrolujesz przepływ wejścia.

Od tego musi być w stanie uprościć wspomniany reaktor w prostym systemie wytwarzania gorącej pary.
(bez carbu plus pręt itp., ale na przykład stempel ze stali nierdzewnej jex)

Nie mam nic do zweryfikowania, co robię, ale myślę, że to uczciwe, ponieważ możemy to wyjaśnić
wszystkie sprawy są zgodne z tą uwagą.

W meca więcej jest po prostu lepiej, że działa.

Co o tym sądzisz?

Lawrence.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/10/05, 02:38

Witam Laurent
Tak myślałem tej wiosny, ale ponieważ wiele testów mówi mi, że się myliłem, silnik nie potrzebuje pary, ale bardzo małe krople, tak małe, że są niewidoczne.
Pomyślałem również, że konieczne jest podgrzanie go bawełną, kolejny błąd,
jeśli silnik wymusza i w reaktorze jest dużo ciepła
musi dawać mu więcej kropli i więcej powietrza, ponieważ bąbelek dobrze wypełniał jego funkcje, zawsze daje nasycone powietrze niewiele lub dużo, ale zawsze bliski nasycenia, możemy to odtworzyć za pomocą gaźnika
ale bardziej delikatne w regulacji łatwo przekroczyć nasycenie, więc przy gaźniku lepiej jest wlać mniej wody.
Zużycie litra 1 w tym czasie stanowi jedynie odniesienie dla bardzo specyficznych warunków, zużycie reaktora zależy tylko od temperatury, którą spaliny wytwarzają z wymaganej mocy silnika, powietrza i wody produktu przechodzące do reaktora muszą być proporcjonalne, aby reaktor nie schodził zbyt nisko i nie stawał się nadmierną temperaturą.
Jedyne odniesienie, które obecnie znam, to temperatura wyjściowa pary z reaktora, nazywana tak, jak chcesz, aby gaz dostawał się, para,
lub? Nie wiem, co wychodzi z wnętrza, po prostu wiem, że musi mieć pewną temperaturę, aby działała (dobrze) i nie wiem jeszcze dokładnie, co jest idealne, ale wiem, że to nie jest nie jest wysoka temperatura ...
André
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 24/10/05, 11:07

cześć

Myślałem już o systemie „palnika po echa”, zamiast tego robić
upuść krople bezpośrednio na bardzo gorące punkty echa
może być możliwe upuszczenie ich powyżej tego punktu i od
niech powoli zbliża się do gorącej strefy (na przykład grawitacji
na pochylonym garnku), co pozwoliłoby raczej na „wolne odparowanie” niż
„szybkie gotowanie” możemy również rozważyć spłaszczenie garnka
ten obszar w celu zwiększenia powierzchni handlowych.
Kiedy rozlejesz kroplę wody na doniczce po prostu letnią, dostaniesz
że wysycha z wielką prędkością V, to jest trochę ta zasada, którą chciałem przekazać.
zaczynając od ceny silnika zużywającego 3,6, ile daje czasu
1cc na sekundę to mniej więcej 20 spada nie sekund (1cc woda = 20
krople, 1 cm3 krwi = 15, ponieważ bardziej lepki) do stosowania 50 ° / ° wody i 50 ° / °
paliwo, które daje 10 kropli chq na sekundę, na garnku myślę, że przepływ nie jest zbyt wysoki i garnek może je łatwo spryskać.

co myślisz? dziękuję
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 24/10/05, 22:55

Bonjour à tous
Odkryłem twoje pomysły na wytwornice pary bardzo interesujące interresanty, o których myślałem, ale z góry nie powinny doprowadzać wody do wrzenia zgodnie z pomysłami opracowanymi przez Davida na stronie Quant'homme.com, ale nie wiedząc, dlaczego , Wydaje się, że Andre zapłacił cenę. Szkoda, ponieważ, jak wie Twój świat, głównym problemem do rozwiązania w systemie dopingu wodnego jest to, że płyn jest nieściśliwy, a para wodna wydaje się idealna.
0 x
jonsmit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/10/05, 14:26
Lokalizacja: Region paryski




przez jonsmit » 24/10/05, 23:55

HI, parownik z systemem zmiany fazy chłodzący procesor komputera. ciecz odparowuje w kontakcie z zmaksymalizowaną powierzchnią gorącej podstawy i ochładza się na wylocie.
ponadto, czy pręt reaktora może być rowkowany, karbowany itp. w celu zwiększenia powierzchni wymiany.
0 x
wszystko z olejem na wietrze w słońcu na ptits zoiseaux, jeśli jest lepiej, wszystko jest dobrze
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/10/05, 04:08

Witam,

Początkowe ciepło w reaktorze pochodzi z gazów spalinowych silnika, przez ściany reaktora, ten na trzonie, wciąż zastanawiam się, jak robi się tak gorąco, co jest gładkie, matowe lub pręt gwintowany lub o różnej średnicy staje się gorący ...
ale to plamy wody ocierają się o nią, a logicznie odparowuje lub rozpada się, aby ostudzić łodygę ...
Ale w praktyce widzimy tylko, że trzonek staje się niebieski, a nawet szaro-czarny w momencie zwolnienia.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 25/10/05, 06:11

Uwaga na chłodniejszy procesor wykorzystuje czynnik chłodniczy, który paruje pod ciśnieniem atmosferycznym, a nie woda. Wywierana temperatura i ciśnienie są niewielkie. Tej nocy pomyślałem o parze wydobywającej się z zaworu szybkowaru. Problem polega na tym, że przed wejściem do słynnego zaworu należy poczekać na wytworzenie wystarczającego ciśnienia. Z drugiej strony powstały gaz byłby nasycony wilgocią.
0 x
jonsmit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/10/05, 14:26
Lokalizacja: Region paryski




przez jonsmit » 29/10/05, 10:25

zamiast jednego pręta wielokanałowy blok wewnątrz komory umożliwia cyrkulację spalin w celu ogrzania kanałów na całym obwodzie.
0 x
wszystko z olejem na wietrze w słońcu na ptits zoiseaux, jeśli jest lepiej, wszystko jest dobrze
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/10/05, 11:45

Termin para może oznaczać różne rzeczywistości 2:
- para widoczna jako biały dym (na przykład chmury), utworzony przez małe kropelki ciekłej wody zawieszone w powietrzu.
- para wodna w stanie gazowym, posiadająca wszystkie właściwości gazu i całkowicie niewidoczna.
Pantone potrzebuje wody w stanie gazowym (bez wody gazowej, hihi), a nie w stanie ciekłym.
Jeśli woda z bełkotki zacznie wrzeć, to para w postaci kropelek dociera do Pantone. On nie lubi Przekształcenie kropelek w gaz można przeprowadzić w reaktorze, ale zużyje ono tyle ciepła, że ​​reaktor przestanie działać. Aby tego uniknąć.
Korzystne może być umieszczenie reaktora wyżej niż barbotaż, tak aby wszelkie kropelki wody mogły skroplić się w rurze i powrócić do barbotażu zamiast docierać do reaktora.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 29/10/05, 21:34

Nie bardzo rozumiem, dlaczego umieszczenie reaktora wyżej pozwoli uniknąć kropli wody. Grawitacja może działać na duże spadki, ale ponieważ silnik powoduje wgłębienie w rurociągach, i tak wszystko jest zasysane. Bubbler jest hermetycznym silnikiem wytwarzającym próżnię nad wodą, para jest zasysana, a część kondensuje się na ściankach barbotera.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111