informacja

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
duch
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/08/06, 16:09
Lokalizacja: Lille

informacja




przez duch » 20/08/06, 16:43

witam, od jakiegoś czasu interesuję się systemem pantone,
Zrozumiałem zasadę i myślę, żeby przejść do pantonizacji pojazdu,
ale nieznajomy dręczy mój umysł
Próbowałem znaleźć odpowiedź
czytając jak najwięcej postów, bez rezultatu
więc oto moje pytanie
jeśli wyślę gaz X do reaktora, zanieczyszczę mniej i zwykle zużywam mniej
ale głupie pytanie, mój silnik pracuje na benzynie, więc moja pompa benzynowa, która jest sterowana mechanicznie, napędza silnik, skąd taka osoba ma wiedzieć, że mój silnik będzie potrzebował mniej paliwa po wymianie na system pantone
powinien normalnie wysyłać taką samą ilość paliwa jak poprzednio, więc skończę z wąskim gardłem i silnik będzie się dławił
a niespalona benzyna zanieczyszcza jeszcze bardziej
Głowię się nad tym, ale nie mogę rozwiązać tego problemu.
jeśli ktoś zrozumiał mój problem (wiem, że często się powtarzam i dlatego wprowadzam zamieszanie) i może mi odpowiedzieć
Z góry mu dziękuję.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 20/08/06, 17:28

Witaj Duchu
Jeśli silnik zasila gaźnik (którego poziom w zbiorniku jest stały za pomocą pływaka), to dysze i charakterystyka gaźnika decydują o zużyciu, a nie (na szczęście) pompa, której zadaniem jest wysyłanie większej ilości benzyny, niż jest to potrzebne , przelew wraca do zbiornika.
Jeżeli jest zasilanie np. z domieszką wody to konieczna jest możliwość zubożenia mieszanki w benzynę (mniejsza dysza, dopływ powietrza zewnętrznego itp.).
Jeśli jest to wtrysk to oczywiście komputer określa ilość wtryskiwanego paliwa, dlatego należy oszukać komputer aby ssał mniej paliwa, szczególnie jeśli jest sonda lambda monitorująca poziom tlenu w spalinach. Jeśli dodamy wodę, będzie więcej tlenu i dlatego komputer doda benzynę, aby zrekompensować to, czego nie chcemy... Spójrz na przykład na testy i wyjaśnienia André dotyczące benzyny silnikowej. A już spróbuj zrozumieć działanie silnika i gaźnika na przykład czytając:
forum samochód

Michel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 69