Wymiary

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
NRJ_renouvelable
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/12/04, 09:23




przez NRJ_renouvelable » 08/12/04, 09:34

obecnie planowane w szkole zawodów związanych z ochroną środowiska BRUZ
Chciałbym informacji o rozmiarze
pantonne silnika na generatorze o małej mocy -1 kW
i jeśli istnieją już systemy, które można zrealizować wraz ze ściemnieniem.
dziękuję
0 x
geo-neo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 17/08/04, 17:37




przez geo-neo » 08/12/04, 17:49

powitanie
Przygotowałem penton 6 miesięcy temu i jeszcze nie skończyłem
brak czasu, brak wszystkiego inaczej moje według planów w sieci ma około 40 cm długości
Myślę, że widziałem krócej wiem więcej lub (co najmniej 20 cm)



odwaga bon
0 x
NRJ_renouvelable
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/12/04, 09:23




przez NRJ_renouvelable » 08/12/04, 20:59

dzięki za słońce
będzie gorąco dla mnie i mojej grupy mamy 6 tygodni
aby ukończyć projekt :(
Nie mamy jeszcze grupy elektro i nie mamy nic do spawania
Cześć
0 x
szczęście.luc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/01/05, 21:19




przez szczęście.luc » 26/01/05, 23:56

im większa długość reaktora, tym większa siła silnika; chyba że skojarzymy przepływ powietrza przez filtr powietrza, przepływ powietrza w urządzeniu do barbotażu i przepływ gazów spalinowych w urządzeniu do barbotażu, a także zapotrzebowanie silnika na powietrze ...
Widziałem montaże z prętami od 20 do 30 cm i powinienem spotkać kogoś, kto używa znacznie mniejszych ... do naśladowania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/01/05, 09:11

dla mnie długość reaktora nie jest aż tak ważna ... 15 do 30 cm w zależności od mocy silnika. Podsumowując, biorąc pod uwagę brak informacji zwrotnej (80% ludzi nie przekazuje szczegółowego raportu społeczności. DZIĘKUJĘ BARDZO DOKŁADNIE, chłopaki!) ... Bardzo trudno jest mieć precyzyjna odpowiedź. Nareszcie jest moja.
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 27/01/05, 18:05

Oto link, który na pewno cię uszczęśliwi :D (dla których nie gwarantuję poprawności podanych danych):forums/viewsujet.php?t=25 'target =' _ blank '> http://kidlogis.com/pmc/forums/viewsujet.php?t=25

Przekaż nam informacje o swoich doświadczeniach;) :P

dysząc,
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/01/05, 20:19

mmm ciekawe! Chciałbym wiedzieć, na jakich danych oparte są te obliczenia.
Patrzę bardziej szczegółowo i informuję cię na bieżąco!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 28/01/05, 00:17

dobry wieczór
dla arkusza kalkulacyjnego ....... z moim silnikiem o mocy 160 koni mechanicznych .... Jestem w złym humorze: huh, więc zamierzam trzymać się mojej realizacji z 4 reaktorami i 200 mm zawieszonymi prętami

I spróbowałbym różnych długości, ponieważ w zestawie, który wykonuję, pręty będą dość dostępne i łatwe do demontażu

Z drugiej strony Christophe dałbym maksimum wrażeń, jakie mogłem zapewnić: conso-Vmax w porównaniu z początkiem i qq razy, jeśli mam okazję z różnicami między oryginalną linią a linią pantone ( ponieważ przeprojektowuję sobie kompletny układ wydechowy i brakuje mi czasu :o z powodu mojej pracy)

Natomiast myślę, że na początek spróbuję uruchomić obwód Pantone starając się maksymalnie opóźnić otwarcie przepustnicy dolotowej (silnik z wtryskiem benzyny)
zawoalowane voilou :)
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 28/01/05, 19:58

Tak, to jest to, że wykonujesz 4 dławiki dla silników o mocy 40 KM i powinien on działać. Co to jest pojazd? silnik to 4 cylindry? Umieść reaktor 40CV na cylinder. I nie zapomnij: podaj nam wyniki swoich eksperymentów :P
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 28/01/05, 22:29

dobry wieczór mobyleX

Mój silnik to 4-cylindrowy 2-litrowy 16S, a raczej model SR20DE Nissan, pomyślałem o zrobieniu jednego reaktora na cylinder, ale ze zjawiskami przeciwciśnienia zrezygnowałem, więc wszystko zmieści się w kolektorze (to jest 3Y), a ponieważ jest wykonany ze stali nierdzewnej i dość dobrze zaprojektowany dla oryginalnej części, nie chciałem go zbyt mocno dotykać, z wyjątkiem tego, że zastosuję tam technologię termotechniczną, aby go zaizolować

W przeciwnym razie dla wyników ..... nie ma problemu ..... Chciałbym wyrazić swoją opinię: rolleyes: a ponieważ samochód przejdzie do kontroli w maju, nie zapomnę mojego cyfrowego, aby zrobić zdjęcie ekranu analizatora hehe: rolleyes:
zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)

... ______

... / ______ \

. (00 00 = H =)

..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81