Odkrycie silnika Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
babouche
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/04/07, 18:44
Lokalizacja: Tournon sur rhône

Odkrycie silnika Pantone




przez babouche » 25/04/07, 08:17

Witam,

Trafiłem na tę stronę, więc zadaję dość niejasne pytania, a przede wszystkim myślę, że gdybym dobrze szukał, to na tej stronie znalazłbym odpowiedzi, ale muszę sprawdzić, czy dobrze zrozumiałem:

- silnik pentonowy jest silnikiem „zmodyfikowanym”, który pozwala na ponowne wykorzystanie ciepła wydobywającego się z wydechu do ogrzania wody wtryskiwanej ponownie do silnika?
- co zmniejsza zużycie paliwa o 30 do 50% (benzyna czy olej napędowy?)
- każdy może to zrobić w domu
- ale nie jest łatwo się rozwijać
- ale to działa...
- dlaczego nie słychać o tym więcej (lobby naftowe?)

Czy właśnie zrozumiałem, czy nic nie zrozumiałem?

ponieważ mój mąż uwielbia mechanikę, chciałabym rzucić mu wyzwanie, aby zrobił coś takiego, jeśli dobrze wszystko rozumiem...
Dziękuję za oświecenie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/04/07, 13:35

:? To mniej więcej tak...

Większość odpowiedzi jest już na tej stronie, miłej lektury.

Jeśli chodzi o wyniki, 50% to za dużo lub zaczynanie od „przepłukanego” silnika, który powoduje nadmierne zużycie. :?

Na pewno mnóstwo zdjęć osiągnięć Quanthomme

„Ogrzewanie wody” nie jest do końca trafne...
Reaktor wytwarza efekty, które są słabo poznane (jonizacja, kraking, reforming itp.), z wyjątkiem niektórych laboratoriów przemysłowych (petrochemia), które wykorzystują je w różnych formach na dużą skalę w swoich procesach przemysłowych.
Wyzwanie „Pantoneurs” (wynalazca: Paul PANTONE) polega na odtworzeniu tych zjawisk na silnikach benzynowych lub wysokoprężnych.
A tam sprawa jest dużo bardziej skomplikowana... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/04/07, 13:42

ups, citro, byłeś szybszy ode mnie: obfitość dobra nie szkodzi:

cześć babouche, witaj, pracujmy z porządkiem i metodą:

- silnik pentonowy jest silnikiem „zmodyfikowanym”, który pozwala na ponowne wykorzystanie ciepła wydobywającego się z wydechu do ogrzania wody wtryskiwanej ponownie do silnika?


nie do końca, polega na odzyskiwaniu ciepła i gazów spalinowych w celu ponownego wtryskiwania ich w postaci gazu, głównie pary wodnej, do wlotu.

-
co zmniejsza zużycie paliwa o 30 do 50% (benzyna czy olej napędowy?)

Miękki ! w niektórych szczególnie chciwych silnikach niektórym się to udało. Z pewnością nie uzyskasz takich samych proporcji w ultranowym i już ekonomicznym silniku.

- każdy może to zrobić w domu


chyba, że ​​jest dobrym spawaczem

- ale nie jest łatwo się rozwijać

Każdy samochód ma swoje problemy, w tym brak miejsca we właściwym miejscu

- ale to działa...

jeśli zostanie to zrobione poprawnie

-
dlaczego nie słyszymy o tym więcej (lobby naftowe?)


To dobre pytanie:
- nie zawsze jest to łatwe do opracowania.
- niektórzy będą krzyczeć śmiało: „wlać wodę do silnika”
- nie uwierzysz, że profesjonaliści z branży motoryzacyjnej będą polecać to bałaganiarskie majsterkowanie, skoro zainwestowali miliardy (i zarabiają miliardy) w naukę i marketing crdi, fap itp.
Jeśli chodzi o lobby naftowe, im dłużej będą czekać, tym drożej będą mogli sprzedać „czarne złoto” i alternatywne rozwiązania.

a jeśli chodzi o dziennikarzy, to w 3/4 przypadków nie robią nic, aby przeszkodzić temu procesowi, a kiedy o tym mówią, mówią prawie wszystko!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Silnik Pentone Discovery




przez I Citro » 25/04/07, 16:35

babouche napisał:- dlaczego nie słychać o tym więcej (lobby naftowe?)!


Niezależnie od tego, czy są to instytucje rządowe, przemysłowe (producenci i producenci sprzętu), czy koncerny naftowe, lobby stanowi znaczącą przeszkodę w postępie!!! : Evil:

Wiemy, jak zrobić samochód, który zużywa 2 litry na 100 (niektórzy robią to samodzielnie), ale wolimy nadal wprowadzać na rynek przestarzałe technologie, na których instalujemy, jak łaty na starej oponie, bardzo zanieczyszczające „oczyszczające” systemy. Katalizator na przykład zwiększył zużycie samochodów i uwalnia bardzo szkodliwe zanieczyszczenia. to akcesorium przynosi dużo pieniędzy całej branży motoryzacyjnej. Pantone nie ma żadnej z tych zalet, skorzystaliby na tym tylko konsumenci i planeta... :x
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Silnik Pentone Discovery




przez Christophe » 25/04/07, 16:58

Citro napisał:Lobby są ważnymi przeszkodami w postępie!!! : Evil:


Myślę, że kolejne 5 lat prezydentury Sarkozy'ego jeszcze bardziej wzmocni uprawnienia i środki blokowania lobby... : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 25/04/07, 21:25

Też tak myślę, Christophe, i to mnie przeraża!!!!! : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/04/07, 21:47

lobbysta:

Dzisiaj wieczorem dowiedziałem się, że na każdą sesję Parlamentu Europejskiego w Strasburgu przychodzi – między innymi – 1000 lobbystów!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/04/07, 00:02

Wydaje mi się, że czytałem, że kiedy parlamentarzysta europejski wstaje, ma 5 lobbystów, którzy za nim podążają… i próbują przekonać go do swojej sprawy…
Wreszcie Parlament Europejski jest otoczony dużymi budynkami, dumnie prezentującymi na fasadach nazwy międzynarodowych korporacji, które mieszczą tam swoich lobbystów...
0 x
babouche
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/04/07, 18:44
Lokalizacja: Tournon sur rhône




przez babouche » 26/04/07, 07:19

i lobby ekologiczne, nie istnieje?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/04/07, 07:49

bardzo mało: lobbysta to osoba, która ma książkę adresową, ładny samochód, przebywa w ładnym hotelu, żeby nie wyglądać nędznie, jest rozmowna (czyli bac +5), zna kilka języków, umie jeść obiady: kochana wszystko to!

bo ekologia nie reprezentuje interesów międzynarodowych czy stowarzyszonych firm, chyba że chodzi o utylizację odpadów (wydaje się, że to prawdziwa mafia)... : Chichot:

5 lobbystów za 1 posła: uważaj, lobbysta może obsłużyć kilku parlamentarzystów.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208