[Wątek Unikalne] Pantone FAQ

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

[Wątek Unikalne] Pantone FAQ




przez Christophe » 22/05/06, 15:38

Mam już dość czytania bzdur w Internecie i innych miejscach, a nawet w czasopismach na temat procesu Pantone, Postanowiłem raz na zawsze działać, aby (spróbować) położyć kres tym bzdurom i nonsensom którzy (dobrowolnie?) poruszają się po tym procesie! (uff, jakie długie zdanie : Chichot: )

W tym celu utworzyłem na stronie sekcję FAQ Pantone, której cele szczegółowo opisano poniżej: https://www.econologie.com/faq-intro-articles-2924.html

Oczywiście, jak zauważyłem w tych FAQ są owocem wspólnoty, Dlatego Twoja pomoc jest mile widziana w przypadku:

1) zadawać nowe pytania
2) pomóż napisać te nowe pytania

Jeśli więc masz bardziej szczegółowe pytania lub kwestie, które pozostają niejasne (szczególnie dotyczące magnetyzmu...) lub jeśli nie zgadzasz się z odpowiedziami, nie wahaj się, ten TEMAT jest do tego stworzony! (Sam nigdy tam nie dotrę... bo zajmie to dużo więcej czasu, jeśli najpierw nie zdesperuję...)

Możesz także powiedzieć, co myślisz o tym pomyśle... :?

Dlatego te strony z często zadawanymi pytaniami będą stale ewoluować, aby prawda zatriumfowała! : Mrgreen:

ps: bądź ostrożny, te strony dotyczą zrozumienia, a nie stosowania procesu. Nie zadawaj pytań o dobór rozmiaru w swoim pojeździe! Do tego jest forum które musisz odwiedzić!
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 05 / 07, 17: 42, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 22/05/06, 16:19

Oto dostępne FAQ 1: https://www.econologie.com/faq-partie-1- ... -2925.html

Dotyczy to w 100% Pantone.
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 05 / 07, 17: 42, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/05/06, 16:15

Witam,

Niewiele osób spieszy się z odpowiedzią!
mając nadzieję, że FAQ zostanie przeczytane, jest to pierwsza rzecz, na którą patrzę, kiedy wchodzę na jakąś stronę.

Próbuje się zadać kilka pytań, żądając refleksji,

Mówimy o podciśnieniu w reaktorze, ale byłoby ciekawie wiedzieć, do czego służy to podciśnienie, umieszczając mikrokropelki pod lekką próżnią (wątpię w to, bo obniżenie 100 cm wody nie jest duże) lub więcej, tak jak myślę
zwiększyć prędkość reaktora, w tym przypadku reaktor mógłby pracować pod ciśnieniem, zdarza się to czasami w małych zespołach, gdy w spalinach powstają pęcherzyki, bełkotka pęcznieje, gdy wtryskiwana jest zbyt duża ilość spalin.
Aktualnie wykonuję testy ciśnieniowe na doping wodny.
Ale to nie dlatego, że zwiększamy ciśnienie na wlocie reaktora, nie mamy w reaktorze pewnego (względnego podciśnienia), jest to płyn, który przepływa i który podlega prawom aerodynamiki.
Bo jeśli przyjmiemy teorię depresji, reaktor będzie działał coraz lepiej na dużych wysokościach.
Obserwacja, którą obecnie dokonuję, jest taka, że ​​wymagana jest różnica ciśnień pomiędzy wlotem reaktora a wylotem.
Ale zaczynam testy, jest za wcześnie na jakiekolwiek stwierdzenia

André
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 24/05/06, 16:33

Witam,

dotyczące reformingu parowego w przemyśle petrochemicznym,

pierwszy etap polega na przekształceniu lekkich węglowodorów w gaz syntezowy w drodze reakcji z parą wodną na katalizatorze niklowym. Transformacja ta jest możliwa w wysokiej temperaturze (840 do 950°C) i umiarkowanym ciśnieniu (2 do 3Mpa).
Koncerny naftowe wykorzystują tę metodę do produkcji wodoru, ale także paliw syntetycznych...
Biblio: Moduł technologii inżynieryjnej BE 8565 zaktualizowany w kwietniu 2006 r

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat kinetyki reakcji chemicznej. Ale w komorach spalania musimy być blisko warunków, nie :?
Jeśli chodzi o reaktor do domieszkowania wody, nadal nie ma więcej informacji.
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 24/05/06, 17:07

witam André

Dokładnie, jeśli musisz mieć tę czy inną depresję (aby zadziałała), może być również tak, że sposób, w jaki ją uzyskujesz, wpływa na wynik i oczywiście na wynik może również wpływać sposób, w jaki używasz silnik:

Na przykład, jeśli utworzymy to podciśnienie za pomocą zwężki Venturiego, możemy uzyskać dobre podciśnienie bez nadmiernego zmniejszania ilości zasysanego powietrza w porównaniu do poprzedniego. : Arrow:
Ale wtedy silnik jest praktycznie mniej obciążony (paliwo w porównaniu do ilości dopuszczonego powietrza) niż wtedy même powstała depresja sans zwężka Venturiego (ponieważ konieczne byłoby ograniczenie dopływu powietrza do filtra powietrza)

Czyli jeśli jest „praktycznie” mniej obciążony : Arrow: aby wytworzyć to samo ciepło na wydechu, silnik musi obciążyć więcej w porównaniu do ten sam system, ale z zagłębieniem utworzonym bez zwężki Venturiego

następnie : Arrow: logicznie rzecz biorąc, jeśli masz mocny silnik w swoim samochodzie, być może lepiej jest stworzyć depresję bez zwężki Venturiego.
ale jeśli mamy trochę słaby silnik to często będzie on używany na pełnych obrotach, dlatego lepiej zastosować zwężkę Venturiego, żeby z jednej strony nie zabrakło mu zbyt dużo powietrza,
a z drugiej strony zawsze będzie pracował goręcej na wydechu niż duży niedociążony silnik (w celu utrzymania reaktora)

André, według twoich doświadczeń, jaki jest najlepszy zakres w przypadku depresji funkcjonalnej?
a poniżej jakiego obciążenia i powyżej jakiego obciążenia silnika jest to nieefektywne? (jeśli jest taki powyżej)

Zadaję to samo pytanie odnośnie prędkości obrotowej silnika, ale prawdopodobnie jest to powiązane z obciążeniem i prawdopodobnie trudno na nie odpowiedzieć

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/05/06, 23:23

Halo
Znaczenie mojego pytania: czy depresja jest konieczna?
czy też służy tylko do zwiększania prędkości w reaktorze?
Mam dwa bardzo różne układy domieszkowania wody w silniku benzynowym za pomocą bełkotki, depresja jest ogromna, 15 cali rtęci przy 100 km/h (jeśli 0 cali to podciśnienie i 30 cali to ciśnienie atmosferyczne) na biegu jałowym. Mam 10 cali, więc to jest nie można wciągnąć reaktora na tyle, że muszę zredukować przewody (prawdopodobnie istnieje granica posiadania dużej depresji)
Drugi zespół i w dieslu z małym gaźnikiem wodnym maksymalne zasysanie za pomocą zwężki Venturiego wynosi tylko 900 mm wody, a więc niewiele w porównaniu do silnika benzynowego, a mimo to oba systemy działają.

Jeśli chodzi o temperaturę, to jest to kolejny parametr. Myślę, że musimy traktować wszystko po kolei.
początkowo potrzebny jest wymierny układ funkcjonalny, następnie wprowadza się modyfikacje, jeśli chodzi o ciepło, wrócę do tego, jest duża różnica temperatur między silnikiem benzynowym a turbodieslem. (również duża różnica w konstrukcji silników, więc tak naprawdę nie porównuj diesla i benzyny)
Ale w reaktorze chodzi tylko o prędkość i temperaturę
Przypuszczam, że budowniczowie testując reaktor użyli pompy do zasysania reaktora i zewnętrznego źródła ogrzewania. dwa całkowicie regulowane i kontrolowane parametry.

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 25/05/06, 00:46

Andre napisał: maksymalne zasysanie ze zwężką Venturiego wynosi tylko 900 mm wody, czyli tak mało w porównaniu do silnika benzynowego, a mimo to oba systemy działają.André


dobry wieczór André
Mówisz tutaj o maksymalnym ssaniu (diesel) i ja (i inni) chciałbym wiedzieć, czy reaktor działa przy tym obniżeniu 900 mm wody, czy jest to wartość, która wskazuje jedynie maksimum, które osiągasz jako szybki prędkość odniesienia, ale gdy reaktor naprawdę działa, może (na przykład) nie osiągać tej prędkości, ponieważ występuje zbyt duże podciśnienie, przepływa za dużo pary i dlatego nie ma wystarczającej ilości ciepła
Ale przy pełnym ssaniu 900 mm jest to właściwe zagłębienie w średnim zakresie, gdzie jest dobry moment obrotowy i tak naprawdę reaktor będzie działał najlepiej między na przykład 300 a 400 mm d wody ssącej
Najważniejsze pytanie brzmi, jakie podciśnienie jest konieczne na wylocie reaktora, aby zadziałało.
(zakładając, że istnieje zakres funkcjonalny, który należy przestrzegać i poza którym utknął)
śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/05/06, 01:31

Witam Bolt
W dieslu Mercedesa
Przy 2600 obr./min mam 100 km/h. Tutaj przeprowadzałem testy. W mojej starej zwężce Venturiego depresja wynosiła około 600 mm, teraz w przypadku nowej jest nieco wyższa.
ale ja pracuję na gaźnikach, żeby gaźniki działały potrzeba dobrej próżni, jak założę mały gaźnik 3,2 mm to wgłębienie jest większe i zużywa więcej wody bardziej spryskanej, jeśli pracuję z gaźnikiem o 6 mm wgłębienie spada i Zużywam mniej wody, w reaktorze krąży więcej powietrza, obecnie nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest maksymalne podciśnienie, które należy przestrzegać, minimum na pewno w okolicach 500mm wody. Mam wyniki, ale daleki jestem od przekonania, że to jedyne kryterium.
Kiedy przekraczam 120 km/h, zwężka Venturiego zasysa więcej i temperatura na wylocie reaktora spada
gdy jadę od 130 do 180 km/h temperatura wzrasta, co oznacza, że ​​wytwarzam więcej ciepła niż ilość wody zasysanej przez reaktor, jest to spowodowane szczególną konfiguracją mojego reaktora, która powoduje dość znaczne ograniczenie w rurze wydechowej (więc nie wyciągaj żadnych wniosków)
Spodziewałem się tych wartości, reaktor zaprojektowałem tak, aby pracował w przedziale 90-120 kmh, inne prędkości mnie nie interesują, wszyscy tu jeżdżą w przedziale 100-110 kmh.
Kiedy jadę na dno, pomimo tego, że obniżenie zwiększa przepływ wody, ale również ciepło, dlatego też wydajność reaktora wzrasta, ale zwężka Venturiego nie ciągnie się liniowo w skrajności, ciągnie więcej
Obecnie mam wylot powietrza na turbo i dmucham do gaźnika, wydaje się, że działa, ale to nie dlatego, że zużywamy wodę, oszczędzamy na oleju napędowym, mój pomysł jest taki, żeby nie jechać przed turbo, szukam sposobu aby wylot Pantona mógł być wykonany bezpośrednio w rurze z turbosprężarką, wymaga to pracy pod ciśnieniem przed reaktorem, albo na wylocie, albo przy ciśnieniu dynamicznym turbosprężarki.
Na wydechu jest zbyt brudno, żeby zobaczyć zawór ERG, sadzę...

drugim sposobem jest utrzymanie całego systemu ERG i jego kontroli
ale włóż bełkotkę i reaktor do obwodu wydechowego
zrób ERG z Pantone, odcina się na biegu jałowym, a gdy jest zimny, działa automatycznie w odpowiednich warunkach.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 25/05/06, 10:18

Czy byłoby interesujące znaleźć system, który automatycznie dostosowuje ilość pary wtryskiwanej do reaktora w oparciu o temperaturę na wylocie reaktora? Jeśli temperatura wzrośnie, wpuść więcej pary, jeśli temperatura spadnie, zmniejsz ilość pary.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/05/06, 13:12

Właśnie otrzymałem tego e-maila:

Chciałbym po prostu podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat układu pentonowego: czy wiecie, że w latach 60-tych XX wieku wodór był produkowany przemysłowo w następujący sposób: para wodna przepuszczana była przez żelazo nagrzane do około 750°, w tej temperaturze żelazo wiąże tlen i przepuszcza jedynie wodór, co powoduje osadzanie się MAGNETYCZNEGO tlenku żelaza. Z procesu tego zrezygnowano, gdyż wymagał on znacznej regeneracji żelaza, co stało się zbyt kosztowne. Proces ten jest doskonale opisany w mojej książce z fizyki i chemii na 3 roku...... Nie wydaje mi się zatem niemożliwe, że w układzie Pentone wytwarzana jest niewielka ilość wodoru (bez żadnej magii...) temperatura gazów spalinowych z silnika umieszczonego dokładnie w odpowiednim zakresie do oddzielenia pary wodnej, co wyjaśniałoby namagnesowanie słynnego „pręta”. Szybkowar z kawałkiem rury i kawałkiem nagrzanego żelazka z palnikiem doskonale potwierdził mi ten fakt .

pozdrowienia

Gilles


I jeszcze jedno najczęściej zadawane pytanie/odpowiedź :) Odpowiem i zareaguję później na Twoje powyższe przemyślenia, ale w sposób ogólny, aby nie rozpuścić ich we wszystkich kierunkach, jak zwykle na forum skup się na 1 pytaniu na raz.

Na początek sugeruję, abyśmy wybrali 1 punkt/pytanie do debaty i odpowiadali na nie przez kilka dni, aby sformułować odpowiedź. Dodaję to do FAQ serwisu i porozmawiamy o tym więcej (chyba, że ​​nowe hipotezy oczywiście potwierdzą/zaprzeczą naszej odpowiedzi)

Co o tym sądzisz?
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102