wtrysku wody w silnikach: 2 nowe pozycje

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

wtrysku wody w silnikach: 2 nowe pozycje




przez Christophe » 01/08/06, 17:28

Publikacja online 2 nowych artykułów (zainspirowanych amerykańską witryną dragster :zaszokować:) dotyczące wtrysku wody do silników:

"W skrócie" : https://www.econologie.com/injection-d-e ... -3093.html

„Istotne punkty”: https://www.econologie.com/l-injection-d ... -3094.html

Musi być kilku małych gości ... Przeczytam to ponownie po przeczytaniu twoich reakcji ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/08/06, 19:26

Halo

Potwierdza to obserwację, którą zrobiłem z domieszką wody pantonowej na silniku benzynowym, możemy chodzić z uboższą mieszanką niż bez pantonu (obecnie na sondzie Lambda chodzę z wartościami 10 miliwoltów normalnie dla stosunku 14,7, 450 daje to 900 miliwotów, a przy pełnym bogactwie idzie w górę do XNUMX miliwoltów.
Niezależnie od tego, czy jest to silnik gaźnikowy, wtryskowy czy mały silnik o pojemności 125 cmXNUMX, to ta sama obserwacja, ponieważ wyczerpując bogactwo zyskujemy moc, silnik pozostaje nieco chłodniejszy, głowica cylindra i olej, bez zauważalnej różnicy na temperatura spalin.

Co do mieszanki alkoholu i wody, z pantonem na silniku benzynowym. sama woda jest bardziej korzystna, na oleju napędowym mieszanina alkoholu i wody ma niewielki zysk i (nie wiem dlaczego? testy przeprowadzono w zimnych okresach z zamarzaniem)

W dużym silniku benzynowym nie odczuwasz już efektu wody, gdy prosisz o maksymalną moc.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/08/06, 20:27

:D Ach! Chai przeczytał artykuł o mieszance tun tun woda-alkohol opala silniki nasze skórki! Wciąż musisz wlać wodę do sznapsa!

Teraz zrozum, dlaczego przegraliśmy wojnę!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Macpherson
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 14/07/06, 20:50
Lokalizacja: CALVADOS 14




przez Macpherson » 01/08/06, 22:07

Andre,
według mojej wiedzy silnik, który działa ze słabą mieszanką, nagrzewa dużo + niż przy zwykłej mieszance, patrz bogaty.
spójrz na świece zapłonowe silnika benzynowego, gdy mieszanina jest słaba ...
ca ma vallu uszczelka głowicy cylindrów w AX, za bardzo zmniejszyliśmy zanieczyszczenie :płakać:

po w silniku pantone nie wiem jak to działa,
ale mogę potwierdzić moją teorię z benzynowymi silnikami z bezpośrednim wtryskiem, które bardzo się nagrzewają,
na przykład silnik Citroen HPI: kolektor wydechowy był czerwony na biegu jałowym, kilka minut po uruchomieniu.


(Robię to tylko z moją wiedzą)
niech żyje woda !!!!!!!!!!!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 01/08/06, 22:12

Dokładnie, stąd zainteresowanie chłodzony silnik ... wewnętrzny ... przez wtrysk wody!

Ale to wszystko było znane od dawna ( https://www.econologie.com/injection-d-e ... -3095.html ), a gdyby nasi decydenci chcieli go rozwinąć, to już dawno temu ... i nie jestem pewien, czy nasze dyskusje i badania są wykorzystywane do czegokolwiek ... :|

Musisz spożywać alros CONsommons i szkoda dla reszty ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 13: 08, 1 edytowany raz.
0 x
ange
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 12/10/05, 14:55




przez ange » 01/08/06, 23:37

Andre, jeśli się nie mylę, napięcie ~ 20 mv odpowiada wartości lambda mieszczącej się w przedziale 1.3-1.5. Wartości te wydają mi się bardzo obiecujące w spisie, w którym pozbawiony Pantone silnik benzynowy nigdy nie działałby prawidłowo.

Tak więc, jeśli indukujesz przesunięcie wartości lambda do swojego ECU (łatwe z LC-1 od Innovate), będziesz miał duże oszczędności paliwa w perspektywie.

Cordialement : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/08/06, 02:56

Witam,
Jak już wyjaśniłem w innym poście, zauważyłem to kilka lat!
W moich pierwszych doświadczeniach z małym silnikiem o pojemności 125 cmXNUMX
Wszedłem w 100% panton z ładunkiem generującym, 12 woltów
Reaktor jest zasilany przez mały model gaźnika.
Przy stałej prędkości i obciążeniu dostosowuję bogactwo pliku, aby nie tracić energii, pozwalam mu działać przez 10 minut, a następnie
Wysyłam wodę (nie za dużo) za pomocą zamgławiacza lub barbotera, prędkość silnika się nie zmienia, w tej chwili możemy wkręcić cel bogactwa (wyczerpać gaźnik i bez utraty mocy) pozwalamy 15 minut, a następnie odciąć wodę, silnik traci moc, musisz wrócić do pierwotnej regulacji. ustawienia te są jeszcze bardziej znaczące, gdy silnik spalinowy pracuje na oleju opałowym.

Przez chwilę myślałem, że woda przynosi paliwo, ale teraz wiem, że poprawia spalanie i sprawia, że ​​chodzenie jest szczuplejsze, niż to, czego nauczyła nas teoria, stosunek 1/15 to n nie jest cementowany.
Ci, którzy zainstalowali spodnie na silnikach benzynowych, bez względu na to, czy jest to gaźnik, czy kontrolowany przez sondę Lambda i który ogłasza oszczędności w wysokości 30%, wątpię, czy jest to realistyczne bez wpływu na bogactwo, czy też nie wiem, jak obsługiwać reaktor , coś mi ucieka…
Kiedy zamontowałem panton na silniku benzynowym, zauważyłem tylko bardziej energiczny silnik, czystszą świecę zapłonową, czysty olej silnikowy, ale nic dla gospodarki i na początku powiedziałbym jeszcze więcej (brak doświadczenie dla ustawień?)
ekonomia i przyszła, kiedy dostosowałem bogactwo.
Wkrótce Pitmix będzie o krok od potwierdzenia,
Jeśli nie możesz znaleźć głównej dyszy, mniejsza Nie wkłada mały stos drutu do dyszy.
Najpierw wykonaj wszystkie testy bez dotykania gaźnika, a następnie wyciągnij wnioski.

Cześć Macpherson

Z pewnością, że silnik, który pracuje zbyt słabo, zwiększa swoją temperaturę, w samolotach dobrowolnie mieszanina jest bogata w pełną moc, która zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się silnika, pewien pilot na Seaplane, gdy ogranicza się do startu z małego jeziora i dużego obciążenia, pilot chwilowo wyczerpał się, aby zyskać moc, ale wykonaj długą wspinaczkę z ubogą mieszanką, która kończy się spaleniem zaworu wydechowego.
Zwykle kontrolujemy bogactwo za pomocą termopary w spalinach. Ryzyko chodzenia słabe i większe przy pełnej mocy niż przy niskim obciążeniu (mówię, żeby spalić zawór), ale zwykle dzieje się tak, gdy silnik jest dobrze wypełniony pod obciążeniem możemy pracować z gorszymi przełożeniami, odzwierciedlając zbyt niski moment obrotowy.
Faktem jest, że istnieją ograniczenia, a zakres jest raczej wąski, wymaga to korekty przy każdej prędkości i czujności temperatury silnika.
Zasadniczo zużywamy się szczególnie na utrzymanie czystych świec

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132