Działanie dopingu wody: wykres?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Działanie dopingu wody: wykres?




przez Christophe » 24/09/06, 22:13

Schemat ten niewątpliwie pomoże nam w zrozumieniu dopingu wodnego.

Obraz

Przeczytaj uważnie wyjaśnienie drugiego diagramu... Podobieństwa są uderzające w przypadku domieszkowania wodą... prawda? Bez magii, bez superjedności, bez łamania zasad... bez urazy dla wszystkich sprzedawców snów i przeciwników tego procesu.

Krok po kroku ptak zakłada gniazdo... : Chichot: : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 05 / 11, 13: 18, 4 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 24/09/06, 22:25

Nawiasem mówiąc, ten diagram pochodzi z artykułu zatytułowanego „Historia rosyjskiego maga” i pochodzi z gazety Ilustracja z 11 października 1924 r!

Zwróć uwagę na rażącą różnicę w poziomie naukowym w porównaniu z obecnymi, szeroko rozpowszechnianymi gazetami.

Artykuł dostępny jest tutaj: https://www.econologie.com/makhonine-exp ... -3187.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 01 / 07, 14: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 26/09/06, 10:46

bardzo ciekawy doktor Christopher.

prawdopodobnie jest to echem jego patentu, złożonego przez makhonine nieco później:

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... =FR1470414

: olej ciężki + paliwo makhonine, wszystko podgrzewane spalinami i presto, udaje nam się uruchomić silnik benzynowy.

ale nie widzę związku z dopingiem wodnym :?

paliwo makhonie będzie częściowo składać się z wody?


Jeśli chodzi o korzyść zapewnianą przez parę wodną (wzrost pola powierzchni krzywej reprezentującej cykl termodynamiczny), przeprowadziłem małą symulację.

rzeczywiście znalazłem patent dotyczący wtrysku wody do silnika samolotu.
firma autor patentu wyjaśnia, że ​​w dodanie pary wodnej zwiększa pojemność cieplną wody (cp) i w związku z tym zwiększamy pracę wykonywaną przez turbinę.

w pliku Excela używanym przez pewną szkołę inżynierską do pracy nad cyklem Carnota zwiększyłem parametr „pojemność cieplna„i tam zauważyłem… zmniejszenie ilości dostarczanej pracy teoretycznej :zmarszczyć brwi:

ale hej, to modelowanie nie uwzględnia efektu „tłumienia” pary wodnej (wygładzania ciśnienia).

trochę więcej refleksji po zakończeniu:
podkreśla patent na wtryskiwanie pary wodnej do turbiny samolotu znaczenie dobrego wymieszania tej pary wodnej z powietrzem dolotowym.

oferuje kilka rozwiązań mieszania: napływ pary w kierunku promieniowym (najczęściej spotykany w przypadku pantone), ale także styczny lub nawet osiowy napływ strumienia powietrza.

uwaga dla naszych genialnych modernizatorów...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/09/06, 10:48

Myślę, że w swojej odpowiedzi sam znalazłeś powiązanie z dopingiem wodnym. : Oops: czy się mylę?

Czy pracujesz z cyklem CARNOT w szkole inżynierskiej?
Sabathé (diesel) lub Beau de Rochas byłyby bardziej realistyczne, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 26/09/06, 10:51

uch... nie, nie.

jesteś pewien, że paliwo makhonine składało się z wody?

w przeciwnym razie oczywiście nie było wątpliwości.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/09/06, 10:54

Nie ma znaczenia obecność wody... przeczytaj jeszcze raz wyjaśnienie na drugim schemacie!

ps: czy nadal masz ten plik Excela? :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 26/09/06, 10:57

nie trzeba czytać dwa razy, żeby zrozumieć.

ciśnienie pozostaje wysokie dłużej, praca odzyskana jest większa, dw=pdV, to wszystko.

cóż, powiedzmy, że to w takim razie schematy silnika domieszkowanego wodą
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/09/06, 14:34

Nie bierz tego w ten sposób... Powiedziałem, że to prawdopodobnie bardzo podobne... powinieneś poprosić kierowcę, aby narysował prawdziwy schemat silnika domieszkowanego... ale to nie będzie jutro, dzień wcześniej, zobaczmy wyniki : Evil: : Evil: : Evil:

Wydaje mi się, że byłeś częścią grupy roboczej ds. pantone… wszystkie hipotezy, które poczyniliśmy, szły w tym kierunku: lepsze spalanie, wolniejsze spalanie i lepsza relaksacja… stąd a priori ta forma diagramu w sprawa dopingu...

To wszystko ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 09 / 06, 15: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/09/06, 15:23

bob_isat napisał:jesteś pewien, że paliwo makhonine składało się z wody?

Jeśli dobrze czytam artykuły, w procesie Makhonine występuje również faza wtrysku wody w środowisku o wysokiej temperaturze (1200°, do sprawdzenia).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/09/06, 15:31

W procesie „syntezy” paliwa Makhonine wykorzystywana jest dokładna woda, ale nie oznacza to, że jest ona nadal obecna w paliwie końcowym.

Wodę wykorzystuje się także w rafineriach do wytwarzania wapokrakażu... Nie oznacza to, że występuje ona w oleju napędowym (przynajmniej nie oficjalnie... ale nie odchodźmy...).

Umieściłem ten diagram w Internecie z powodów wymienionych powyżej: poprzez mocne założenie podobieństw na schematach i nie mówiąc, że domieszkowanie wodą było podobne w swoim składzie do użycia makhoniny paliwowej... Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno.. . :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143