Reakcja chemiczna silnika Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Kyubi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 15/12/06, 10:58

Reakcja chemiczna silnika Pantone




przez Kyubi » 15/12/06, 11:15

Witam wszystkich,

Jestem w 1 klasie S i jako przedmiot TPE (Supervised Personal Work) zdecydowałem się porozmawiać o silniku Pantone. Mam jednak mały problem, chciałbym poznać reakcję chemiczną w każdym szczególe : Chichot: aby móc przeprowadzić tę reakcję na małą skalę, ponieważ nie mogę zbudować silnika z kosiarki :| ... (wady bezpieczeństwa). Najwyraźniej w wyjaśnieniach jest błąd, ponieważ mówią, że węgiel nie jest już obecny na wylocie spalin. Jednak wszyscy znają słynne zdanie Lavoisiera: „Nic nie powstaje; nic nie jest tracone, wszystko ulega przemianie”, więc węgiel musi być obecny na wyjściu, ponieważ wprowadzany jest jakikolwiek węglowodór o wzorze CH”y.

Z góry dziękuję.
Loic.

P. s: Jeśli pytanie już było lub jestem w złym miejscu, przepraszam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: Reakcja chemiczna silnika Pantone




przez zac » 15/12/06, 12:19

Kyubi napisał:Mam jednak mały problem, chciałbym poznać reakcję chemiczną w każdym szczególe : Chichot:


powitanie

nikt, kto ma jakąkolwiek wiedzę o Pantone, nic o tym nie wie.

ci, którzy twierdzą coś przeciwnego, na ogół opierają się na argumentach godnych kryształowej kuli.

Myślę też, że jeśli w końcu zrozumiemy, jak to działa, Lavoisierowi grozi starzenie się. : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/12/06, 13:21

Całkiem dobrze to podsumował Zac… z wyjątkiem ruchu Lavoisiera… jeśli nie ma w tym nic bardzo tajemniczego…

Jeśli chodzi o naszego ucznia, zdecydowanie radzę mu skorzystać z wewnętrznej wyszukiwarki
https://www.econologie.com/forums/search.php

i przeczytaj szczegółowo stronę w sekcji „Pantone Engine”.

https://www.econologie.com/c-est-quoi-le ... -1313.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/12/06, 14:04

Tego lata znalazłem gdzieś w sieci analizę gazu, ale nie wiem gdzie: zapytaj Google, myślę, że było po francusku.
Węgiel nadal tam jest, w postaci CO2, ale prawie nie ma już CO
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 15/12/06, 18:28

Christophe napisał:Całkiem dobrze to podsumował Zac… z wyjątkiem ruchu Lavoisiera… jeśli nie ma w tym nic bardzo tajemniczego…


jak powiedział Zac, niczego nie da się naukowo udowodnić, to jest wina tego systemu i podważa jego wiarygodność!!!

To wszystko tylko spekulacje...

też zobaczę https://www.econologie.com/chambrin-articles-252.html : Arrow: 4) Wersja patentu WO (Patent Światowy).
na stronie 4, wreszcie na stronie 6 pliku PDF, pierwsze 15 linii...
oba systemy są stosunkowo podobne, myślę, że to samo zjawisko ma miejsce w Pantone:
wysoka temperatura + sprężanie gazu + turbulencja (+ magnetyzm (moim zdaniem wywołany reakcją)) daje dziwne rzeczy na wyjściu :| : Lol: Trzeba to wziąć jak ultrachemiczny shaker, który rozbija nawet jądra cząsteczek i łączy je na nowo...
To tylko moje odczucie i niejasne wyobrażenie o tym, co może się tam dziać.
: Arrow:
Mam jednak mały problem, chciałbym poznać reakcję chemiczną w najdrobniejszych szczegółach Cheesy Grin, żeby móc przeprowadzić tę reakcję na małą skalę, gdyż nie mogę zbudować silnika z kosiarki Neutralnej... (błędy asekuracyjny)


biorąc pod uwagę to, co powiedziałem powyżej... nie sądzę, że chęć przeprowadzenia reakcji poza reaktorem... nawet na małą skalę...
więc idź do EMAÜS, mają tanie kosiarki (upewnij się, że działają), aby dokonać montażu i wyjmij śmigło... lub rozbierz je w całości, aby ustawić silnik na podporze i będziesz miał najlepsze demonstracje, jeśli masz zespół, który działa... musisz wytrwać, ale są rezultaty.

powodzenia : Chichot: : Chichot:
@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 15/12/06, 19:20

lio74 napisał: więc idź do EMAÜS, mają tanie kosiarki (upewnij się, że działają), aby dokonać montażu i wyjmij śmigło... lub rozbierz je w całości, aby ustawić silnik na podporze i będziesz miał najlepsze demonstracje, jeśli masz zespół, który działa... musisz wytrwać, ale są rezultaty.
Uważam, że Briggs & Stratton potrzebuje ostrza tnącego, aby normalnie funkcjonować...
Koło zamachowe czy zabezpieczenie przed ucieczką?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/12/06, 19:46

Witam,
Obsługa reaktora na kosiarce nie jest zbyt trudna przy minimalnej wiedzy i kilku narzędziach.
czy to w 100% pantonie, czy w dopingu wodnym.
Ale wyjaśnienie i zrozumienie, dlaczego to działa, to coś innego. Zrozumienie, jak zachodzi spalanie w silniku, zajęło ponad 50 lat, a nawet wtedy, po 100 latach, często jest to kwestionowane.

Możliwość już w pierwszym etapie analizy wszystkich gazów wychodzących z reaktora, chociaż dogłębna analiza tego, czy zachodzi jonizacja, elektryfikacja czy coś innego, wymaga sprzętu, którego nie można znaleźć w małych laboratoriach, znowu trzeba wiedzieć, czego szukasz, przede wszystkim masz sposób, aby podczas wykonywania pomiarów wiedzieć, kiedy reaktor działa, dlatego problem nie jest prosty dla małych entuzjastów majsterkowania, ale jest w zasięgu dużych producentów silników i wyżej (cisza kompletna, włączamy ), nawet jeśli otwarcie nie oczerniali tego procesu, pozwalali, aby krytycy i zawodowi oczerniacze odcisnęli swoje piętno na społeczeństwie. forums albo w mediach..
następnie w drugim kroku dowiedz się, jak to działa w silniku. w momencie kompresji, eksplozji, relaksacji itp.
Przeanalizuj to, co wychodzi z wydechu i jest lepiej znane w zwykłych pomiarach, chociaż nie wykonuje się bardziej szczegółowych pomiarów innych niż gazy!

Nie piszę tego, żeby zniechęcić tych, którzy chcą dogłębnie poznać, jak to działa, ale mówię im, że droga jest trudna, szczególnie naukowo, aby to udowodnić.
i mam nadzieję, że pewnego dnia ktoś, kto ma przyrządy pomiarowe, powie nam, co dokładnie wychodzi z tego reaktora..

André
0 x
Kyubi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 15/12/06, 10:58




przez Kyubi » 15/12/06, 20:36

Dziękuję już za tak szybkie odpowiedzi. :D.

Następnie, dla Christophe'a, szukałem już na stronie, ale na próżno...

Potem jak nie będę budował silnika do kosiarki (mam taki, to jest w liceum) to ze względów bezpieczeństwa bo będziemy operować benzyną, będziemy majstrować przy silniku tak mi mówił mój nauczyciel IF mi, że może mi eksplodować w twarz... (ale mój nauczyciel się na to zgadza, chce to nawet robić w domu).

Przede wszystkim nie rozumiem (i mojego nauczyciela chemii też ^^), że Paul Pantone twierdzi, że na wylocie wydechu nie ma już CO2, a to niemożliwe, bo wprowadzamy węglowodór...


Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
Loïc


ps: Czy znasz kogoś, kto stworzył ten silnik i działa?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 15/12/06, 20:46

Kyubi napisał:Przede wszystkim nie rozumiem (i mojego nauczyciela chemii też ^^), że Paul Pantone twierdzi, że na wylocie wydechu nie ma już CO2, a to niemożliwe, bo wprowadzamy węglowodór...
ps: Czy znasz kogoś, kto stworzył ten silnik i działa?


powitanie

pierwsze pytanie znajdziesz w odpowiedzi, którą udzieliłem na Twój post : Mrgreen:

za drugie tak, pełne!!! Jeżdżę nim codziennie.

@+

ps: Będę na msn za 3 minuty
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/12/06, 22:44

Andre napisał:ale mówię im, że droga jest trudna, zwłaszcza naukowo, aby to udowodnić.
i mam nadzieję, że pewnego dnia ktoś, kto ma przyrządy pomiarowe, powie nam, co dokładnie wychodzi z tego reaktora..

André


Tak, ale ważne jest, aby iść dalej w zrozumieniu i zgodnie z dokumentem, który wysłałem Ci dzisiaj e-mailem (już dobrze znanym na forum o elektryfikacji, ale w bardziej syntetyczny sposób, co wkrótce opublikujemy) cóż, można powiedzieć, że idziemy do przodu… czy się mylę?

Jeśli „duzi” tego świata nie chcą Pantone, powinniśmy zakwestionować przyczyny tego bojkotu…

Kyubi, nie sądzę, że przejrzałeś szczegółowo różne strony witryny i wyjaśnienia moich/naszych hipotez, w przeciwnym razie twoje pierwsze pytanie nie byłoby konieczne… teraz jesteśmy zawsze otwarci na dyskusję, ale jeśli to wnosi coś nowego, jest lepsze...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111