Witam wszystkich: Opel Astra z domieszką wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
naśladuje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 25/09/07, 12:56

Witam wszystkich: Opel Astra z domieszką wody




przez naśladuje » 25/09/07, 13:36

Witam wszystkich, jestem w tym nowy. forum na który natknąłem się przypadkiem szukając informacji o systemie Pantone.
Mam 24 lata i jestem projektantem samochodów pracującym dla Renault. Koniecznie jestem zainteresowany tym procesem, tym bardziej, że dużo mechaniki zajmuję się wieczorami i w weekendy. Mieszkam pod numerem 91 w Arpajon.
Składam samochód do dojazdów do pracy (silnik opel astra 1L7 TD isuzu)
Do tego kupiłem 2 (silnik 2 działa ale 1 ma problem)
ktokolwiek ma problem, nie jest zbyt poważny. w rzeczywistości poprzedni właściciel zamontował nową głowicę cylindrów z niedopasowanymi pokrywami łożysk AAC :zaszokować: . wynik silnik pracuje bardzo źle (3 z łożysk za mocno dokręcają wał) Zamierzam użyć tej frezarki, żeby zacząć myśleć o systemie Pantone przed przesiadką do innego auta. W tym celu po prostu włożę zatrzaski pod pokrywy łożysk (niedobrze! wiem, ale będzie dobrze, przez krótki czas będzie się kręcić)

Mam jednak duże pytanie dotyczące tego systemu. Z tego co czytałem to działa w silnikach benzynowych i dieslach. Wydaje mi się to dziwne… bo to wciąż zupełnie inne technologie. jeśli tak, tym lepiej, że pozwoli mi spróbować.

W związku z tym szukam informacji na temat długości pręta reaktora itp...

Wszystko co potrzebne do tego mam w domu (spawanie i narzędzia) a znajomy ma giętarkę i prasę
: Chichot:

Dziękuję za pomoc. Jeśli chodzi o mnie, mogę wnieść trochę umiejętności technicznych i tanią siłę roboczą : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/09/07, 18:13

cóż, przejrzyj witrynę, ale zdajemy sobie sprawę, że zajmuje to trochę czasu.

Uważam, że dane liczbowe można znaleźć także na stronie quanthomme.org

rada: nie mów za dużo o Pantone w Renault: kosztowało to Zaca utratę miejsca.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
naśladuje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 25/09/07, 12:56




przez naśladuje » 26/09/07, 08:25

Słoń napisał:cóż, przejrzyj witrynę, ale zdajemy sobie sprawę, że zajmuje to trochę czasu.

Uważam, że dane liczbowe można znaleźć także na stronie quanthomme.org

rada: nie mów za dużo o Pantone w Renault: kosztowało to Zaca utratę miejsca.


powitanie
:zaszokować: faceta wyrzucono za to z renault???
w przeciwnym razie muszę odzyskać zaszyfrowane informacje, aby móc to zrobić. Przetestuję to, gdy będę miał czas.
Nie zrozumiałem jeszcze dokładnej zasady, ale to przyjdzie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 26/09/07, 08:47

Witamy wśród nas Mimouss!
Mam 24 lata i jestem projektantem samochodów pracującym dla Renault
+
(silnik opla astry 1L7 TD isuzu)
:? :zaszokować: = Zadaję sobie głupie pytanie: Renault nie produkuje pojazdów na tyle niezawodnych, aby spełniały wymagania Pantone :zaszokować: :? w takim przypadku nie są to już „samochody do zamieszkania”, ale „samochody do rozbiórki”!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
naśladuje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 25/09/07, 12:56




przez naśladuje » 26/09/07, 08:54

A2E napisał:Witamy wśród nas Mimouss!
Mam 24 lata i jestem projektantem samochodów pracującym dla Renault
+
(silnik opla astry 1L7 TD isuzu)
:? :zaszokować: = Zadaję sobie głupie pytanie: Renault nie produkuje pojazdów na tyle niezawodnych, aby spełniały wymagania Pantone :zaszokować: :? w takim przypadku nie są to już „samochody do zamieszkania”, ale „samochody do rozbiórki”!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

DZIĘKI. Do Twojej wiadomości, lubię samochody, więc nienawidzę Renault... ta marka zapewnia mi po prostu pracę i pensję. (i znowu nie korzystam z usług Renault, ale z usługodawcy na stronie Renault)
daleko, bardzo daleko do dobrych czasów niezniszczalności R21 i R25... : Lol:
Na co dzień jeżdżę subaru foresterem a niedługo w tygodniu astrą a w weekendy leśniczym... 8)
dziękuję za powitanie i być może do zobaczenia wkrótce z pantone astra...
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 26/09/07, 09:05

może do zobaczenia wkrótce z Pantone Astra...
a raczej: do zobaczenia wkrótce z moją Astrą Pantonized! :zaszokować: : Chichot: powodzenia w realizacji i dziękuję za szczegóły dotyczące "znaku do rozbiórki"! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/09/07, 11:34

Mimouss, ty, który jesteś „infiltrowany”, co myślisz o tym:

https://www.econologie.com/forums/brevet-d-i ... t3947.html

https://www.econologie.com/brevet-renaul ... -3435.html

?

Wysłałem Ci PW w sprawie innej sprawy...
0 x
naśladuje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 25/09/07, 12:56




przez naśladuje » 26/09/07, 11:54

witam,
Dziękuję, że mnie ostrzegłeś, ale tak naprawdę się nie boję. Lubię samochody, ale nie na tyle, żeby pracować w tym środowisku.
Aby Ci to wszystko w skrócie wytłumaczyć:
moja praca polega na modyfikowaniu części samochodu „produkcyjnego” w celu wyeliminowania błędów produkcyjnych. tylko że nikt mnie nie słucha. nikogo nie obchodzi młody dzieciak z „tylko” bts... Mam o wiele bardziej mechaniczny umysł niż wielu inżynierów, ponieważ w weekendy zajmuję się wieloma „prawdziwymi” mechanikami z płaskim kluczem w dłoni i uśmiechem w ciągu tygodnia.
Robię co mogę, aby doskonalić wszystkie tematy, nad którymi pracuję. Więc nie jest to krytyka w złej wierze, ale rzeczywistość, jednak nie wkładam w to złej woli i wykonuję swoją pracę tak, jakbym grał z konkurentem, którego cenię bardziej. (I co gorsza zmieniam pudełko)
Renault nie przejmuje się g***ą tych konsumentów, a tym bardziej podwykonawców, a wszystko po to, aby wrzucić pieniądze w otchłań rumuńskiego technocentrum… więc na dłuższą metę i tak moja praca zostanie zniesiona… .
Jeśli chodzi o jakość ich pojazdów, nie sądzę, że dużo mniej. Renault po królewsku rozbija się, gdy pojawiają się megane 2 i laguna 2. Próbują podnieść poprzeczkę, przyznaję, nie bez trudności, ale wciąż zaczyna to procentować… wysoka cena, ale niezawodność trochę wzrasta, ale pozostaje do pogłębienia)
Powiedzieć, że Laguna 3 będzie w pierwszej trójce jakości, tak, to zależy od kryteriów. ale jestem oburzony, gdy widzę wokół siebie ludzi „pro-Renault”, którzy jeżdżą Renault od ponad 3 lat i którzy dziś mówią to, czego nigdy wcześniej nie odważyliby się powiedzieć: „Kupię Japończyka”.
świadczy to o trudnej sytuacji marki… Szkoda, jednak marka nie odpowiada już francuskiemu wizerunkowi iz pewnością będzie mu coraz mniej odpowiadać.

Zresztą, nie o to chodzi! Tematem jest pantonizacja mojej astry. Dostałem trochę informacji e-mailem i powinienem móc rozpocząć fazę projektowania.

Dziękuję za przeczytanie mnie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/09/07, 11:58

OK, dziękuję za te wyjaśnienia... Myślę, że jesteśmy trochę w tej samej sytuacji, za bardzo lubię mechanikę „cambouï”, aby zrobić „dobrego” (w sensie francusko-francuskiej definicji) inżyniera…

A co z patentem Renault na wtrysk wody?
0 x
naśladuje
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 25/09/07, 12:56




przez naśladuje » 26/09/07, 12:02

Christophe napisał:A co z patentem Renault na wtrysk wody?

Nigdy o tym nie słyszałem, nie jestem inżynierem, nie wykonawcą projektu, ani pracownikiem Renault... Nie wiem nic o tym, co może się wydarzyć w projekcie...
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102