France Agricole: list w sprawie dopingu Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

France Agricole: list w sprawie dopingu Pantone




przez Christophe » 23/02/07, 14:07

List septyczny rozesłany po Francji Agricole:

Obraz

Każdy, kto choć trochę pracował z dopingiem, wie, że daje dobre rezultaty…

Co robią producenci silników? : Mrgreen:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/02/07, 15:21

bonjour,

Ma rację, nigdy nie zauważyłem wzrostu prędkości przy domieszkowaniu wodą i żeby za dużo wody powodowało gaśnięcie silnika.
To samo dotyczy silnika benzynowego, ale w przypadku diesla trzeba dać mu ogromną dawkę, żeby zgasł, powiedziałbym nawet, że na wylocie reaktora staje się płynny.
Może się zdarzyć, że niektórzy monterzy lub założą motylki lub zawory do dolotu, zatapiając panton, otworzą dopływ powietrza, co spowoduje zwiększenie obrotów silnika lub coś podobnego, włączenie obrotów silnika bez obciążenia, ciągnik zatrzymuje silnik na pusto, nic nie znaczy. .i nic nam nie mówi..

Natomiast to, że nie ma oszczędności, wynika z tego, że nie wie, jak dozować wodę w swoim silniku, gdyby zebrał trochę informacji i zrobił więcej testów, szybko zrozumiałby, że to nie jest tak, że pijąc jak najwięcej wody, osiągniemy rezultaty; wręcz przeciwnie, zbyt duża ilość wody może prowadzić do nadmiernego spożycia.
Powtarzam, te wszystkie badania, pozostawienie ciągnika na biegu jałowym czy na biegu jałowym nic nie znaczą...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/02/07, 11:26

Podsumowując i jeśli dobrze zrozumiałem:

pantone jest skuteczny w działaniu

Christophe, może powinieneś wysłać e-mail do tego France Agricole...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 24/02/07, 11:29

E-mail, co mam zrobić? Wystarczy, że przyjdą i kształcą się tutaj...dziennikarze.

A przecież jest wystarczająco dużo ekonologów, żeby to zrobić, prawda? Poza tym nie mam większej wiarygodności niż sprzedawca spadochronów....
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/02/07, 16:27

Halo
E-mail, co mam zrobić? Oni po prostu muszą tu przyjechać i się kształcić... dziennikarze
.


Powodzenia! dziennikarze nie chcą się kształcić w funkcjonowaniu tego co widzą, interesuje ich sensacyjny artykuł typu (silnik wodny)
Ich praca jest bezpośrednio związana ze sprzedażą gazet
reszta ich mało interesuje, nawet jeśli przygotowywałeś artykuł, który zajmowałby setne zdjęcia, to w kilku linijkach i na jednym zdjęciu zmieści się news.
I powiedz mi, kto jest zainteresowany pantonem?
Co powoduje zużycie niewielkiej ilości wody w silniku?
ograniczyć zanieczyszczenia (dotyka to wiele osób, ale pod warunkiem, że nie jest to kosztowne i nie zaburza nawyków konsumentów).
Oszczędza to 25% paliwa, większości to nie przeszkadza
Tak, jeśli uda nam się zaoszczędzić 25% lub 30% paliwa, wydłużymy nasze wycieczki, pojedziemy dalej..

Bardzo trudno jest coś zmienić w społeczeństwie
Jeśli ogłasza to duży producent samochodów, to w porządku... ale my, inni mali majsterkowicze, poza udawaniem ekscentrycznych majsterkowiczów (tym w każdym razie jesteśmy i dobrze się czuję jako wizjonerska złota rączka), nie jesteśmy wiarygodni ta wielka skala..
Zauważycie, że autor artykułu jest na pewno bardziej wiarygodny (a inżynier budowy silników) lekarz mechanik byłby ważniejszy..
Reszta z nas robiąc montaż podajemy swój rodowód (spawacz, czy elektryk, czy rolnik) jaka jest różnica? Co by to zmieniło w wynikach edycji?
Po co zawsze znajdować się w defensywie, żeby udowodnić, że to działa, dla mnie to zwykła strata czasu..

I używając słów Camela, nie czekaliśmy, aż wprowadzą skuteczne zmiany, zajmie to więcej czasu, to wszystko.

André
0 x
Avogadro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/03/07, 11:29




przez Avogadro » 04/03/07, 13:11

Zainteresowałem się Pantomą z ciekawości.

W dniu, w którym zostanie opublikowane ustandaryzowane porównanie (protokół pomiarowy, certyfikacja stanowiska, poważny raport) z tą samą maszyną, Pantome zainteresują się profesjonalistami.

Przydatne byłoby również przeprowadzanie tych pomiarów co 500 godzin, na przykład na tym samym ciągniku przez 5000 godzin, aby zobaczyć ewolucję.
Maszyna ta posiadałaby dziennik konserwacji, który pozwalałby również na pomiar uderzeń (zużycie tłoków, segmentów, zaworów itp.)

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, brak jest danych ilościowych.
„Spójrzcie na różnicę w kolorze filtra”… Nuclear jest biały jak śnieg, a jednak…


Jeśli chodzi o zużycie, to samo należy wskazać w przypadku warunków pracy...

I jak precyzuje ten artykuł, wszystkie oficjalne wyniki są negatywne, więc nie ma co się przechwalać wzrostem zużycia paliwa: słabszy silnik pali mniej

Oto przykład profesjonalnego porównania:

http://www.fat.admin.ch/f/veran/praes/2001/sl4ef.pdf

Celowo jestem ostry, ale to dlatego, że wciąż trochę w to wierzę
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/03/07, 19:47

avogadro napisała:Zainteresowałem się Pantomą z ciekawości.

W dniu, w którym zostanie opublikowane ustandaryzowane porównanie (protokół pomiarowy, certyfikacja stanowiska, poważny raport) z tą samą maszyną, Pantome zainteresują się profesjonalistami.


Witaj portugalski przyjacielu

Zamontuj Pantone na ciągniku (mogę udzielić wszelkich niezbędnych informacji) i wykonaj testy.

Potem wraca, żeby się z nami spotkać.

producenci prawdopodobnie testowali istniejące dane przez długi czas; ale być może są one niepoprawne politycznie : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avogadro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 04/03/07, 11:29




przez Avogadro » 05/03/07, 08:10

W rzeczywistości silnik fantomowy to po prostu dodatek wody do silnika.

I że to działa, bardzo prawdopodobne: wiedzą o tym starożytni.

Istnieje jednak wada, ten dodatek wody, który powoduje mikroeksplozje na ściankach głowicy cylindrów, poważnie szkodzi żywotności silnika.

Może to mieć zastosowanie w przyszłych samochodach jednorazowego użytku z Chin i Korei (<100000 XNUMX km)

Chciałbym spróbować, ale muszę znaleźć silnik (i jeśli to możliwe, przemysłowy diesel, z którym mam pewne doświadczenie).
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 05/03/07, 10:17

Cześć, przepraszam, że się sprzeciwiam, ale w ostatnią sobotę widziałem nową Kię, jeden model z gwarancją 7 lat / 150 000 km, a drugi z 5-letnią gwarancją bez limitu km :zaszokować: sprzedawca powiedział mi, że w Ameryce mają 10 lat gwarancji :zaszokować: , więc jednorazowy Aziatique to już legenda!! Znam kilka osób, które mają auta francuskie z awariami elektronicznymi, ciche bloki tylnej osi wymieniane przy 60 000km (laguna)
więc jeśli chodzi o artykuły jednorazowe, Francuzi idą prosto po to! ! ! bez ustalania polityki, Bayrou ma projekt promowania produktów naprawialnych, które byłyby najbardziej przyjazne dla środowiska.

wrócić do tych wspaniałych Kia, gwarantowanych jak nigdy dotąd, kto zna producenta radzącego sobie tak dobrze?
Nie jestem akcjonariuszem : Lol:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 05/03/07, 10:19

kia : Arrow: Korea
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80