Streszczenie streszczenia Gillier Pantone Water Doping

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Streszczenie streszczenia Gillier Pantone Water Doping




przez Christophe » 09/01/08, 14:52

Zauważywszy, że strona podsumowania wiki nie była powszechnie czytana (prawdopodobnie niewystarczająco wyróżniona), skopiowałem/wkleiłem ją i uzupełniłem w 2 osobnych artykułach na stronie:

A) Podsumowanie faktów i wyników procesu Gillier-Pantone

B) Wtrysk wody do silników: podsumowanie tez i hipotez dotyczących procesu Gilliera-Pantone

Włożyłem wszystko, co przyszło mi do głowy, ale mogłem zapomnieć o różnych rzeczach, więc jeśli jakieś charytatywne dusze, znające wystarczająco dobrze „akta”, zechcą ponownie przeczytać te 2 strony i podzielić się tutaj swoimi komentarzami, byłoby dobrze… Dziękuję.
0 x
Verna
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 02/02/08, 14:13
x 1

Streszczenie streszczenia Gillier Pantone Water Doping




przez Verna » 10/11/10, 18:03

Witam,

Inną możliwością korzystnego działania wody w gazach spalinowych jest to, że cząsteczki wody w zawiesinie, nieściśliwe, podczas gdy powietrze, zmieniają najpierw charakter sprężania, a następnie wybuchu.

Jeśli kompresja wynosi 10 podczas wybuchu bez wody, z nieściśliwą wodą w zawiesinie, kompresja wyniesie 10 + różnica objętości wody; następnie woda odparowująca podczas eksplozji dodatkowo zwiększa zajmowaną objętość.

Z poważaniem,

C. Werna http://www.climaverna.com/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118