Pręt Study Pantone ogrzewania reaktora lub kawitacja?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Pręt Study Pantone ogrzewania reaktora lub kawitacja?




przez Christophe » 05/03/08, 09:44

Podążając za tą wiadomością medias/droit-de-reply-artykuł-on-pantone-in-science-et-vie-t4811.html Stworzyłem ten nowy temat, aby zbadać odkrycia André dotyczące łodyg (a także moje, ale mniej zaawansowane).

Kopiuję/wklejam ostatnie 3 posty na ten temat.
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 05 / 08, 12: 51, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 09:44

Andre napisał:Halo
Nawiasem mówiąc, jeszcze jedna uwaga na marginesie: ta historia z magnesem sztabkowym, nie wiem, czy ktokolwiek w to wierzy, czy nie, ale w każdym razie, jeśli kiedykolwiek zbliżyłeś magnes do kompasu, wywnioskujesz, że najmniejszy magnes namagnesuje sztabkę znacznie lepiej niż ziemskie pole magnetyczne.


Dawno już przeszliśmy etap magnetyzmu i dokonaliśmy wielu weryfikacji z metalami niemagnetycznymi
i oczywiście docieranie północ-południe? szybko zrozumieliśmy, co to znaczy, ale nie możemy zabronić tym, którzy w to wierzą..
dużo czasu zmarnowanego w pierwszych latach na te przedmioty sprawdzając wszystko co tam było napisane, cały ten stracony czas można było lepiej spożytkować na bardziej wzbogacające doświadczenia..
Pręt z materiału niemagnetycznego, takiego jak stal nierdzewna lub inconel, działa równie dobrze, nawet umieszczony pionowo lub w dowolnym kierunku magnetycznym.
Działa również wędka ceramiczna lub węglowa
elektromagnes umieszczony na pręcie nie poprawia układu
Linka stalowa zamiast pręta nie działa
rura wypełniona proszkiem stalowym nie działa dobrze
koncentryczny stos rur nie działa dobrze.
Nie myśl, że wzięliśmy wszystko, co powiedział Panton, za gotówkę
Nie więcej niż cokolwiek, co można przeczytać na forum niektórzy monterzy prętów niklowych i inconelowych (metal używany w elektrowniach jądrowych) proszą mnie o wiele badań, aby zdobyć dla mnie mały kawałek i za jaką cenę! za jakie wyniki?
na szczęście nikt nie napisał o forum ten platynowy pręt zapewnia lepszą wydajność.

André

Różne doświadczenia
kolor prętów wskazuje temperaturę osiąganą przez rdzenie w różnych miejscach, rdzeń belki prawie się nie nagrzewa
Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 09:45

Christophe napisał:Kolejne zdjęcie wędki widzianej podczas mojego PFE na ENSAIS w 2001 roku... Jeśli dobrze pamiętam, była to wędka 20mm w rozstawie 21...więc tylko 0.5mm w promieniu. Nie zauważyłem tego zjawiska przy innej wędce.

Po latach nadal nie wiem, jak to jasno wytłumaczyć ogrzewanie, jeśli jest zlokalizowane następnie strefa zimniejsza, zwłaszcza że płyny (wlot i wydech) krążą dość „szybko” wokół pręta, co będzie miało tendencję do „homogenizacji” temperatur wzdłuż pręta…

Obraz

Odkrycia André są jeszcze bardziej spektakularne... André, czy nie chcesz pokazać mu swoich zdjęć wędek z „szpilkami”?

Uważam, że André jest jedynym na świecie, który zrobił takie testy... Może powinniśmy wtedy więcej o tym rozmawiać?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 09:45

Andre napisał:Halo
Uważam, że André jest jedynym na świecie, który zrobił takie testy... Może powinniśmy wtedy więcej o tym rozmawiać?


Nie sądzę, żebym był jedynym, który przeprowadził testy, jestem pewien, że producenci samochodów przeszli przez system z drobnym grzebieniem, o wiele drobniejszym niż wszystko, co musimy zrobić razem
Więc wiedzą więcej niż my wszyscy razem, ale o tym nie mówią, rzadko kiedy widzieliśmy tych ekspertów, którzy wyjaśniali dokładnie, co w tym systemie nie działa, lub dlaczego zostawia to na półce, czas jest po ich stronie, za jakiś czas, jaki system zastosuje się do ulepszenia silnika spalinowego, nie będzie to już miało większego znaczenia, trochę tak, jakbyśmy w 1950 mogli znaleźć rozwiązanie, które znacznie poprawiłoby lokomotywy.parowy, za późno, za mało..

Dziobany pręt zainstalowany na silniku Lycoming
Obraz
Nie mówiłem o korozji, to pręt z inconelu, materiał do super elektrowni jądrowej, który kosztował mnie (ramię) i dużo podróży, aby zlokalizować ten materiał.

Montaż na dużym silniku benzynowym domieszkowanym wodą (dobrowolnie za długi pręt)
średnica 12,7 316 ze stali nierdzewnej.
Po 2 godzinach 30 marszu demontaż wędki
w celu zbadania dystrybucji ciepła
ślady kawitacji zaczynają się na 112mm od początku trzpienia a kończą na 136mm (tutaj przeciąłem trzpień)
Zbadany obiektywem aparatu (z zoomem) wygląda jak dużo czarnych mikro pryszczy jak spalone..

Obraz

Musiałbym poszukać innych wędek ze spiralą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 09:47

Tak André, pomyślałem o producentach... powiedziałbym: jedyny niezależny eksperymentator.

W każdym razie na forum to ty zaszedłeś najdalej... Cóż, kłócimy się, to mało ważne. Ważne są fakty...

Więc ten temat jest poświęcony obserwacjom pnia...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 09:52

Symulacja numeryczna może niektórym dać pewne pomysły (skopiowane/wklejone z tego tematu: symulacja-numeryczna-i-analiza-modalna-reaktora-t4929.html )

Christophe napisał:Wstawiam (ponownie)tutaj wyniki cyfrowego modelowania "reaktora" pantone wykonanego przez firmę RPSantina pod koniec 2005 roku! Zostały już opublikowane na wiki, ale są zbyt „głębokie”, aby były widoczne…

Symulacja odbywa się w 2D, a przepływ odbywa się od prawej do lewej.

Obraz
Obraz
Obraz

Obraz

Z teorią jonizacji Juliena niewątpliwie da to dokładniejsze pomysły!! Dla tych, którzy jej jeszcze nie znają: https://www.econologie.com/ionisation-de ... -3324.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 03 / 08, 11: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 05/03/08, 20:05

W górę!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/03/08, 23:32

dla mnie też

Jaka jest prędkość mieszaniny powietrze + para wodna + palne opary wokół pręta?

ogrzewanie i pękanie termiczne związków wyjaśniałoby te nagłe zmiany temperatury na pręcie?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 13/03/08, 12:01

O, wreszcie ktoś! Temat jest bardzo ważny i nikt nic nie mówi... :płakać:

Capt_Maloche napisał:Jaka jest prędkość mieszaniny powietrze + para wodna + palne opary wokół pręta?


Cóż, prędkości są podane w skali symulacji numerycznej, w przeciwnym razie oszacowałem je podczas mojego PFE i uważam, że dotarłem do tego samego rzędu wielkości, tylko założyłem, że trajektoria jest spiralna, co nie jest przypadek (przynajmniej nie przy tak niskim skoku).

Do symulacji, jeśli dobrze pamiętam, przyjęliśmy realistyczne delty ciśnień w odniesieniu do silnika.

Możemy więc przeczytać: 4.28m*10^2 więcej niż 400m/s tj. szybciej niż prędkość dźwięku... to chyba wskazówka...

Teraz ta symulacja została wykonana w 2d... Uwaga dla tych, którzy są przyzwyczajeni do analizy modalnej, aby zrobili coś w 3D...

Capt_Maloche napisał:ogrzewanie i pękanie termiczne związków wyjaśniałoby te nagłe zmiany temperatury na pręcie?


To pierwsza hipoteza, jaką można postawić, ale biorąc pod uwagę lokalizację gorącego punktu i dużą prędkość płynów, bardzo trudno w to uwierzyć, ponieważ ogrzewanie byłoby znacznie mniej „lokalne”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/03/08, 12:45

Nie zgadzam się, bo jeśli pęknie, to będzie gdzieś w punkcie równowagi na pręcie,

400 m/s koniecznie w reżimie turbulentnym zaczyna się nagrzewać
ponieważ aby stalowy pręt zrobił się niebieski, trzeba go rozgrzać do około 900°C

tutaj spójrz na to : Chichot:

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116