wtrysk pary bez reaktora pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Jean-Do57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 25/11/04, 20:32
Lokalizacja: Metz (57)
x 1

wtrysk pary bez reaktora pantone




przez Jean-Do57 » 05/11/06, 13:10

Witam,

Sądzę, że niektórzy z was przetestowali wtrysk nie przegrzanej wody, to znaczy bez reaktora pantonowego ogrzewanego przez gazy spalinowe. Na przykład prosty bubbler podłączony do wlotu.

Jakie są wyniki? Czy to naprawdę gorzej niż reaktora Pantone?

Ta pomoc pourait rozumieć jeżeli lepsza wydajność wynika z samej wody (absorpcja ciepła, poprawy rozprzestrzeniania się płomienia, ...) lub z podziału reakcji chemicznej (woda, pękanie paliwo, ...)

Dziękuję.
0 x
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 05/11/06, 16:23

cześć

Zamontowałem silnik pantome na swoim traktorze i kiedy znajomy zobaczył, jak robię to w warsztacie, chciał być mądrzejszy i nie przechodzić przez reaktor. Więc pracował nad renaultem 21. Zbudował wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej i zamontował zawór w tym „szybkowarze”. Gdy ciśnienie jest wysokie, zawór otwiera się, zapewniając drobną i ciągłą parę. Wstrzykuje go bezpośrednio do rury wlotowej swojego silnika wysokoprężnego.

Wynik był bardzo zły, ponieważ kiedy silnik zużywał tę parę, moi przyjaciele mogli policzyć tłoki, aby silnik zatrzasnął i za nim, z wydechu wydobyła się para godna lokomotywy.

To doświadczenie może ci pomóc.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/11/06, 17:16

Witam,
Niezależnie od tego, czy używasz reaktora, wtrysku mgły wodnej, czy pary, jak w przypadku Toftof lub jak w przypadku Vickx, musisz wykonać rygorystyczną dawkę przy obciążeniu silnika, zbyt wiele jest gorsze niż nie wystarczy .. robimy stosunek 14,7 / 1 dla benzyny, dlaczego należy utopić silnik parą, zbyt dużo wody powoduje nadmierne zużycie, kiedy pali się z powrotem na biało w lecie jonów właśnie przekroczyła dawkę od 4 do 5 razy ..
Istnieje ekonomiczne dozowanie, które znajduje się w wąskim oknie, i dozowanie mocy, która pozostawia szersze.
Więc w swoich doświadczeniach zacznij od małej ilości wody i stopniowo zwiększaj się, gdy poczujesz moc, właśnie przekroczyłeś punkt ekonomiczny.
Lub jest to jeszcze bardziej skomplikowane, należy wziąć pod uwagę, że reaktor ma ograniczenia uzdatniania określonego przepływu wody i często silnik zabierałby więcej, ale reaktor nie zapewnia, w przypadku pełnej mocy. Przy 65% mocy reaktor dostarczał, ale silnik nie wziął więcej.

André

André
1 x
Jean-Do57
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 25/11/04, 20:32
Lokalizacja: Metz (57)
x 1




przez Jean-Do57 » 06/11/06, 12:45

Ok.

Ale czy zwykły wstrzyknięcie wody bez reaktora nie wystarczyłoby do zmniejszenia zużycia?
1 x
tygrys
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/11/06, 15:50
x 1




przez tygrys » 06/11/06, 14:54

Nie znam szczegółów technicznych, ale przeczytałem, że ludzie z amerykańskiego producenta samolotów; na ich 747; wstrzyknąć przy starcie między 8 i 10 ton wody z reaktorów w postaci bardzo silnej brumy, aby uzyskać 150% ciągu podczas startu ...

Piekliby to Niemcom, Meeserchmit s109, którego wersja miałaby wtryskiwacz wody, który pozwalałby im wchodzić w wieże podczas wynurzania z anteny satelitarnej ... co dawało im nieco więcej połowów niż używane samoloty ... czas ..


Ktoś potwierdza?
1 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/11/06, 15:49

Halo

Jean-Do57 napisał:Ok.

Ale czy zwykły wstrzyknięcie wody bez reaktora nie wystarczyłoby do zmniejszenia zużycia?


Idź zobacz system VIX mały słoik wielkości szklanki musztardy, jest dobry na 1000 km, reklamuje się między 20% a 30%
Nigdy nie próbowałem, pozostaje do potwierdzenia. Jest podłączony bezpośrednio do próżni silnika, jedynym problemem, jaki widzę, jest to, że na biegu jałowym pompuje maksimum wody, a przy pełnym obciążeniu próżnia staje się niska i pompuje minimalną ilość wody podczas doświadczenia powiedz mi wręcz przeciwnie, zużycie wody podąża za zużyciem paliwa .. a na wolnych obrotach lepiej nic nie wysyłać. (jak zawór ERG)

Zapytaj Laurenta, że ​​przeprowadził eksperymenty w tym kierunku, może dać ci więcej informacji na temat tych wyników.

W przypadku BF-109 Gustav i dysz podczas startu woda zmieszana z alkoholem (na górze jest zimno) nie ma co oszczędzić, jego rola jest zupełnie inna w silniku tłokowym, jak w turboodrzutowym.

André
1 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 18/11/06, 18:38

Cześć
Laurentdelaon jest jednym z niewielu, którzy bardzo dokładnie przetestowali ten system.
Uzyskał bardzo dobre wyniki zarówno pod względem zużycia, jak i osiągów silnika.
Teraz musielibyśmy wykonać montaż Pantone w dopingu wodnym na tym samym silniku, co Laurent, aby móc dokonać porównania i podjąć decyzję w tej sprawie.
Aby to uprościć, przygotuj bełkot podgrzewany przez płyn chłodzący, umieść zwężkę Venturiego w rurze wlotowej silnika i podłącz bezpośrednio bełkot.
Nie lubisz przyjaciela Toftof, instalując zawór, zwiększasz ciśnienie, co prowadzi do zbyt silnego przepływu pary. Ilość wody zużywanej przez silnik musi pozostać w okolicach 1L / 100km, aby nie być głupcem.
Wypróbowałem ten system bez rezultatu, ale nie włożyłem Venturiego do wlotu, a zużycie wody było równoważne naturalnemu parowaniu w 70 ° C.
1 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/11/06, 18:56

Witam,
Gdzie jest komplikacja?
Jeśli masz reaktor z bełkotką, łatwo jest pobrać moc barbotera i wysłać go bezpośrednio do silnika, tylko przewód do zmiany miejsc i łatwo wrócić przez reaktor, więc dokonaj porównania nie ma problemu dla tych, którzy mają już zainstalowany reaktor.
Myślę, że Laurent już poprosił nas o wykonanie tego testu, Pit możesz to zrobić również dowolną metodą, bełkotką gaźnika, wtryskiem, po prostu mijając reaktor, idź bezpośrednio do silnika .. nie jest konieczne wysyłaj duże krople wody do silnika, niezależnie od metody.
Nie ma to jak próba zadowolenia się treścią, ale jeśli nie uzyskasz wyników w obu systemach, jakie wnioski wyciągniesz z tego doświadczenia? najpierw musisz uruchomić system, potem możesz dokonać wariantów i porównań, jak już powiedziałem, że testy są czymś długim i wymagają czasu i paliwa, to nie jest każdy, kto chce przejechać 200km tylko po to, aby zobaczyć ... a czasami w połowie przepływu wody jest zablokowany, musisz zacząć od nowa.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 01/03/07, 00:39

Cześć André i inni!

Andre napisał:Witam,

Myślę, że Laurent już poprosił nas o wykonanie tego testu, Pit możesz to zrobić również dowolną metodą, bełkotką gaźnika, wtryskiem, po prostu mijając reaktor, idź bezpośrednio do silnika .. nie jest konieczne wysyłaj duże krople wody do silnika, niezależnie od metody.


W poniedziałek przygotowałem połączenie do przeprowadzenia testów laboratoryjnych z parą za pośrednictwem pantonu i parą bezpośrednio przy dyszy wlotowej, co pozwoli nam porównać - w identycznych warunkach próżni / temperatury - odpowiednie parametry obu systemów. ,

Na koniec, o ile mi wiadomo, o masie już powiedziano, bo wiemy, że przy prostym wtrysku uzyskujemy w najlepszym przypadku „tylko” 15% maksimum, gdzie przekroczyliśmy poprzeczkę 30%, w zmiennych warunkach jazdy, z wieloma krótkimi przejazdami. i nie tracąc z oczu, że to przeciętny ...
15% więcej, gdzie oni przychodzą do ciebie?

Nie ma to jak próba zadowolenia się treścią, ale jeśli nie uzyskasz wyników w obu systemach, jakie wnioski wyciągniesz z tego doświadczenia? najpierw musisz uruchomić system, potem możesz dokonać wariantów i porównań, jak już powiedziałem, że testy są czymś długim i wymagają czasu i paliwa, to nie jest każdy, kto chce przejechać 200km tylko po to, aby zobaczyć ... a czasami w połowie przepływu wody jest zablokowany, musisz zacząć od nowa.

André


+1

A +++
Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 01/03/07, 09:30

camel1 napisał:Na koniec, o ile mi wiadomo, o masie już powiedziano, bo wiemy, że przy prostym wtrysku uzyskujemy w najlepszym przypadku „tylko” 15% maksimum, gdzie przekroczyliśmy poprzeczkę 30%, w zmiennych warunkach jazdy, z wieloma krótkimi przejazdami. i nie tracąc z oczu, że to przeciętny ...
15% więcej, gdzie oni przychodzą do ciebie?


-1

Cześć Camel1
Zapytaj Laurenta o 15%

Myślę, że nie przyjmujesz tematu we właściwy sposób.
Celem gry nie jest udowodnienie, że reaktor działa lepiej niż zwykły wtrysk pary. To prawie pewność.

Musisz wiedzieć, czy można uzyskać zmniejszenie zużycia bez reaktora.
Jeśli tak jest, to myślę, że to zmieni wszystko z punktu widzenia zrozumienia przez domniemanie dopingu wody za pomocą reaktora.
Odłożymy pewne pomysły na magnetyzację i inne, nad którymi nie mamy kontroli, aby skupić się na prostszych rzeczach.
Ilość wody, ciepła, powietrza ...

Ponieważ system jest bardzo prosty, ogranicza to ustawienia i być może pozwoli, jeśli dowód sprawi, że uzyska system łatwiejszy do dostosowania do różnych samochodów, a także może być bardziej niezawodny.
Jeśli dzięki temu systemowi możliwe będzie zaoszczędzenie 15% na pewno ułatwi pracę wielu entuzjastom majsterkowania, w których jestem częścią. Wtedy to do tych, którzy chcą przejść do etapu reaktora, aby zwiększyć wydajność domieszkowania wodą, należy wiedząc, że zadanie będzie bardziej skomplikowane.

Chciałbym również zauważyć, że w moim samochodzie używającym reaktora jako GV absolutnie nie zaobserwowałem takich samych temperatur roboczych z reaktorem i bez niego.

Proste testy, które mają potencjał, nie powinny być pomijane.

Wszystko to jest tylko przypuszczeniem, ale w końcu oto moja osobista opinia, co! : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125