Najlepszy możliwy strumień wody

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Najlepszy możliwy strumień wody




przez PITMIX » 16/11/06, 23:27

Cześć
W nieustannych badaniach nad ulepszeniem systemu domieszkowania wody w silniku, szukam lepszego sposobu, niż użycie gaźnika motorowerowego, do rozpylania wody.
Jest oczywiście bełkotka, ale zajmuje miejsce.
Podłączyłem pompkę spryskiwacza przedniej szyby do dyszy rozpylającej wodę w ogrodzie i uzyskałem naprawdę dobry strumień wody.
Jedynym problemem jest to, że pierwsze milimetry sprayu tworzą krople wody.
Próbowałem też z farbą w sprayu. Wynik jest bardzo dobry, ale końcówka jest plastikowa, więc wykonanie solidnego połączenia mechanicznego jest bardzo irytujące.
Wkrótce wypróbuję pistolet do malowania, a nawet końcówkę do aerografu.
Niektórzy używają wtryskiwaczy samochodowych, ale nie jest to łatwe do wdrożenia dla neofity.

Celem gry jest wykonanie dobrego oprysku tanim kosztem w jak najprostszy sposób i przy użyciu sprzętu zajmującego mało miejsca.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub większe doświadczenie...
Ostatnio edytowane przez PITMIX 17 / 11 / 06, 20: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/11/06, 05:12

hi Pit

Prawie wszystkie systemy, nawet te zaawansowane, gaźnik, wtrysk sprayu, powodują krople
mniej lub bardziej duże, a nawet czasami na początku są w porządku, ale z powodu braku depresji lub prędkości sklejają się lub najwyraźniej skraplają się w przewodzie, jeśli jest źle zwymiarowany.
Pewien gaźnik z rurką emulsyjną zbliża się do bełkotki
Wiele silników benzynowych zostało przetestowanych z tym samym gaźnikiem iw niektórych przypadkach działał źle (zbyt ubogi) tylko z powodu rurek i była to benzyna, wyobraź sobie z wodą.
Kiedy używasz gaźnika lub wtrysku, krople wody muszą uderzać z określoną prędkością o gorącą powierzchnię, aby nie odparować, ale rozdrobnić, panton nie robi nic poza tym, że jest młynem kropelkowym, rozbija krople mają swój najlepszy wyraz, (kilka dużych szkodliwych kropli, których nie będziesz w stanie zatrzymać, przejdą do reaktora, ale jeśli wszystko jest gorące, nie uda im się go utopić)

Ale jeśli chcesz zrobić to tanio z prawie niczym, umieść mazak na wlocie kanału dolotowego pantona i pozwól mu nasiąknąć wodą, przessać go, musi pozostać mokry, ale nie nasiąknięty, kropla po kropli dostarczała system. mały strumień powietrza próbuje wysuszyć filc

próbowałem to w porównaniu z małym prostym gaźnikiem ssącym różnica jest minimalna wróciłem do prostego gaźnika regulacja jest łatwiejsza pobiera wodę zgodnie z podciśnieniem na dolocie więc im bardziej silnik się kręci tym bardziej jest podciśnienie i im więcej wody nabiera to przy niskich prędkościach nie jest na tyle mocny aby zasysać wodę, trzeba tylko znaleźć odpowiedni poziom zbiornika i mieć odpowiednią długość komory przed dotarciem na wędkę, albo w twoim przypadku tak przewód do ogrzewania przed wejściem do reaktora powinien wystarczyć.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 17/11/06, 06:59

Ok dziękuję za te informacje.
Więc filc i kroplówka wystarczyłyby, żeby mieć coś poprawnego, to naprawdę bardzo proste do zrobienia.
Wystarczy kran akwariowy lub mały zacisk rolkowy do rurki (kupiony w aptece) z igłą strzykawki.
To, co naprawdę podoba mi się w węglowodanie wodnym, to łatwość użycia, ale jeszcze lepsze w przypadku małej pompki do spryskiwacza jest to, że można ją włączyć za pomocą prostego przełącznika, a następnie małego obwodu. elektronika może sprawić, że będzie się samoregulować. Zwiększenie przepływu w zależności od obciążenia, nieciągłość wtrysku wody.
Wszystko to w celu uczynienia systemu autonomicznym.
Mała zwężka Venturiego jest również bardzo skuteczna, ale ponieważ powietrze jest zasysane, a nie wdmuchiwane do zwężki Venturiego, wydaje mi się, że woda nie jest rozpylana w ten sam sposób.
Myślę, że zrobię sobie nową zwężkę Venturiego z prętem gwintowanym z PVC i bardzo cienką igłą strzykawki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/11/06, 13:05

Oto kilka zdjęć wody wypychanej przez pompę spryskiwacza:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Dla porównania oto co dało rozpylenie benzyny z wtryskiwacza na montaż Guidi
Obraz

Główna różnica na pierwszych milimetrach woda pozostaje płynna.

Oto rozpylanie wody za pomocą małego koła obracającego się z prędkością 10000 XNUMX obr./min przez Michelma

Obraz
Ostatnio edytowane przez PITMIX 30 / 11 / 06, 11: 20, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 18/11/06, 14:40

Witaj!
pitmix z ciśnieniem wody można odmierzyć rozpylacz perfum mam doświadczenie z igłami infuzyjnymi rozpylamy drobniej ale trzeba mieć ciśnienie turbo lub rezerwę powietrza
oto kilka zdjęć, zapraszam do mojej galerii
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/11/06, 16:06

Cześć Binbins4
Rzeczywiście, właśnie zrobiłem testy zamgławiania wody, ale jak mówisz, potrzebuje powietrza.
W wyżej wymienionych eksperymentach nie brałem pod uwagę ssania wytwarzanego przez silnik na wejściu do reaktora.
Symulowałem odkurzaczem zasysanie reaktora w przezroczystej plastikowej butelce i obserwowałem wielkość kropel wody.
1)Opryskiwacz ogrodniczy jest bardzo dobry, ale ilość wody jest zbyt duża. Nie wiem czy zmniejszenie obrotów pompki spryskiwacza nie będzie lepsze (do poprawy :? )

2)Węglowodan domowej roboty daje trochę za duże kropelki ale ilość nie jest duża (raczej zadowalający efekt jeśli krople zostaną podgrzane przed wejściem do reaktora : Chichot: )

3)Mob carb prawie nic nie daje, musi być zablokowany już po 200km użytkowania (źle : Evil: )

4)Igła strzykawki daje bardzo dobry spray dzięki zagłębieniu. Przepływ można zredukować do uzyskania bardzo małej ilości wody (bardzo zadowalający wynik :D )

Na razie najłatwiejszym sposobem rozpylania wody jest nadal opryskiwacz ogrodowy, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ssanie reaktora, to igła strzykawki staje się idealna.
Wystarczy wówczas podłączyć mały moduł elektroniczny, aby zmieniać prędkość pompy i/lub częstotliwość impulsów.
Znalazłem dwa małe moduły elektroniczne, które mogłyby być odpowiednie (do potwierdzenia przez ekspertów od elektroniki):
Wpisz MK-111 dla pierwszego i K2570 dla drugiego o godz www.electronic.fr
W przeciwnym razie bezpośrednio w Velleman
Zasilanie 5 do 14Vdc 1A
regulowany timer interwałowy
Przetwornica napięcia stałego na impuls
Ostatnio edytowane przez PITMIX 18 / 11 / 06, 19: 24, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 18/11/06, 18:08

cześć pitmix ze innymi

prosta igła w metalowym korku wchodząca do reaktora + rurka zredukowana tak aby mieć 13/15 kropel na minutę to działa.

na biegu jałowym woda spływa po ziemi, a pantona nie chłodzi się zbytnio, gdy tylko przyspieszysz, flota dyfunduje do metalowego bufora i jest nienaganna dla reaktora.

więc po co zawracać sobie głowę skomplikowanymi systemami!!!!

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/11/06, 18:23

Rzeczywiście, to, co mówisz, jest odpowiednikiem małego węglowodanu wodnego, który zrobiłem.
Nie próbowałem umieścić buforu między reaktorem a węglowodanem wodnym.
Układ elektroniczny przede wszystkim umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie i niezależną regulację.
Ale pewne jest, że mały węglowodan wodny jest więcej niż wystarczający i prawie nic nie kosztuje. Powyższe wyniki eksperymentalne wyraźnie to pokazują.

Węglowodany domowej roboty.
Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/11/06, 18:42

Halo
Zac napisał:cześć pitmix ze innymi

prosta igła w metalowym korku wchodząca do reaktora + rurka zredukowana tak aby mieć 13/15 kropel na minutę to działa.

na biegu jałowym woda spływa po ziemi, a pantona nie chłodzi się zbytnio, gdy tylko przyspieszysz, flota dyfunduje do metalowego bufora i jest nienaganna dla reaktora.

więc po co zawracać sobie głowę skomplikowanymi systemami!!!!

@+


Tak, zapomniałem podać tanpom od dołu, żeby w przypadku nadmiaru wody płynąć na zewnątrz, a nie do reaktora! Myślałem, że wszyscy zrozumieli stary gaźnik (nie odwrócony) poniżej, jak w samolotach nie można utopić silnika, jeśli jest przepływ i nawet należy się spodziewać w przypadku przebitego pływaka, że ​​przepływa przewodem pod pokrywa, regulacja odbywa się poprzez zasysanie w reaktorze (wolę filc od metalowej gąbki, mimo wszystko konieczne jest przydzielenie określonej powierzchni, aby nie ograniczać i która działa jak filtr powietrza.
Nie znalazłem żadnych dużych różnic między różnymi systemami, zawsze chodzi o dozowanie wody, a my mamy tendencję do zbyt dużej ilości wody. prostota i pierwsze kryterium w naszych zgromadzeniach. musi być też trwały, nie codziennie czyszczący małe dziury utrudniające przepływ wody, czy też twardą wodę.

André

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/11/06, 19:17

Andre napisał:prostota i pierwsze kryterium w naszych zgromadzeniach. musi być też trwały, nie codziennie czyszczący małe dziury utrudniające przepływ wody, czy też twardą wodę.

André


Prawdą jest, że im prostsza czynność, tym łatwiej ją naprawić.
Dowód: mój domowy wodny węglowodan trzyma się lepiej niż węglowodan Dell'Orto.

Jeśli chodzi o wady Super 5, mój elektroniczny system sterowania jest świetny. Nie interesuje mnie nic poza zapaloną kontrolką na desce rozdzielczej.
Ostatecznie uważam, że jest prawie idealny i jako taki mógłby być sprzedawany.
Jedynym problemem jest dysza wodna, która jest mniejsza niż igła insulinowa. Jedynym sposobem, aby go nie zatkać, byłoby użycie wody demineralizowanej w warunkach godnych eksperymentu laboratoryjnego.
Obraz
Ostatnio edytowane przez PITMIX 30 / 11 / 06, 11: 22, 1 edytowany raz.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70