System ekonomizer paliwa Verdier

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

System ekonomizer paliwa Verdier




przez abyssin3 » 20/07/07, 15:27

Właśnie przypadkowo znalazłem tę stronę na nowym „wygaszaczu”, który działa z wodą i alkoholem:
http://www.systemeverdier.com

Brzmi jak coś, co już znamy... Czy ktoś o tym słyszał?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/07/07, 18:42

Ciekawe ponownie opatentowany doping wodny, ponadto tutaj jest patent, o którym mowa (który wydaje się ukrywać na swojej stronie??):

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... =FR2892467

Złożył nawet wersję globalną:

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... 2007045800

Ma poważne pierwszeństwo ze strony patentu pewnego Jean-Pierre'a Chambrina : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/07/07, 19:35

Halo

Nie martwił się zbytnio o opatentowanie bełkotki wodno-alkoholowej.. ani o sposób wejścia do silnika, ani o sterowanie nim...
W tym tempie wszystko można opatentować.

W bełkotce z kreaktorem sama woda jest skuteczniejsza niż testowa mieszanka wodno-alkoholowa, którą wielokrotnie powtarzałem w surowe zimy.Szukałem sposobów, aby reaktor działał przy -15 i więcej. .

Początkowo jak podgrzewa się mieszankę wodno-alkoholową to alkohol najpierw odparowuje, w bełkotce pozostaje tylko woda, szybko nauczyłem się tego dzień po zimie zamrożonego bełkotka z chleba, potem zrozumiałem, że lepiej włożyć mieszanka alkoholowa przed zatrzymaniem samochodu na noc, następnego dnia pozostaje płynna
Dowiedziałem się też, że pomimo energetycznej strony alkoholu, bez uwzględnienia go w obliczeniach jako zużytego paliwa, zysk był mniejszy niż sama woda.
W końcu zimą chodzę po wodzie lub roztopionym śniegu wystarczy kilka km żeby wlać to do płynu jest wydajniejsze..

Imponująca nerka w tym patencie, osobiście wstydziłbym się zbudować plik na podobnym patencie, a tym bardziej zgłosić patent..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/07/07, 19:38

Bonjour à tous

Mieszanina alkoholu i wody nagrzewa się w tym samym pojemniku.
Ich temperatura parowania jest różna (78° i 100°).
Po kilku minutach działania proporcja alkoholu w pojemniku powinna się zmienić? :|

Jeśli temperatura szybko rośnie, większa część alkoholu odparowuje, a następnie wzrasta parowanie wody?

Czy ktoś widział ten system działający?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/07/07, 20:00

Halo

Gdy podgrzejesz mieszankę wodno-alkoholową, nie będziesz w stanie podnieść jej do 90 stopni, dopóki jest w niej alkohol
ta sama zasada ma zastosowanie, gdy chcesz wyeliminować (niewidoczną) wodę w recyklingowanym oleju ziemniaczanym
Wkładasz termometr do oleju i go podgrzewasz nie możesz przekroczyć 100c jak jest jeszcze woda w zawiesinie to błyszczy jak woda zniknie temperatura gwałtownie rośnie do 110c, 120c..

Czyli pierwsza para robi się tylko z lotnych nawet jak mocno nagrzejesz (w moim przypadku podgrzewam wydech)
z bełkotką na początku jest ślad pary zimnej wody, ale nic więcej, mieszanina 50% spirytusu woda po 25 km wyprawy to co zostaje w bełkotce zamarza w temperaturze -10 iw mniej niż 6 godzin..
Gdy robiłem testy bez reaktora byłem dokładnie w takiej konfiguracji, wróciłem do reaktora,
Chciałbym żeby było prostsze, ale też musi działać.. (nie zafiksowałem się na reaktorze daję się kierować wynikami)

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/07/07, 20:14

Kilka punktów z mojego punktu widzenia:

1) To kropka dopingująca wodę do makijażu. Alkohol jest bezużyteczny, z wyjątkiem poprawiania makijażu. Poza tym słusznie zwróciłeś uwagę na problemy związane z używaniem alkoholu...

2) Istnieje 90% szans, że facet zna się na dopingu wodnym.

3) André, nie każdy jest tak uczciwy i uczciwy jak ty!

4) Tak, wszystko można opatentować, to jest problem obecnego systemu patentowego: INPI bada i rejestruje patenty.

W żadnym wypadku nie będzie blokować rejestracji patentu (z wyjątkiem przypadku wady formalnej lub poważnej wady merytorycznej, takiej jak „Patentowanie koła”…). Nie ostrzega nawet autorów patentów ze stanu techniki (X jest najpoważniejszym). Do tych ostatnich należy ciągłe monitorowanie publikowanych nowych patentów. Innymi słowy, po kilku latach można się zmęczyć... zwłaszcza jeśli patent nie jest wykorzystywany!

5) Wreszcie, Życzę panu Vernierowi dużo odwagi bo nie tylko nie ma szans z przemysłowcami (jak my), ale przede wszystkim zainwestował już 70 000 euro (w przybliżeniu koszt światowego patentu) w system, który jest... : Chichot:

Niech spróbuje wytoczyć proces przeciwko każdemu, kto wykorzystuje jego patent… z góry przegrywa! Myślę, że egzaminatorzy INPI powinni spędzać trochę więcej czasu w Internecie...

ps: jak znalazłeś ten abisyński system/stronę?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/07/07, 20:21

reps: mówiąc o domenie publicznej umieściłem link Creative Common na Wiki (czekam na lepsze?), zobacz tutaj: Wiki o silniku Pantone
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/07/07, 20:29

To znowu ja (przepraszam), w patencie ważne są zastrzeżenia (czyli to, co charakteryzuje wynalazek).

W tym przypadku są to:

Zastrzeżenia

1. Urządzenie oszczędzające paliwo (D) nadające się do zainstalowania na dowolnym urządzeniu wykorzystującym spalanie paliwa, CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ TYM, ŻE składa się z pojemnika (100), w którym utrzymywana jest stała objętość (V1) mieszaniny wody i alkohol (m) z oddzielnego zbiornika (200), wspomniana mieszanina (m) jest przekształcana do objętości pozostawionej wolnej (V2) wewnątrz pojemnika (100), w stanie gazowym przez ogrzewanie, przy czym wspomniany gaz (g) jest przesyłany do środki spalania (M).

2. Urządzenie (D) według zastrz. 1, znamienne tym, że składa się ze środka do wykrywania (300) poziomu mieszaniny (m) wewnątrz pojemnika (100), spadku tego poziomu nakazującego uruchomienie pompy zasilającej (400) ), do wprowadzania objętości mieszaniny (m) ze wspomnianego oddzielnego zbiornika (200), aż wykryty poziom mieszaniny (m) zawartej w pojemniku (100) spowoduje zatrzymanie pompy (400).

3. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że korpus pojemnika (100) jest wykonany ze stali nierdzewnej.

4. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że ogrzewanie mieszaniny (m i g) jest realizowane przez wężownicę (110), której największa długość jest zanurzona we wspomnianej mieszaninie (m) i której część wynurza się i bierze udział w ogrzewaniu objętości pozostawionej wolnej (V2) i zajmowanej przez utworzony gaz (g).

5. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 2, znamienne tym, że wspomnianym środkiem wykrywającym (300) jest czujnik optyczny.

6. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 1 i współpracujące z silnikiem spalinowym, CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ TYM, ŻE górny koniec pojemnika (100) ma rurę wylotową (120), która uchodzi do wlotu powietrza obwodu (8) silnik spalinowy (M), z którym jest powiązany.

7. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 6, znamienne tym, że wspomniana rura (120) otwiera się do odpowietrznika oleju wspomnianego silnika (M).

8. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że mieszanina (m) jest ogrzewana przez środki grzewcze pojazdu, w którym urządzenie jest zainstalowane.

9. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 4, znamienne tym, że wspomniana wężownica (110) zawiera gorącą wodę podgrzaną przez środki grzewcze pojazdu, w którym urządzenie jest zainstalowane. 15

10. Urządzenie (D) według zastrzeżenia 1, CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ TYM, ŻE Rura wlotu powietrza (130) uchodzi do objętości (V2) pojemnika (100), w którym wytwarza się gaz (g). 10 20


Jeśli wyeliminujemy twierdzenia odwołujące się do pomysłów już wspomnianych w internecie na temat pantone, nie zostanie ich wiele...
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 24/07/07, 17:59

Christophe napisał:jak znalazłeś ten abisyński system/stronę?

Znalazłem to trochę przypadkowo, surfując po stronach poświęconych oszczędzaniu paliwa & Co.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/06/08, 16:44

Ah ah ah do najnowszych wiadomości: facet, o którym mowa, grozi COPRA :)

por https://www.econologie.com/forums/europe-1-d ... t5652.html
ou https://www.econologie.com/kit-moteur-a- ... -3850.html

Napompowany plagiator, który grozi plagiatem... : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111