Fundacja Altran i Gillier-Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Ozyrys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/12/07, 23:54

Fundacja Altran i Gillier-Pantone?




przez Ozyrys » 06/02/08, 00:07

Bonjour à tous

Przychodzę tutaj, aby opowiedzieć o projekcie, który moim zdaniem może wiele wnieść do społeczności Pantone / Guillier Pantone.
Rzeczywiście, przed wszystkimi, którzy chcą nadawać i starają się umieścić Guillier Pantone na scenie krajowej, a nawet międzynarodowej, otwiera się dobra okazja...

':idea:'Pozwólcie, że wyjaśnię, co roku Fundacja Altran organizuje konkurs na innowacje, którego celem jest wsparcie, poprzez przyznanie nagrody, innowacji opartej na technologii w służbie interesu ogólnego, w obszarze zastosowań, który różni się w zależności od rok.

Myślę, że w tym roku temat dotyczy wielu z nas, ponieważ brzmi: „Zmniejszenie stężenia CO2 w atmosferze: nasze wyzwanie technologiczne!” »

aby przebyć kurs, chodzi o przedstawienie projektu, który odpowiada na cytowane:
-1-„kandydat musi wykazać, że projekt
które zgłasza w ramach Nagrody, wykazuje użyteczność w interesie ogółu, innowacyjny charakter i możliwość zastosowania w perspektywie krótko- lub średnioterminowej”.
-2-„Kandydat musi podkreślać innowacyjny charakter w stosunku do aktualnego stanu wiedzy i technologii, którą wykorzystuje. Technologia ta musi być innowacyjna albo w swej zasadzie, albo
w wykonanym z niego zastosowaniu (w przypadku, gdy zastosowana technologia jest już sprawdzona). »
-3-„Kandydat musi wykazać wykonalność techniczną i finansową swojego projektu. »

Czytając te kilka linijek, myślę oczywiście, że Guillier Pantone ma wszelkie szanse ze względu na swoją prostotę i pierwsze występy (oczywiście do sprawdzenia, ale taki jest cel ceny: środki finansowe i technologiczne na 1 rok, aby zwycięzca może opracować swój projekt)

konkretnie chodzi o przedstawienie pliku zawierającego:
-opis techniczny i funkcjonalny
-opisać, w jakim stopniu projekt może zmniejszyć zawartość CO2 w atmosferze
- jakie wyzwanie techniczne pozostaje do pokonania...

Terminy są dość krótkie (złożenie wniosków najpóźniej 7 kwietnia 2008), ale myślę, że tworząc zespół kilku zmotywowanych dusz, uda nam się zbudować solidny plik wsparty demo pokazującym wykonalność w czasie. ..

Myślę, że doping wodny naprawdę w bardzo prosty sposób stanowi odpowiedź na ten problem, jakim jest globalne ocieplenie powiązane ze spalaniem paliw kopalnych.

Szczerze sądzę, że dla wszystkich, którzy są przekonani o tym, co może przynieść ten proces i którzy chcą go szerzyć, otwiera się prawdziwa szansa.
To, co wszyscy robimy na tej stronie wokół tego procesu, ma interes/wpływ na środowisko tylko wtedy, gdy istnieje masowe użycie, a zatem industrializacja i nie dzieje się to poprzez pozostanie w garażu, to ty musisz to edytować, a my się tam dostaniemy. Osobiście uważam, że powinniśmy nalegać i rozpowszechniać je poprzez inicjatywy takie jak ta.

Każdy może mieć swój własny pomysł, wchodząc na stronę:
http://www.fondation-altran.org/DevSite ... 3075864833

Oz
0 x
„Kiedy mężczyzna strzelił ostatni
drzewo, złapał ostatnią rybę, zanieczyszczone
ostatnia rzeka, to pójdzie
pamiętaj, że nie można jeść pieniędzy ”.
Przysłowie indiańskie
Ozyrys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/12/07, 23:54




przez Ozyrys » 06/02/08, 00:31

Nie chcę, żeby moja pierwsza wiadomość była zbyt długa, oto reszta:

Spróbuję przewidzieć kilka pytań dla najbardziej sceptycznych (i jak mówi Camel: „Sceptyk to ktoś, kto niczego nie podejrzewa.”…)

-P1: Więcej reklam lub pudełko próbujące samodzielnie ukraść proces????

Altran wydaje tysiące dolarów rocznie na reklamę i inne działania marketingowe, więc nie są mi do tego potrzebni.
Robię to, ponieważ uważam, że może to pomóc w rozpowszechnieniu tego procesu, który zasługuje na uwolnienie od anonimowości.

Celem jest bardziej rozpowszechnianie i zwrócenie uwagi ogółu społeczeństwa lub nawet przemysłu innych niż ci, których wszyscy znamy (i których to nie obchodzi...), niż zdobycie nagrody (nawet jeśli uważam, że ten proces ma wszelkie szanse)

-Q2: Czy jesteś częścią firmy Altran?
Tak, jestem inżynierem w firmie Altran, która organizuje tę nagrodę poprzez swoje fundacje (i to jest główny powód, dla którego nie mogę wziąć w nim bezpośredniego udziału i nie jest to chęć, której mi brakuje po przestudiowaniu badanego pantonu i jego pochodnych).
PS: pracownicy mogą jedynie towarzyszyć kandydatowi i pomagać mu w kompletowaniu akt.

-P3: Dlaczego się nie przedstawisz?
zobacz poprzednie pytanie':mrgreen:'
+ Myślę, że jedność jest siłą „8)” i zjednoczenie się wokół konkretnego celu będzie w stanie z jednej strony przyspieszyć nasze badania i sprawić, że proces będzie znany większej liczbie osób ze względu na zasięg medialny.


-Pyt. 4: „Przypuszczam również, że fundacja Altran z pewnością nie jest gotowa na finansowanie badań w oparciu o… domenę publiczną…”???

patrz punkt 2-
„Technologia ta będzie musiała być innowacyjna albo w swej zasadzie, albo w zastosowaniu (jeśli zastosowana technologia została już sprawdzona). »

Technologia może być już znana lub nawet w domenie publicznej, ważne, żeby aplikacja była innowacyjna.Według mojej wiedzy żaden producent samochodów ani producentów przemysłowych nie korzysta z Guillier Pantone...

Nie sądzę, że zadałem pytania Levent 1/10, które mogłyby Cię niepokoić, więc nie wahaj się.

Oz
0 x
„Kiedy mężczyzna strzelił ostatni

drzewo, złapał ostatnią rybę, zanieczyszczone

ostatnia rzeka, to pójdzie

pamiętaj, że nie można jeść pieniędzy ”.

Przysłowie indiańskie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/02/08, 10:29

Jestem bardzo sceptyczny i wątpię, aby Altran umieścił „kule” w projekcie opartym na domenie publicznej…

I wtedy by to zadziałało dla wszystkich swoich klientów i pracowników, którzy pracują na FAP-ie czy innym HDi... Znam trochę tok rozumowania inżynierów, byłoby to dla nich obraźliwe... Mam nadzieję, że się mylę ...

A poza tym znają już system...
0 x
Ozyrys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/12/07, 23:54




przez Ozyrys » 06/02/08, 23:13

Może nie wyraziłem się wystarczająco jasno, ale nie chodzi tutaj o to, aby Altran inwestował w ekonomicznym sensie tego słowa (w celu uzyskania zwrotu z inwestycji) w projekt zwycięzcy konkursu.

To nie Altran weźmie projekt zwycięzcy na dystans i rozwinie go na własny rachunek lub na rachunek zwycięzcy.
Altran nie produkuje niczego innego, lecz zarabia na wynajmowaniu szarej materii klientom...

-Kandydat jest wyłącznym właścicielem i odpowiedzialnym za swój projekt
- Trzeba postrzegać ten konkurs jako odskocznię (fundusz = 16000 euro + wsparcie na 1 rok), jako sposób na rozwój i podjęcie długoterminowej industrializacji.

Powiesz mi, ale co Altran ma do zyskania w tej historii?
jest to sponsoring i jak każda firma, która prowadzi tego rodzaju działalność poprzez fundacje, ma to oczywiście na celu zdobycie rozgłosu, wizerunku... stawiając na odpowiedniego „konia”.

krótko mówiąc, osobiście uważam, że społeczność Pantone ma wszystko do zyskania, jest to kwestia lobbowania na rzecz tego procesu i nawet jeśli niektórzy ludzie już to wiedzą (branża motoryzacyjna lub inne, które nie są zainteresowane, aby było to znane), nie oznacza to, że nie ma co robić… ten proces w końcu wpadnie do uszu kogoś, kto się nim zainteresuje (w ten czy inny sposób) i zadba o to, aby był produkowany seryjnie, aby ogół społeczeństwa miał do niego dostęp ( i w związku z tym, że planeta na tym zyskuje)…wiem, że jestem z natury optymistką….
wśród inwestorów panuje prawdziwy entuzjazm dla wszystkiego, co dotyczy ekonomii środowiskowej (wielu zrozumiało, że ekologia może im się opłacać).

Co więcej, nie jestem przekonany, czy wielu faktycznie zna ten proces (a nawet wśród tych, którzy o nim słyszeli, wielu wierzy, że jest to słynna utopia silnika wodnego „:evil:”, gdy spojrzy się na złą prasę, która była mu poświęcona , to nie jest zaskakujace.
Krótko mówiąc, wiele pozostaje do zrobienia, zanim proces ten stanie się naprawdę znany i naprawdę potraktowany poważnie…

A+

Oz
0 x
„Kiedy mężczyzna strzelił ostatni

drzewo, złapał ostatnią rybę, zanieczyszczone

ostatnia rzeka, to pójdzie

pamiętaj, że nie można jeść pieniędzy ”.

Przysłowie indiańskie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/02/08, 10:24

Rozumiemy interes rzeczy, ale w praktyce jest to bardziej problematyczne:

a) kto byłby kandydatem (osobiście nie jest to już możliwe)? Nie jestem zwolennikiem, aby w projekcie uczestniczyła tylko jedna osoba.

b) system NIE należy do tego kandydata, ale do całej „wspólnoty” (nawet jeśli brzmi to trochę sekciarsko jako nazwa…), innymi słowy: zasada jest w domenie publicznej

c) ilu jest kandydatów? Średni wiek? Ilu zwycięzców (jeśli nie samych)

Wiesz, są już firmy, które sprzedają zestawy...jedna z nich w bardzo poważny sposób...Szybkie wyszukiwanie na forums a poznasz ich imię...

Nie sądzę, żeby DUŻI producenci kiedykolwiek byli zainteresowani tym systemem, w przeciwnym razie już by w nim uczestniczyli… z wyjątkiem oczywiście sytuacji, w której chcieliby zachować to na „później”?

ps: kiedy mówię, że już to robią, to nie jest to modne... Skontaktowali się już ze mną ludzie z Altran (lub konkurent, nie jestem pewien) i pochodzi to z 2005 roku... .
0 x
Ozyrys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/12/07, 23:54




przez Ozyrys » 08/02/08, 15:33

Christophe napisał:
a) kto byłby kandydatem (osobiście nie jest to już możliwe)? Nie jestem zwolennikiem, aby w projekcie uczestniczyła tylko jedna osoba....

b) system NIE należy do tego kandydata, ale do całej „wspólnoty” (nawet jeśli brzmi to trochę sekciarsko jako nazwa…), innymi słowy: zasada jest w domenie publicznej
....


a)+b):
Całkowicie się zgadzam...
dlatego proponuję zorganizować się i zaprezentować wspólny projekt w imieniu społeczności Pantone (w formie zespołu zmotywowanych wolontariuszy), ponieważ w konkursie mogą brać udział zarówno osoby prywatne, jak i stowarzyszenia.czy laboratoria...nie ma ograniczenia po tej stronie).
Po raz kolejny celem jest bardziej promowanie tego procesu niż konkurowanie z Renault czy Peugeotem... i zwrócenie uwagi (innych aktorów) na tę alternatywę wobec wszystkich ich skomplikowanych i mało skutecznych badań (elektronika zarządzająca, FAP... ) w sprawie trwającego obecnie ograniczenia konsumpcji... Krótko mówiąc, są inne rozwiązania i ludzie muszą o tym wiedzieć.

Christophe napisał:c) ilu jest kandydatów? Średni wiek? Ilu zwycięzców (jeśli nie samych)....


Jest to konkurs otwarty dla wszystkich, w wieku od 7 do 77 lat 8) (a raczej od 18 do 77 lat). Oczywiście zwycięzca będzie tylko jeden, ale taki jest chyba cel konkursu... ale jeśli wierzymy w to, co robimy, to gdzie jest problem?
Christophe napisał:Wiesz, są już firmy, które sprzedają zestawy...jedna z nich w bardzo poważny sposób...Szybkie wyszukiwanie na forums a poznasz ich imię...

Nie sądzę, żeby DUŻI producenci kiedykolwiek byli zainteresowani tym systemem, w przeciwnym razie już by w nim uczestniczyli… z wyjątkiem oczywiście sytuacji, w której chcieliby zachować to na „później”?
) ....

A co jeśli zmusimy ich (pośrednio) do wcześniejszego usunięcia...??
Tak czy inaczej, trudno mi się poddać....

Mam tylko pytanie do Ciebie Christophe (i do wszystkich tych, którzy czują się zaniepokojeni):
jak widzisz przyszłość tego procesu... czy sądzisz, że ludzie tacy jak społeczność Pantone mogą odegrać rolę w upowszechnieniu tej technologii przez ogół społeczeństwa w celu ograniczenia zanieczyszczeń?
@+
Oz
0 x
„Kiedy mężczyzna strzelił ostatni

drzewo, złapał ostatnią rybę, zanieczyszczone

ostatnia rzeka, to pójdzie

pamiętaj, że nie można jeść pieniędzy ”.

Przysłowie indiańskie

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103