Wskazówki dotyczące pantonizacji generatora.

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Wskazówki dotyczące pantonizacji generatora.




przez Targol » 04/10/06, 19:50

Witajcie, wielcy mistrzowie bubblera i turbulatora !!! :D

Po mikro burzy, która miała miejsce wczoraj rano na południowym zachodzie, mój dom pozostał bez prądu przez dobre 30 godzin.
Prawie straciłem całą zawartość zamrażarki, co skłoniło mnie do podjęcia decyzji o zakupie generatora.

Teraz, nawet jeśli oznacza to zakup tego rodzaju sprzętu, mówię sobie, że biorąc pod uwagę, że znam specjalistów Pantone za pośrednictwem tej strony, nie byłoby źle próbować (w dłuższej perspektywie) Pantonizacji bignou. W końcu jest to okazja, aby nigdy nie zanurzyć się w wannie : Wink:

Stąd moje pytanie: jaki zestaw generatorów jest lepszy niż kupuję, aby ułatwić pantonizację?
  • benzyna czy olej napędowy?
  • pojedynczy czy wielocylindrowy?
  • 2-suwowy czy 4-suwowy?


Niektóre z tych pytań są prawdopodobnie głupie (nawet nie wiem, czy istnieją generatory 2-suwowe).

Krótko mówiąc, gdybyś mógł podać mi „grupę idealną”, nawet jeśli jest to czysto teoretyczna, to pozwoliłoby mi zobaczyć w tym, co znajduję i według cen, który jest najlepszym zakupem w optyce przyszła pantonizacja.

Z góry dziękuję.

PS: Nie wiem, czy zamierzam kupić to nowe, czy używane, będzie to zależeć od ceny i tego, co znajdę. Nie wahaj się więc skierować mnie na stare budki, których nie możemy już znaleźć ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/10/06, 20:36

Jeśli pozostaniemy w podejściu ekologicznym, już unikamy 2T, nawet jeśli znajdziemy tańsze grupy 2T ...

Między benzyną a olejem napędowym bardziej interesujące byłoby, gdybyś chciał zapłacić nieco więcej, wybrać olej napędowy z kilku powodów:

1-Can chodzić w HPV. Nie wtryskujemy kopalnego CO2 do atmosfery.
2-Silnik spalinowy ma lepszą wydajność niż silnik spalinowy.
3-Łatwiej jest pantonizować.

Nie. Pozostaje problem kosztów. Widziałem grupy o mocy 4,5 kW oleju napędowego za 1000 €. Może nawet pozwolić na recykling ropy naftowej i uzyskanie pewnej niezależności energetycznej.
0 x
GREGNENE
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 15/09/05, 19:18




przez GREGNENE » 04/10/06, 20:51

Ja też miałem ten sam pomysł 8)
i chciałem wiedzieć, czy można uruchomić pantomizowany generator z olejem roślinnym i gazowym metanem :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 05/10/06, 00:02

GREGNENE napisał:Ja też miałem ten sam pomysł 8)
i chciałem wiedzieć, czy można uruchomić pantomizowany generator z olejem roślinnym i gazowym metanem :?


Ojej!

Następnie w celu:

Olej napędowy to a priori to, co najlepiej pantonizuje,
Z drugiej strony może współpracować z olejem, w przypadku metanu trzeba zacząć od modelu benzynowego z adaptacją, co jest ciekawym rozwiązaniem w przypadku metody kompostowania Jean Pain.

Możemy znaleźć dobre możliwości, musimy oczywiście znać użyteczną moc, której potrzebujemy ...

Koniecznością (myślę o tym w dzisiejszych czasach) jest kogeneracja, to znaczy, że system chłodzenia grupy jest sprzężony z centralnym ogrzewaniem domu, „darmowe” ciepło trafia do domu, a nie ogrzewa małych ptaków. . znacznie poprawiając ogólną wydajność spalania paliw kopalnych lub recyklingu ...
W tym przypadku najlepsza jest grupa chłodzona wodą.

Musisz szukać w Internecie (szczególnie na stronie Quanthomme), ponieważ są już projekty w GE ...

A +++
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/10/06, 02:28

Witam,
Zależy to głównie od potrzeby i czasu marszu
jeśli ma to być tylko naprawa raz w roku lub oświetlenie domku, najbardziej ekonomicznym (nie ekologicznym) jest to mała cicha honda i nie zachłanna benzyną cena zakupu jest dobra
Jeśli jest to bardziej regularne stosowanie przez długi okres
zajmuje jednocylindrowy diesel, małe są chłodzone powietrzem.
Jeśli do dużego zastosowania jest 24 godziny w liniach, bierze olej napędowy
wielocylindrowe 2 lub 3, al, woda jest raczej rzadka lub jest to konstrukcja amatorska lub o dużej pojemności, trudna do znalezienia w przystępnej cenie.

Właśnie poszedłem tam 15 dni temu, aby naprawić 3-cylindrowy bezpośredni wtrysk oleju napędowego, sterownik bezszczotkowego generatora został wysadzony i dostępnych jest więcej części, dałem mu przepustkę, aby go aktywować i sprawić, by działał z ręczna regulacja 12 woltów, w tych przypadkach nie jesteśmy blisko 15 woltów.
Zainstalowałem również system, aby silnik zatrzymał się w przypadku braku ciśnienia oleju i wysokiej temperatury silnika, nie zawsze jesteśmy w pobliżu tej głośnej maszyny! to najgorsza strona tej maszyny, powinniśmy wysyłać spaliny do beczki z wodą!

Prawdopodobnie wybierzesz jednocylindrowy diesel o mocy 10 kW
nadal są dość drogie w stanie roboczym, lub robisz taki bargene, facet, który jest w stanie sprawić, że działa, sprzedał go!

Z olejem napędowym stosunkowo łatwo będzie go uruchomić na 100% smażonym oleju, zwłaszcza że masz prąd przemienny, aby podgrzać olej i dobrze go kontrolować (tak samo zaczynasz od oleju napędowego, ponieważ silnik z bezpośrednim wtryskiem, jeśli zacznij nawet od gorącego zimnego oleju silnikowego, usuniesz pierwszy segment)
następnie po 5 minutach marszu przerzucisz się na olej i nie będziesz już mieć problemów. Przed zatrzymaniem opróżniamy go benzyną jeszcze przez 5 minut, będziesz gotowy na kolejny zimny start.
Wtedy pomyślisz o założeniu spodni, które sprawdzą się na jednym cylindrze. gdy już idziesz w oleju, a staje się to ekonomiczne, zadajesz sobie pytanie, dlaczego panton?
nawet jeśli spodnie nie przyniosą ci wielkiej oszczędności na oleju ”, zapobiegnie to skasowaniu segmentów, szczególnie na rynku olejów, jeśli wtryskiwacz nie jest nagi, w końcu wysyła olej, który gotuje się w segmentach i schodzi do miski. (właśnie otworzyliśmy Jetta TD po 50 000 km w oleju)
Na spacer po panteonie wlewam trochę więcej wody, ponieważ jestem w 100% olejem i mam w tym roku 7200 km, to nie wystarczy, aby zagwarantować, że panton zapobiega sklejaniu się segmentów
do tej pory zużycie oleju nie wzrosło (poziom również), a silnik nie przedmuchuje odpowietrznika.
Powodzenia w znalezieniu niedrogiego generatora diesla!

André
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/10/06, 14:31

w międzyczasie konwerter 12> 220 podłączony do pojazdu musi działać ?!
przez cotnre muszę kupić konwerter godny tej nazwy, próbowałem na lodówce / zamrażarce o mocy 100W, z falownikiem PC podłączonym do akumulatora samochodowego, gdy tylko otworzyłem drzwi, przepaliłem 2 bezpieczniki 30A !
od początku silnika sprężarki chłodziarko-zamrażarki. brud skraplacza! najwyraźniej porusza się z dławikiem w górę, pobranym z pierwotnego transformatora mocy równej pożądanemu zużyciu, co nie jest oczywiste ... w przeciwnym razie musisz wziąć DUŻY konwerter!
Kupiłem 200 € za pseudo-sinusoidalny 2000 W (obsługiwany 4000 na Krecie) (działał dobrze na wszystkim, z wyjątkiem lampy ekologicznej trochę syknął, ale są filtry?) W sklepie z miękką energią eBay ...

hej tak, silnik samochodowy już działa dobrze: mamy nawet ciepłą wodę! po prostu odzyskaj węże z układu ogrzewania kabiny (lub podłącz trójnik) ...
za pomocą multimetru podłączonego do akumulatora można sprawdzić, czy nie działa, i odpowiednio wyregulować prędkość biegu jałowego silnika ... cóż, nagrzeje się, ale jak wspomniano powyżej, po prostu ochłodź, wydłużając obwód chłodzenia, zwłaszcza jeśli nie ma uruchamia się automatycznie; najlepiej podłączyć jeden do paska, takiego jak perkins ...

Myślę, że nie możemy również korzystać z klimatyzacji, ale musimy mieć możliwość dodania kilku alternatorów na pasku ... oczywiście silnik pracowałby na oleju, wtryskiwacze z wtryskiem pośrednim z pompą bosch 185 barów wstępnego mycia elektrycznego podgrzewacza pompy przed filtrem GO i możemy go spanonizować.
przy wtrysku bezpośrednim należy zachować ostrożność, jeśli silnik nie jest obciążony, na biegu jałowym faktycznie zapycha się, jeśli temperatura spalin w ° C, reprezentatywna dla obciążenia, nie jest co najmniej 300 ° C ... włączona pośrednie ok idzie dobrze ;-)

aby zrobić 220: musisz znaleźć trójfazowy silnik asynchroniczny, mają „klatkę wiewiórkową”, czyli bez wątpienia siatkę wyjściową do chłodzenia.
przykład: jeśli silnik zużywa 380 V 1500 W, aby pracować z prędkością 1400 obr / min, informacje podane na płycie silnika, wówczas jego prędkość synchronizacji wynosi 1500 obr / min (jest 600, 1000, 1500 i 3000 ...) wystarczy uruchomić ten sam silnik przy 1500 + (1500-1400) = 1600 obr / min z silnikiem spalinowym, aby wytworzył 380 V. dzięki połączeniu gwiazdy w kondensatory na trójkątnym połączeniu fazowym pozwoli 3 razy 1500 W na 220 V. obliczenie kondensatorów odbywa się tutaj:
http://perso.orange.fr/ebonys/pagespeciales/telecharge.htm
"
UWAŻAJ !!!!
Gdy tylko generator osiągnie prędkość synchroniczną i może wytwarzać energię, MUSI BYĆ PODŁĄCZONY DO OBCIĄŻENIA !!!! opór lub sieć. W przeciwnym razie turbina wiatrowa może uciekać, ponieważ nie zostanie „unieruchomiona” przez generator !!!!
"
w przeciwnym razie możemy również podłączyć silnik do sieci, nie zużyje się, ale wytworzy.

krótko mówiąc, stary silnik może się przydać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 06/10/06, 15:18

Halo
to jest to, że znalazłem poszukiwany wątek : Chichot: : Chichot: : Chichot:
https://www.econologie.com/forums/montage-100-pantone-sur-gros-groupe-electrogene-t1549.html
to wszystko dla Targola : Mrgreen:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 06/10/06, 20:31

Grupowy elek wątku renaud67 został kupiony wraz ze sprzedażą pól (zreformowany materiał armii, edukacja narodowa, państwo itp.) Z licytacjami. Jest to dość powszechne jako sprzęt, musisz subskrybować ładunek (rodzaj gazety dla małych reklam sprzedaży aukcyjnej), aby wiedzieć o nadchodzących wyprzedażach w jego regionie. Po ustaleniu ceny według klientów obecnych na wyprzedaży i nastroju licytatora.

Jeśli chodzi o moje eksperymenty na słynnej grupie, byłem zmuszony odłożyć ją na bok z braku czasu, ale nie żałuję, że mogłem ją wznowić zimą :)
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101