Pantone = wodór czy nie? Paliwo H2 jutra

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Regenwasser
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 13/07/08, 15:38

Pantone = wodór czy nie? Paliwo H2 jutra




przez Regenwasser » 13/07/08, 17:30

silnik pantom produkuje wodór, czy? H2 nie jest słynnym paliwem jutra? kto będzie przy pompie, na stacji dla naszych wnuków i moich dzieci, jeśli mam rację, wszystko jest już policzone, abyśmy pozostali zależni od paliwa. Zmień to. wszystkie plany są dostępne w internecie to działa, renaut odtwarza ten sam system na V6, trochę go modyfikuje (spaliny.) i opatentował na swoją korzyść. trzeba to zrobić nie ze względu na pieniądze czy budżet, ale ze względu na zasadę, aby przemysłowcy i nasi unijni przywódcy mieli nas mniej za dojne krowy. Dziękuję w szczególności Francji, która pozwala nam legalnie jeździć tylko na benzynie, oleju napędowym i GPS, podczas gdy w całej reszcie Europy jest biodiesel, etanol, bioetanol i inne pochodne, ponieważ informacje od 2001 r. w 2008 r. straciły wystarczająco dużo czasu. Zmodyfikuj swoje silniki.
Działaj tak, aby reagowali, gdy tracą pieniądze, reagują. ::
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Pantome = wodór = paliwo jutra "H2 za 2 euro




przez Chatham » 13/07/08, 19:45

regenwasser pisze:silnik pantom produkuje wodór, czy? H2 nie jest słynnym paliwem jutra? kto będzie przy pompie, na stacji dla naszych wnuków i moich dzieci, jeśli mam rację, wszystko jest już policzone, abyśmy pozostali zależni od paliwa. Zmień to. wszystkie plany są dostępne w internecie to działa, renaut odtwarza ten sam system na V6, trochę go modyfikuje (spaliny.) i opatentował na swoją korzyść. Dziękuję w szczególności Francji, która pozwala nam legalnie jeździć tylko na benzynie, oleju napędowym i GPS, podczas gdy w całej reszcie Europy znajdujemy biodiesel, etanol, bioetanol


Żadnego wodoru w pantonie (albo tak mało, że nie warto o tym mówić), paliwo jutra: tylko dzień, w którym będziemy mogli wydobyć wodór z wody bezpośrednio na aucie, poza tym absolutnie żadnego zainteresowania (obecnie wodór z ropy naftowej), chyba że cię to bawi siedzieć na kanistrach napompowanych do 300 barów, które w razie wypadku mogą eksplodować… a do tego zbiornik, który zapewnia tylko niewielką autonomię i który opróżnia się w ciągu 3 tygodni (wodór jest najmniejszą istniejącą cząsteczką, przechodzi przez wszystkie materiały).
Renault? O ile wiem, Renault nie robi nic specjalnego, nic więcej niż wszyscy inni producenci, którzy ciężko pracują, aby wypuścić pierwszy samochód za - 3L/100, prawdziwy, nie taki jak Lupo 3L VW, który, choć kosztuje skórę pośladków udało się tylko na papierze (zwykły Citroën AX 1.4 lub 1.5D dorównywał Lupo za prawie połowę ceny)...
We Francji można legalnie jeździć na etanolu (bioetanol to to samo), ale biodiesel i aquazol są używane tylko przez floty autobusowe, ponieważ nie ma wystarczającej ilości materiału, Niemcy też, ale go importują… a używanie olejów jadalnych nie jest zbyt eko...lepiej jeść niż jeździć...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 15/07/08, 10:34

może, ale to DOSKONAŁY pierwszy krok do odkrycia czegoś innego niż ropa, a reszta przychodzi sama!
nie wspominając już o filtracji zużytego oleju, która inicjuje recykling, oraz doskonałej wydajności oleju roślinnego, który ma najlepszą produkcję zawierającą: z jednej strony spada olej, z drugiej makuch, pozostałość suchej materii, którą karmi się zwierzęta, którzy uważają, że jest lepsza niż śruta sojowa USA GMO.



nie?

ale przyznaję, chatam, że naprawdę obniżyłeś jego rechot!
nie, ale czy wierzymy, że możemy tak wszystko? : Chichot:

ahlala na szczęście tu jesteś, chatam!
w przeciwnym razie wszyscy obeszliby się bez energii jądrowej, jeździliby na ropie i pantonie!
Zdajesz sobie sprawę ?
tak, wiem, ciężko to usłyszeć dla inżyniera...



DOSKONAŁA refleksja dla Ciebie regenwasser!
i witamy.

pantone: wodór czy nie, to nie ma znaczenia: to CIĄGŁA produkcja i poprawa wydajności.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/07/08, 16:44

Halo

Nie powinieneś śnić w kolorach z zapotrzebowaniem na energię elektryczną we Francji, jesteś przyzwyczajony do posiadania (pewnej ilości) energii elektrycznej, tyle samo dla przemysłu, hut itp. Jeśli z dnia na dzień wyeliminujesz energię jądrową, jest to kryzys. Obecnie nie widzę, jakie macie alternatywne rozwiązanie dla takiej produkcji, na którą popyt tylko rośnie.
Zapora hydrauliczna, przypływ silnikowy, energia wiatrowa to niewielka część produkcji, tak jak gdybyś zdecydował się działać wyłącznie na ropie i etanolu, lokalna ziemia nigdy nie dostarczy.
Wymagałoby to wielkiego odkrycia dotyczącego produkcji elektryczności
ekologiczne wyjście z tego impasu.

Dla Pantona, a raczej dopingu wodnego, do układu dostaje się tylko woda, woda modyfikowana, ale wodą pozostaje do dziś, nikt nas nie nauczył, że to coś innego.
poprawia osiągi silnika, zmniejsza zużycie paliwa, ale nie zastępuje paliwa.
Kiedy już ich nie będzie, będzie jak z bizonami, które zarżnął biały człowiek, zatrzymamy ostatnie krople benzyny, żeby być może zrobić lekarstwo? lub inny produkt...

André
0 x
Regenwasser
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 13/07/08, 15:38

Re: Pantome = wodór = paliwo jutra "H2 za 2 euro




przez Regenwasser » 15/07/08, 18:20

Brak wodoru w pantonie (lub tak mało, że nie warto o tym mówić)
Woda jest jak jonizujący elektrolizer w silniku pantomowym tak mało, że...
Ale zasada pozostaje ta sama.
Silnik wodorowy z własnym zasilaniem, który nic dla ciebie nie znaczy
http://www.conrad.fr/webapp/wcs/stores/ ... =hydrogene
spójrz na link
w Ameryce są zestawy do tego stopnia, że ​​wkrótce pojawią się w Europie, jeśli nasi menedżerowie się zgodzą.
Rozwiązania są dostępne, ale czy pozostanie wystarczająco dużo wody.
0 x
CKTM
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/11/07, 10:16




przez CKTM » 18/07/08, 10:33

Nie wodór z Pantone.
Pan Christophe Martz jest pewien, że takowego nie ma!
I jest to udowodnione przez A + B (przez niego).
Więc jeśli nie jest to niekompetentny i/lub wielki lachociąg, nie warto w to wierzyć.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/07/08, 11:23

Więc chyba że jest to niekompetentny i/lub a gruby skurwysyn, nie warto w to wierzyć.

Uwaga, przekleństwa są sankcjonowane 1 euro na rzecz sprawy humanitarnej.
To jest dobre na raz : Chichot:
PS, istnieją inne akceptowalne sposoby wyrażania siebie. 8)
0 x
CKTM
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 21/11/07, 10:16




przez CKTM » 18/07/08, 11:55

Ciężar słów i zderzenie idei!!!!


: Mrgreen:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/07/08, 13:48

to normalne, że nie znaleziono H2, to nie woda używana w aucie pantone tylko paliwo...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 18/07/08, 13:59

Andre napisał:Halo

Nie powinieneś śnić w kolorach z zapotrzebowaniem na energię elektryczną we Francji, jesteś przyzwyczajony do posiadania (pewnej ilości) energii elektrycznej, tyle samo dla przemysłu, hut itp. Jeśli z dnia na dzień wyeliminujesz energię jądrową, jest to kryzys. Obecnie nie widzę, jakie macie alternatywne rozwiązanie dla takiej produkcji, na którą popyt tylko rośnie.
Zapora hydrauliczna, przypływ silnikowy, energia wiatrowa to niewielka część produkcji, tak jak gdybyś zdecydował się działać wyłącznie na ropie i etanolu, lokalna ziemia nigdy nie dostarczy.
Wymagałoby to wielkiego odkrycia dotyczącego produkcji elektryczności
ekologiczne wyjście z tego impasu.

Dla Pantona, a raczej dopingu wodnego, do układu dostaje się tylko woda, woda modyfikowana, ale wodą pozostaje do dziś, nikt nas nie nauczył, że to coś innego.
poprawia osiągi silnika, zmniejsza zużycie paliwa, ale nie zastępuje paliwa.
Kiedy już ich nie będzie, będzie jak z bizonami, które zarżnął biały człowiek, zatrzymamy ostatnie krople benzyny, żeby być może zrobić lekarstwo? lub inny produkt...

André


„Overnight” nie istnieje, André, potrzeba około dziesięciu lat, żeby się przystosować.
jak olej z dnia na dzień: dobrze olej służy jako łożysko do „wreszcie” dotrzeć do paliw BTL (biomasa do cieczy).

oczywiście potrzebna jest organizacja, ale wybór jest OK: w niemczech jest 3500 instalacji, autobusy jeżdżą po mieście na gaz, można z nich też zrobić prąd itp.... w szwecji to pociąg.

w sprawie elektryczności lobby już od dawna pracuje nad chciwymi urządzeniami i nie chce pchać konsumpcji, pierwszej z plag.
w przypadku energii jądrowej wybór EPR wymagał CAŁEGO rozwoju odnawialnych NRJ, wyjątkowej szansy na włączenie turbin wiatrowych, energii słonecznej itp. w % mocy.

i znowu nie mówimy o silniku Stirlinga: to nie my wybieramy, podlegamy przemysłowym wyborom przywódców politycznych…


jeśli we Francji nie ma wystarczającej ilości pól naftowych do napędzania, to w dużej mierze są gdzie indziej, zawsze mówię o łożyskach ... cóż, nie ma też miejsca na wszczepienie elektrowni jądrowych w samochody elektryczne! w przeciwnym razie będzie to centrum przy autostradzie ...
po raz kolejny łatwo jest położyć się ze stopami w kocu elektrycznym i powiedzieć „no cóż, mimo wszystko jest bardzo wygodnie, a potem odpady i elektrownia, cóż, nie mieszkam obok”. . .
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 145