Spawania MIG / MAG oraz TIG?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
tryf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 08/01/06, 00:12

Spawania MIG / MAG oraz TIG?




przez tryf » 12/06/06, 22:43

powitanie
przepraszam, że tego używam forum w tym celu, ale planuję odbyć szkolenie spawacza w afpa.
Waham się między mig / mag a tig.

wiedząc, że najwyraźniej z magazynem mig pracujemy prawie nigdy na miejscu (więc zawsze w warsztacie, który wolę).

w tig można zabrać do pracy na miejscu, jak w warsztacie.
ale szczególnie na orurowaniu (które lubię najmniej)

wiedząc również, że dzięki mig / mag, a także w tig, możemy specjalizować się w spawaniu stali nierdzewnej lub aluminium (stal nierdzewna interesuje mnie oczywiście w systemie pantonne)

Jeśli są wśród was tacy, którzy wykonali pracę spawacza, może możecie mnie poprowadzić?
me mig / mag, jest bardziej solidny niż TIG?

dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/06/06, 23:55

Halo
To zależy od tego, czego szukasz i co chcesz zrobić
Spawanie MIG (nie rosyjski samolot) służy do seryjnego montażu zespołów przemysłowych, jest szybki, ekonomiczny, stosunkowo łatwy, napręża części
ten, który preferuję w przypadku drobnych drobiazgów i delikatnych spawów oraz ładnej, czystej pracy, spawania kadłubów samolotów w 4130 lub konstrukcji silnika, spawanie spalin ze stali nierdzewnej części aluminiowych to spawanie TIG,
Lepiej jest wziąć udział w kursie w szkole, ponieważ na początku przełamujesz więcej wolframu niż to kosztuje, a nauczysz się wszystkich sztuczek związanych z handlem.
Nauka zajęła mi 3 sesje po 4 miesiące,
Chciałem tylko nauczyć się aluminium, ale nie zgadzają się w ten sposób.
4 miesiące na stali 4 miesiące na stali nierdzewnej i 4 miesiące na aluminium i metalach nieżelaznych itp. Po zakończeniu możesz zespawać ze sobą dwie puszki piwa aluminiowego! (jest bardzo cienki)

Pamiętaj, że to nie moja praca, zrobiłem ten kurs tylko po to, aby lepiej spawać (myślałem, że jestem dobry! A jeśli nie spawasz regularnie, tracisz rękę)


André
0 x
tryf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 08/01/06, 00:12




przez tryf » 13/06/06, 11:58

ok dzięki andre
Miałem zamiar podążać za wyborem 1era: TIG
trening trwa 8 miesięcy
+ 7 tygodni, jeśli chcesz specjalizować się w stali nierdzewnej
jak w aluminium
dziękuję
0 x
Lusitano
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 11/01/06, 18:54
Lokalizacja: herault




przez Lusitano » 13/06/06, 18:12

Cześć Tryf
bezdyskusyjnie i tak jak André proponuję ci trenować jako spawacz tig (gaz obojętny wolfram).
Jednak w moim czasie istniał wspólny rdzeń około 6 tygodni, który pozwolił trenerowi i kandydatowi docenić umiejętności i przyjąć orientację (może już tak nie być!)
Tig spawalniczy musi mieć dobrą zdolność widzenia i perfekcyjną kontrolę nad gestami (żadnych wstrząsów, nawet minimalnych)
i pozostanie małym spawaczem bez większych możliwości ewolucji:
Możliwe zmiany! spawanie w drobnym kotle, patrz aeronotyka! Super dobrze płatne !!!
dobrze płatne na stronach rurociągów z gazem i EDF !!
Rurociągi żywności INOX, piwnica na wino, laboratoria itp. !! dobrze płatne też! MIG MAG około 40% MNIEJ PŁATNOŚCI i nieatrakcyjna praca produkcyjna oczywiście nie myślicie dużo !!
Sam spawacz MIG MAG, TIG, wędki, najnowszy termin treningowy CHAUDRONNIER w cienkich prześcieradłach. powodzenia w treningu @ ++ : Lol:
0 x
tryf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 08/01/06, 00:12




przez tryf » 14/06/06, 00:27

powitanie
wielkie dzięki za odpowiedź !!
aeronautyka, którą chciałbym wyciąć !!
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 14/06/06, 08:28

Cześć
Zbyt fajne wszystkie te spawacze !! : Chichot:
Cóż, qq czas temu, miałem ciekawy pomysł, aby zrobić mini palniki plazmowe, istnieje ogromny potencjalny rynek !!!!! (Wszystko, co jest jubilerem / protetykiem itp. Oraz wielu entuzjastów majsterkowania, którzy nie chcą mieć niebezpiecznych butelek w domu i chcieliby spawać „czyste”)
P: Czy ktoś zna producenta?
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Lusitano
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 11/01/06, 18:54
Lokalizacja: herault

mig mag, tig




przez Lusitano » 14/06/06, 19:34

cześć bibiphoque,
w odniesieniu do elektro-plazmy istnieje kilka technologii:
1. elektro-plazmowy do cięcia blachy (aluminium ze stali nierdzewnej).
Istnieje to już od ponad dekady, w rzeczywistości butle z gazem nie są potrzebne tylko do sprężarki (mini 1.5 kan.). Prąd przepływa, powstaje punkt łuku elektrycznego (około 1250 °) między część i pochodnia, natychmiastowe polowanie na dobrze oddychający punkt topnienia, a ty posuwasz się naprzód ...; twój kawałek rzadko przekracza 50 °.
Druga technologia inwerterowa małych stacji o wadze około 2 kg może cięć maksymalnie 4 mm w czarnej blachy i 24 mm stali nierdzewnej! :zaszokować: (są WIĘKSZE)
Przepawanie za pomocą plazmy elektro-plazmowej przepraszam nie wiem ?? laser tak! ale nie mam kontroli.
Jednak zawsze możesz uzyskać informacje od dostawcy kolei przemysłowych, oni sprzedają prawie wszystko, nawet stacje do spawania orbitalnego ($$$) na zamówienie !!!
@ + lusitano
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 15/06/06, 08:08

Witam,
Dziękuję za te informacje, dla jubilerów itp. zaletą jest to, że możemy wykorzystywać nie tylko powietrze, ale także inne gazy, takie jak argon lub azot, w celu wykonywania spoin na specjalnych metalach (stop białego złota, tytan, ponieważ jest to modna, chirurgiczna stal nierdzewna do fantazji itp.) bez nadmiernego utleniania lub konieczności stosowania specjalnych topników, które są bardzo drogie.
Właśnie dlatego byłoby to interesujące : Idea:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 15/06/06, 21:10

Bibiphoque napisał:Witam,
Dziękuję za te informacje, dla jubilerów itp. zaletą jest to, że możemy wykorzystywać nie tylko powietrze, ale także inne gazy, takie jak argon lub azot, w celu wykonywania spoin na specjalnych metalach (stop białego złota, tytan, ponieważ jest to modna, chirurgiczna stal nierdzewna do fantazji itp.) bez nadmiernego utleniania lub konieczności stosowania specjalnych topników, które są bardzo drogie.
Właśnie dlatego byłoby to interesujące : Idea:
@+


Naprawdę tam opracowujesz TIG.

A dla tych, którzy chcą stworzyć stację cięcia plazmowego, jest to:
Realizacja stacji cięcia plazmowego.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 16/06/06, 09:49

Witajcie spawacze
I to: Latarka plazmowa Multipraz http://www.multiplaz.com/french/about.php
jak myślisz
Michel
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122