Rdzeń Pantone zastąpiono podgrzewaną rurką?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)

Rdzeń Pantone zastąpiono podgrzewaną rurką?




przez binbins4 » 15/01/07, 22:32

Czy ktoś próbował wykonać tę edycję?
spaliny przechodzące przez rurę

Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/01/07, 23:37

W nazwie pliku nie ma miejsca ... w przeciwnym razie nigdy nie próbowałem ... André napisał dziesiątki esejów, które moim zdaniem również zostały zrealizowane (lub coś, co wygląda). ,
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/01/07, 00:17

Witam binbins4
Jeśli facet zadał sobie trud, by stworzyć tak zgrabną konstrukcję ze stali nierdzewnej, to zabawne, że wierzy w coś. Czy masz wyniki, jeśli są pozytywne? w 100% pustej łodygi istnieje pewna forma do przestrzegania, ale w dopingu z wodą nie wiem.

Nie, nie próbowałem przekazać spalin w środku pręta.
rurowy trzon tak nawet wypełnia izolowane rurki.

Co działa Jest to prosta rurka whereinthe przepuszcza wejście Panton przez centrum i powrót z zewnątrz, patrz rysunek, łatwy do zainstalowania pojedynczy otwór w układzie wydechowym do spawania, to bierze zakręt pionowe (np. mercedes300TD).
Z tych eksperymentów dowiedziałem się, że rura musi mieć pewną grubość (cienkie słabe działanie) i że koniec reaktora musi mieć nieco większą średnicę, aby rozluźnić się na końcu pręta (w tym przypadku rura). obudowa) nigdy nie testowane w domieszkowaniu wody.
Jestem daleki od przekonany, że musimy dać ciepło do trzpienia, wolałbym nosić zrobić odwrotnie, upał na organizm reaktora i raczej zimno pręta, ale robi się gorąco w zlokalizowanej sposób, jeżeli nie było z jego przewodności cieplnej, i że pozostaje coś do zrozumienia, że ​​długa łodyga, która wylewa się z reaktora staje się zimna (chłodniejsza niż otaczające powietrze), powoduje, że jest niebieska w reaktorze, złośliwe przewodnictwo metalu? Nie staram się dokładnie rozumieć, zbyt wiele hipotez i inconusów, więc unikam mówienia o tym, jeśli nie rozumiem.
Musimy zatrzymać się, aby rozważyć reaktor jako wymiennik ciepła, tak, że potrzebuje ciepła do chodzenia, ale podczas jego wymiany jest on ogrzewany i chłodzony.
Przez długi czas myślałem, że wydajność jest dierctement dierctement do najwyższej temperatury wyjścia i jest fałszywa, temperatura wyjściowa w dopingu z wodą to tylko znak, aby wiedzieć, czy łodyga jest mokra.
Wydajność jest bezpośrednio związana ze zróżnicowaną temperaturą spalin na wlocie i wylocie z reaktora, myślę, że gdy wylot będzie zimny, osiągniemy maksimum
ten proces .. innymi słowy, prawie tyle samo energii co silnik, ponieważ uwzględniamy straty 30% i 30% na końcu wału silnika, ale niemożliwe jest pompowanie całego ciepła spalin ..

Wystarczy, że dno będzie dłuższe, a wbudowany barboter utrzyma poziom wody na dnie.
Mam podobną zasadę na Mecedes nie dla łodygi, ale ja nazywam ją suchym bubblerem, to połowa drogi do SGS. tto to dlaczego są karmione z małym gaźnika to ratuje mnie poziom kontroli wody, paruje i Fure jak zwężki podniesionego turbo zatem zapotrzebowanie na moc silnika, przynajmniej w dobrym zakresie obrotów.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 17/01/07, 11:40

Fakt przejścia gazów spalinowych przypomina mi trochę pierwszy wzór, który sprawił, że Naudin 100% Pantone.
Teraz, jak mówi André, to nie jest tylko wymiennik ciepła, więc możemy sobie wyobrazić, że nie zrobi wszystkiego. To powiedziawszy, kiedy widzimy, co on tam zrobił: http://perso.orange.fr/systemeGplus/gv.htm
a zwłaszcza perfekcję, o której wiedzą, że dokonali edycji miedźto całkiem nieźle. I można się zastanawiać, czy ten działa oferuje nasz konfigurator na zasadzie wymiennika ciepła. W końcu myślę o tym, ponieważ wydawało mi się, że ludzie, którzy próbowali reaktora z miedzianym prętem, nie mieli dobrych wyników. Co oznaczałoby, że natura metalu interweniuje w tym dodatkowym zjawisku i że nie istnieje w tym zespole.

Nagle możemy powiedzieć, że z montażem ze stali nierdzewnej, do którego można by dodać zjawisko „tajemniczości”, byłoby tylko lepiej. Albo za gorąco i identycznie.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o wymiennik ciepła, ten system ma dwie dodatkowe zalety w stosunku do pręta:
1 - największy obszar handlowy (2x)
2 - Para jest łatwiejsza, więc ilość zależy od obciążenia silnika, jak go zapisują.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/01/07, 16:16

Witam,
To, co opisujesz, to GV Michel, a normą jest, że miedź ma za zadanie uchwycić najszybsze ciepło i parę, potem tę parę i zmieszać z powietrze (stosunkowo zimne), które powoduje pewne nasycenie i wchodzi do reaktora, który nie jest miedzią.
Kiedy miedzianym prętem zrobiłem test tylko w 100% pantone, na domieszkowaniu nie wiem czy to działa.
Być może nie jest to charakter metalu, ponieważ jego przewodność cieplna, aby zbadać kolory stalowego pręta, widać, że temperatura zmienia się na długości żelaznego pręta, a pręt ze stali nierdzewnej jest jeszcze mniejszy ciepło jest również (nieco) bardziej wydajne.
Pytanie, które musimy zadać wiadomo, że rura reaktora staje się bardzo gorący 500c ma 600c pręt do 3 / 4 zmienia kolor na niebieski, a mimo wszystko, że przeszedł do reaktora tylko wiosna wokół 100c ma zatem 120c W temperaturze temperatura musiała być znacznie wyższa, łodyga nie stała się niebieska w wyniku promieniowania, ale w kontakcie z płynem, który przeleciał nad nią.
więc musi gdzieś być odwrócenie temperatury.
Przechodzi od zimnego do bardzo gorącego i szybko się rozpada ... (to tylko obserwacje i nie mam żadnego wytłumaczenia dla tych rzeczy)
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 18/01/07, 21:22

Witam binbins4
Jeśli facet zadał sobie trud, by stworzyć tak zgrabną konstrukcję ze stali nierdzewnej, to zabawne, że wierzy w coś. Czy masz wyniki, jeśli są pozytywne? w 100% pustej łodygi istnieje pewna forma do przestrzegania, ale w dopingu z wodą nie wiem.


i nie nie próbowałem! jeśli to miłe jest to, że moja praca jest w ferraile (ślusarz) Moja nieszczęściem jest to, że pojazd 2 turbo z Intercoler i tylnych wyjść kolankowych I znaleźć się z wężem 3à4m suivat dobre rezultaty wielbłąda środę i 205 odległość jest bardzo krótki pomiędzy reaktorem i dopuszczenia
jeśli ktoś mieszka w pobliżu mojego domu z td atmo, które przejawia się
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 18/01/07, 22:56

binbins4 napisał:
Witam binbins4
Jeśli facet zadał sobie trud, by stworzyć tak zgrabną konstrukcję ze stali nierdzewnej, to zabawne, że wierzy w coś. Czy masz wyniki, jeśli są pozytywne? w 100% pustej łodygi istnieje pewna forma do przestrzegania, ale w dopingu z wodą nie wiem.


i nie, nie próbowałem! Jeśli jest fajnie, to moja praca jest w żelazie (ślusarzu), moim wielkim nieszczęściem jest to, że mam pojazdy turbo XNUM z wylotem interkolatora i wydechu. znajdź mnie z 2 do 3m węża po dobrych wynikach z camel merco i 4 odległość jest bardzo krótka między reaktorem a wstępem
jeśli ktoś mieszka w pobliżu mojego domu z atmosferą diesla, która przejawia się
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 18/01/07, 23:53

Andre napisał:To, co opisujesz, to GV Michel, a normą jest, że miedź ma za zadanie uchwycić najszybsze ciepło i parę, potem tę parę i zmieszać z powietrze (stosunkowo zimne), które powoduje pewne nasycenie i wchodzi do reaktora, który nie jest miedzią.


Rzeczywiście istniała subtelność, której brakowało ...ObrazTrudno wyciągnąć wnioski na podstawie tej obserwacji.
To, co mi też przypomniało, to bingofuel
Ale tam też, po dokładniejszym przyjrzeniu się, jest zupełnie inaczej, ponieważ z jednej strony jest to około 100% pantone, az drugiej strony gaz pantone przechodzi do środka, podczas gdy w nasza sprawa byłaby na zewnątrz. Wreszcie, nawet trudno jest dokonać analogii między nimi, w rzeczywistości jest to bardziej „pusty reaktor”.
Jednym rozwiązaniem może być stworzenie reaktora, który generuje jednocześnie parę wodną, ​​poprzez odparowanie wody w środku przez stały poziom. Trochę jak plan André, ale poziomy.
Albo przepuszczać wodę na zewnątrz (między dwiema rurami), aby ilość pary była funkcją obciążenia silnika. Następnie przepuść parę w środku, dodając pełną łodygę.
Powiedzieć to zawsze wydaje się proste ...Obraz
Ale traci przewagę posiadania gorących gazów, które przechodzą do środka.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/01/07, 02:10

Christophe napisał:W nazwie pliku nie ma miejsca ... [...]
Low dash, aby zastąpić przestrzeń typograficzną ....
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157