Wiki Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Wiki Pantone?




przez Christophe » 13/06/07, 11:35

Myślę, że wszyscy znacie zasadę Wikipedii, wolnej encyklopedii, którą każdy może modyfikować. Jeśli nie wiesz, tutaj jest FR część Wikipedii http://fr.wikipedia.org/wiki/Accueil

Wikipedia opiera się na systemie CMS (szkielet serwisu) zwanym Wiki.

Można łatwo zainstalować Wiki na dowolnej stronie (patrz przykład na Kyot-Home: http://www.kyot-home.com/wiki/index.php/Accueil ), więc zastanawiałem się, czy według ciebie mądrze było dodatkowo stworzyć Wiki-Pantone forum ? Rzeczywiście doszliśmy do punktu, w którym zebraliśmy dość dużą masę informacji (zarówno na poziomie eksperymentalnym, jak i naukowym), którą należy zorganizować i ustrukturyzować lepiej niż za pośrednictwem forum!

Niektórzy powiedzą, że to się powieli i będą mieli rację, ale:

1) Niektóre ważne informacje są głęboko „ukryte” w głębi forum, wiki wydobyłoby je na światło dzienne!

2) Organizacja Wiki jest bardziej instynktowna i każdy może uczestniczyć i modyfikować teksty, w przeciwieństwie do forum lub tylko członek, który napisał wiadomość, i moderatorzy mają to prawo

3) Zapewni to dodatkową widoczność systemu w Internecie, co nie jest złe...

4) Pozwala to skoncentrować się za pomocą kilku kliknięć na najważniejszych elementach Pantone (zrozumienie, wyjaśnienia...), głównych istniejących witrynach i łatwym dostępie do porad społeczności (samouczki)... itd.

5) Ta wiki będzie początkowo podczęścią witryny o tematyce ekonologicznej i może stać się odrębną witryną, jeśli się rozwinie...

6) Możliwa byłaby druga wersja w języku angielskim, aby zsyntetyzować i rozpowszechnić wszystkie nasze badania na całym świecie (hiihiih)!

W zamian Wiki wymaga regularnego monitorowania i pracy moderacyjnej ponieważ każdy może modyfikować (chociaż niektóre strony można zablokować, a każdą zmianę można cofnąć)

Jeśli uznasz ten pomysł za interesujący, powinieneś zdefiniować różne kategorie, które chcesz, aby się pojawiały, oraz ogólną strukturę wiki. Myślę, że przede wszystkim musimy się skupić doping wodny.

Proszę bardzo... dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Celem jest uczynienie tej wiki punktem odniesienia (jeśli to możliwe, na całym świecie, bądźmy szaleni! :D ) na poziomie informacyjnym dotyczącym tej technologii.

ps: niektórzy członkowie muszą już dobrze znać zasady działania wiki...Podążaj za moim spojrzeniem! Roll:
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 07 / 07, 14: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 13/06/07, 12:15

ps: Zapomniałem doprecyzować, że wszystkie informacje na tej wiki będą oczywiście wolne od praw autorskich. W związku z tym konieczne byłoby znalezienie rodzaju licencji copyleft inspirowany oprogramowaniem Open Source
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/07, 12:52

Podoba mi się określenie „głęboko ukryte”. To bardzo prawdziwe.
pomysł jest znakomity, myślę nawet, że warto go rozszerzyć na inne tematy, na temat których nasza wiedza się pogłębia, elektrolizę, np. elektrolizę.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 13/06/07, 13:00

Cieszę się, że ci się podoba... jeśli chodzi o inne tematy, o których też myślałem, z drugiej strony chciałbym najpierw nadać priorytet Pantone... jeśli chcesz :)
0 x
le_courtois
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 02/04/07, 19:42
Lokalizacja: Reims




przez le_courtois » 13/06/07, 15:32

Witam wszystkich,
To bogaty pomysł. Mam projekty Pantone i mnóstwo pytań, których nie odważę się zadać, bo jestem pewien, że odpowiedzi już istnieją… gdzieś. Zatem odrzucam to itd. Wiki byłaby naprawdę dobrym pomysłem. I mnóstwo pracy dla tego, kto się tego trzyma... W każdym razie dziękuję wszystkim za wszystko i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.
Gilles
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 13/06/07, 22:31

Wiki hehe!

Myślę, że byłby to dobry pomysł, pod warunkiem, że umieścisz w tym jakąś metodę:

Organizacja sekcji:

- Ogólna „francuska” zasada dopingu:

: Arrow: -diesel w atmosferze
: Arrow: -turbodiesel
: Arrow: -HDD Diesel
: Arrow: - benzyna atmo
: Arrow: - benzyna turbo
: Arrow: -wtrysk paliwa
: Arrow: -LPG
: Arrow: -Inny ?...

- Wyniki uzyskane w różnych wdrożeniach

- Hipotezy operacyjne

- Często Zadawane Pytania

- Linki do stron osiągnięć ta praca : Chichot:

Pewnie o czymś zapomniałem, uzupełnienie należy do Ciebie.

Ze swojej strony jestem gotowy "napisać" kilka stron na temat dopingu athmo diesla, hipotez operacyjnych i FAQ.

A to ponownie uruchomi mnie w projekcie wiki, który był już uśpiony od dłuższego czasu... : Mrgreen:
Obraz

Ciąg dalszy nastąpi ...

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/07, 22:46

Czy to nie jest już w Internecie???? :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 13/06/07, 22:48

le_courtois napisała:I mnóstwo pracy dla tego, kto się tego trzyma... W każdym razie dziękuję wszystkim za wszystko i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.


Cóż... zasada wiki jest taka, że ​​KAŻDY się jej trzyma :)

: Arrow: Michel

Cieszę się, że pomysł Ci się podoba i że mogę liczyć na Twoją motywację :)

Będziesz musiał wziąć pewne części i hipotezy z działającej wiki, którą już znasz : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/06/07, 22:48

Halo
camel1 napisał:Organizacja sekcji:

: Arrow: -diesel w atmosferze
: Arrow: -turbodiesel
: Arrow: -HDD Diesel
: Arrow: - benzyna atmo
: Arrow: - benzyna turbo
: Arrow: -wtrysk paliwa
: Arrow: -LPG
: Arrow: -Inny ?...

- Wyniki uzyskane w różnych wdrożeniach

- Hipotezy operacyjne

- Często Zadawane Pytania

- Linki do stron osiągnięć ta praca : Chichot:


dodać?
silnik na olej ziemniaczany + pantoma lub doping wodny
wielopaliwowy silnik Flexmachin....

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/06/07, 13:23

8) Ale dlaczego nie pomyśleliśmy o tym wcześniej? :? :?

Podpisuję się obiema rękami...

Teraz, Ya Ka... :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129