Pantone - kamień - para wodna lub mgła wodna?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
david29
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 29/01/07, 18:52
Lokalizacja: Brześć sam

Pantone - kamień - para wodna lub mgła wodna?




przez david29 » 08/02/07, 20:32

Witam pytanie a nawet dwa

- nigdy nie mówiliśmy, poza moim błędem, o ryzyku zgorzeliny spawanej części na wychwyt?? a może chcesz wykorzystać wodę deszczową? Czy istnieje ryzyko?

- w procesie dążymy do wytworzenia pary? Ale jaka jest różnica między parą a mgłą? Mówię, bo czytałem wcześniej, że jeden z nas używał dyszy do malowania modeli. Jeśli więc chcesz uzyskać tylko wodną mgiełkę, dlaczego nie skorzystać z dysz urządzeń instalowanych latem na tarasach kawiarni??

ostatnie informacje jakie tu przeczytałem: http://www.techniques-ingenieur.fr/ , że mieszanina pary wodnej GO może wzrosnąć do 50%. Co o tym myślisz, przygotuję dla ciebie kopię.

Kenavo
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

Re: Pantone - scaling - para czy mgła wodna?




przez bob_isat » 08/02/07, 20:43

david29 napisał:Witam pytanie a nawet dwa

- nigdy nie mówiliśmy, poza moim błędem, o ryzyku zgorzeliny spawanej części na wychwyt?? a może chcesz wykorzystać wodę deszczową? Czy istnieje ryzyko?

- w procesie dążymy do wytworzenia pary? Ale jaka jest różnica między parą a mgłą? Mówię, bo czytałem wcześniej, że jeden z nas używał dyszy do malowania modeli. Jeśli więc chcesz uzyskać tylko wodną mgiełkę, dlaczego nie skorzystać z dysz urządzeń instalowanych latem na tarasach kawiarni??


dobry pomysł !!

Bubbler tworzy mgiełkę. im drobniejszy, tym większa powierzchnia kontaktu z powietrzem przechodzącym przez reaktor.

Im drobniejsza mgła, tym większa ilość wody odparowuje na wylocie z reaktora. (+ krople są małe, im większa powierzchnia wymiany ciepła ciecz-powietrze)

Woda w postaci płynnej jest przydatna do zwiększania mocy i redukcji NOx, ale do zmniejszenia zużycia wszystko wskazuje na to, że potrzebna jest para wodna. (stopień naelektryzowania zależy od pH)

na przejście technik inżynierskich czekamy niecierpliwie!!
0 x
david29
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 29/01/07, 18:52
Lokalizacja: Brześć sam




przez david29 » 09/02/07, 07:33

Cześć

dla technik inżyniera nie ma problemu, ale wolę omówić to przez PM, ponieważ mam dostęp przez moją pracę!

Kenavo
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/02/07, 11:04

Bardzo ciekawy temat ale proszę uważać na prawa autorskie...żadnych audycji IT na forum (z wyjątkiem bardzo krótkiego fragmentu).
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/02/07, 13:51

oczywiście trzeba korzystać z deszczówki, to nie tylko za darmo (będziemy jeździć z wodą butelkowaną! : Chichot: ) ale jest naturalnie kwaśny, bez minerałów...

Nie będę mówić o deszczach radioaktywnych chmur ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111