Pierwszy test PMC-GEET Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
JOE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 22/11/04, 21:14
Lokalizacja: UK US




przez JOE » 22/11/04, 21:57

Witam wszystkich... Od wielu lat śledzę ewolucję tego procesu na stronie JLN i Quant'Homme i opowiem Wam o moim ostatnim osiągnięciu.

Baza: silnik Briggs & Stratton o mocy 10 KM

Modyfikacja: Montaż gaźnika motylkowego i zaworu podciśnieniowego.

Montaż:

Wziąłem podstawowe plany i dostosowałem wszystko do silnika chcąc zachować oryginalny gaźnik więc zdecydowałem się na rozwiązanie polegające na podłączeniu reaktora do samego dolotu, gaźnik pełniący rolę "zaworu".
Obecnie bełkot napełniany jest wyłącznie SP98.

Pierwszy start:

Po ustawieniu reaktora na biegunie północnym uruchomiłem silnik za pomocą gaźnika, po czym odciąłem dopływ paliwa do niego powoli otwierając regulator Bubblera, po czym zaczął kaszleć (dolot powietrza), po czym się ustabilizował w zwolnionym tempie (regulowanym za pomocą regulatora bełkotki, motylek gaźnika opuszcza się wcześniej w zwolnionym tempie). Zmiana hałasu silnika jest imponująca, praca na biegu jałowym jest stabilna, nie ma zapachu ani dymu na wylocie spalin.
Po 30 minutach pracy (docieranie) zgasiłem silnik, potem odpuściłem, po czym uruchomiłem ponownie pozostawiając ustawienia jako takie i udało się, odpalił bez problemu i utrzymywał wolne obroty natychmiast w dół. Jeśli chodzi o zużycie, zanotowano dość znaczny spadek, ale na razie nie podjęto żadnych działań... to nie potrwa długo.....

UWAGA:

Silnik przeszczepowy był w zasadzie silnikiem przeznaczonym do rozbiórki, zarysowania cylindrów...

Obraz
Obraz

Po wyregulowaniu rdzenia reaktora wykonałem pomiary zużycia, oto wyniki:

- Zużycie paliwa kopalnego przy normalnym układzie gaźnika: 2,4 l/godz
- Zużycie paliw kopalnych w systemie Pantone: 0,960 l/godz
- Zużycie paliw kopalnych dodać do 50% wody w systemie Pantone: paliwo kopalne 0,720 l/godz.; Woda 0,320 l/godz

Wszystkie te pomiary zaokrąglono w górę do najbliższej liczby całkowitej, badanie przeprowadzono przy reaktorze w położeniu północno-wschodnim, przy silniku pracującym na ustabilizowanych obrotach.

Opis reaktora:

- Średnica rdzenia 12 mm, długość 196 mm (stal chromowana i polerowana)
- Rura 14/16
- Centrowanie w odstępie 1 mm poprzez trzy punkty spawania, a następnie obróbka skrawaniem.
- Utrzymuje rdzeń za pomocą pręta ze stali nierdzewnej 316L o średnicy 1 mm

Zdjęcie:
Obraz

Wideo: http://www.bankdragstrip.3d.net/Pics/Vid/F...rst_Test001.avi

Obecnie silnik pracuje na zasilaniu olejem napędowym poprzez gaźnik silnika Zoneha 25cc, który wchodzi do reaktora.... Inne zdjęcia pojawią się, gdy będę miał czas wrócić do warsztatu.

Wszelkie uwagi mile widziane.......


Voila voilouuu


JOE
;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 22/11/04, 22:13

Dziękuję za zeznanie... Uh, jak obciążyłeś silnik (jeśli go załadowałeś?) Jeśli nie, zużycie paliwa odpowiada zatem prędkości biegu jałowego bez obciążenia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
JOE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 22/11/04, 21:14
Lokalizacja: UK US




przez JOE » 22/11/04, 22:15

econology napisał:Dziękuję za zeznanie... Uh, jak obciążyłeś silnik (jeśli go załadowałeś?) Jeśli nie, zużycie paliwa odpowiada zatem prędkości biegu jałowego bez obciążenia?

dzięki ekonologii,

Silnik nie był obciążony, do pomiarów ustawiono prędkość obrotową 2500 obr./min.

Voila voilouuu

JOE
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 23/11/04, 01:19

Czy udało Ci się całkowicie opróżnić bubbler? A może zostały jakieś resztki?
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 23/11/04, 08:43

ok 2500 obr/min na pusto, to też zaobserwowałem na ławce w szkole... pusto (ale na biegu jałowym) silnik wytrzymał 3 razy dłużej na tej samej ilości benzyny... Z drugiej strony jak tylko zatankowaliśmy, to znalazłem pierwotne zużycie... Cóż, to wszystko jest w moim raporcie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
JOE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 22/11/04, 21:14
Lokalizacja: UK US




przez JOE » 23/11/04, 09:59

Adrian napisał:Czy udało Ci się całkowicie opróżnić bubbler? A może zostały jakieś resztki?

Technicznie rzecz biorąc, Bubblera nie można całkowicie opróżnić z prostego powodu: jeśli nie ma już zjawiska „bulgotania”, nie ma już „pary”.

„Bubbler” należy uwzględnić jako strefę buforową układu gaźnikowego. a nie jak zbiornik.

Natomiast zaraz po załadowaniu znaleźliśmy pierwotne zużycie... No cóż, to wszystko jest w moim raporcie...


Pod obciążeniem dochodzę do innego wyniku, bliższego 50% oszczędności paliw kopalnych. Jednak podążanie za bubblerem do tych granic w tym sensie, że jest prostsze do osiągnięcia, a przede wszystkim mniej kłopotliwe, a usunięcie parametrów jest trudne do zarządzania za pomocą bubblera.


Proszę bardzo


JOE

- PS: Już niedługo zdjęcia układu z gaźnikiem 25cc
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 23/11/04, 21:55

Obecnie silnik zasilany jest olejem napędowym i gaźnikiem Zoneha o pojemności 25 cmXNUMX, który jest wprowadzany do reaktora...


Nie znam tego gaźnika (nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich)

jest to gaźnik motylkowy, gaźnik typu buszel lub oba (podciśnienie typu motocyklowego)

Właśnie taki montaż chcę wykonać na swoim chrząszczu
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
JOE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 22/11/04, 21:14
Lokalizacja: UK US




przez JOE » 23/11/04, 23:34

krissg29 napisała:
Obecnie silnik zasilany jest olejem napędowym i gaźnikiem Zoneha o pojemności 25 cmXNUMX, który jest wprowadzany do reaktora...


Nie znam tego gaźnika (nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich)

jest to gaźnik motylkowy, gaźnik typu buszel lub oba (podciśnienie typu motocyklowego)

Właśnie taki montaż chcę wykonać na swoim chrząszczu

Gaźnik, którego obecnie używam to G230, jest to gaźnik Menbrane (zamiast zbiornika) i system otwierania typu motylkowego.

Zdjęcie węglowodanów membranowych:

Obraz

Oryginalny silnik to Zenoah GZ25N o pojemności 25,4 cm3 / 1,2 KM, którego cechą szczególną jest posiadanie gaźnika (G230), który zmniejsza zużycie paliwa o około 30%... dlatego jest lepiej zaprojektowany.

Ten jest wszczepiony do reaktora.....

Wyniki są bardzo obiecujące dla tego typu silnika.... Jedyne odnotowane zanieczyszczenia występują, gdy silnik jest wyłączony... Niebiesko-biały dym reguluje opary przez wylot niespalonego cyklu(ów). ... całkiem zaskakujące za pierwszym razem...

Poza tym sprawny, nie dymi, a dynamika silnika jak na paliwie kopalnym....

Voila voilouuu

JOE
0 x
Avatar de l'utilisateur
JOE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 22/11/04, 21:14
Lokalizacja: UK US




przez JOE » 23/11/04, 23:43

Znalazłem w swoim archiwum.....rok powstania tego typu gaźnika....1902 firmy Krebs...

No tak... najlepszą zupę gotujemy w starych garnkach :P

Oto witryna, która dobrze się rozwija: http://rbmn01.chez.tiscali.fr/Carburateur_...r_membrane.HTML

Kopia tekstu tej witryny, aby mieć lustro i wyjaśnienia:



Krebs wynajduje pierwszy gaźnik membranowy; 1

SILNIK I GAŹNIK
(Claude, alias Diouloufet)

Gaźnik membranowy: jak to działa?

1/ Obwód zasilający

Pompa membranowa jest uruchamiana przez wgłębienie skrzyni korbowej, a na tej membranie znajduje się system elastycznych zaworów, które umożliwiają przedostawanie się benzyny do wnętrza, ale jej nie opuszczanie.
Benzyna jest wtłaczana do komory zasilającej, której elastyczna ścianka styka się z ciśnieniem atmosferycznym.
Dopływ benzyny do tej komory jest regulowany za pomocą igły, która z kolei jest kontrolowana za pomocą widelca naciskającego na skalibrowaną sprężynę.
System ten zapewnia mniej więcej stałe ciśnienie zasilania w komorze zasilającej.
Głośność jest również zauważalnie stała.
Kiedy opada, podkładka zamocowana na elastycznej membranie naciska na widełki i otwiera igłę, umożliwiając w ten sposób przedostanie się benzyny do komory.

=> Prawidłowe działanie tego typu gaźnika zależy
bezpośrednio z:
- dobre uszczelnienie iglicy wlewu paliwa,
- prawidłową kalibrację sprężyny,
- doprowadzenie membrany do ciśnienia atmosferycznego
sypialnia,
- elastyczność i szczelność tej membrany.

2/ Obwód główny

Jest bardzo prosty i składa się jedynie z regulowanej w ruchu śruby igłowej, która steruje dopływem paliwa z głównego dyfuzora, który znajduje się na prawo od zwężki Venturiego, przed przepustnicą

3/ Obwód jałowy

Stosuje się go przy niskim otwarciu przepustnicy, gdy podciśnienie jest niewystarczające do wydajnej pracy obwodu głównego.
Sterowany jest za pomocą śruby igłowej, która reguluje przepływ benzyny wprowadzanej z komory zasilającej do małej komory emulsyjnej, gdzie powietrze dociera przez mały bypass umieszczony tuż przed przepustnicą
Ta komora emulsyjna sama zasila mały dyfuzor umieszczony za przepustnicą




Wszelkie prawa zastrzeżone dla autora tej strony, któremu mimochodem dziękuję za to wyjaśnienie.

Voila voilouuuu

JOE
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 24/11/04, 00:00

No cóż, w ogóle nie wiedziałem!

Ciekawie wygląda jako gaźnik, ale czy nie jest przeznaczony do silnika stacjonarnego (brak rurki emulsyjnej regulującej stosunek paliwa do powietrza)?

Sprawdzę Twój link

Dzięki za informację
Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108