Pytania od nowego!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Dlaczego nie?
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/05/06, 18:40
Lokalizacja: Saint Malo-Paryż-Calais

Pytania od nowego!




przez Dlaczego nie? » 07/05/06, 21:19

Witam was wszystkich,

Odkryłem istnienie procesów Pantone jakieś dziesięć dni temu, zarejestrowałem się na tym forum trzy dni temu i tyle. Twoja energia i mentalność mnie nawróciły.

Jeżdżę na oleju (50%) od lipca ubiegłego roku (z przerwą od stycznia do kwietnia ze względu na niskie temperatury zimą).

Zapisałem już kilka pomysłów zaczerpniętych z Waszych doświadczeń, aby ulepszyć atmosferę mojego Golfa II Diesel, który ma w sumie 416 000 km i regularnie nim podróżuję (około 2000 km/miesiąc). Myślę, że moje użycie jest idealne do tego procesu, ponieważ nie jeżdżę z nim na krótkie wycieczki. Jak go uruchamiam to ma do przejechania co najmniej 300Km.

Ale jak każdy początkujący, mam kilka „głupich” pytań, które chcę zadać:

Mój projekt:

- Doping wodny.
- Pręt 14/200
- Tuba 16/300
- Bełkotka oddzielona od reaktora
- reaktor umieszczony bezpośrednio w spalinach zaraz za kolektorem.
- ...

Moje pierwsze pytania:

- Czy barbotaż należy podgrzewać i w jakim stopniu?
- Czy gazy opuszczające reaktor powinny być możliwie jak najgorętsze, czy nie? (bo w marynarce na naszych "ogromnych" silnikach schładzamy powietrze dolotowe...
- Rozumiem, że wytwornica pary pozwala lepiej monitorować zapotrzebowanie silnika (w porównaniu do barbota bezpośredniego). Ale czy jeśli w bełkotku umieścimy 2 wloty powietrza, jeden szeroki, drugi wąski, to pozwoli nam to mniej więcej „zająć” zagłębienie powstałe na skutek zasysania???

Nie.

Wybacz mój brak doświadczenia, ale powiedziałam sobie, że gdybym dalej Cię czytała, nie uczestnicząc, nie byłoby to zbyt miłe. Ponadto z Twoją pomocą niewątpliwie uniknę błędów początkujących.
Mam dużo wolnego czasu w pracy i myślę, że niedługo się za to zabiorę... Jeszcze muszę zainwestować w spawarkę...

ostatnie pytanie, zbliżam się do terminu przeglądu technicznego, czy lepiej stawić się przed modyfikacjami, czy po?

Dziękuję i życzę miłej pracy na koniec weekendu.
A+
0 x
Gratulacje dla wszystkich, chrońmy naszą Ziemię
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/05/06, 00:01

Halo
Zatoka ma w przybliżeniu taki sam blok jak Jetta
Na wylocie kolektora znajduje się ładne miejsce, ustawione pionowo, aby wejść przez kolano pod zbiornikiem, chociaż długość reaktora może być trochę wąska, jeśli chcesz zejść do 200 mm
150 i 200 mm ma to bardzo niewielki wpływ na wydajność
Ważniejsza jest szczelina powietrzna 1 mm wokół tej wartości + lub -
Bełkot podgrzewany wodą z silnika jest bardziej skomplikowany do umieszczenia i wykonania w pojeździe, ale działanie reaktora jest łatwiejsze niż w przypadku innych prostszych środków, takich jak gaźnik lub wtrysk itp. Mają one delikatniejszy punkt ustawienia, zależy to od czego szukasz, prostego w obsłudze lub prostego w konstrukcji..ideał byłby prosty wszędzie, ale, ale wciąż czegoś szukasz..
Jeśli chodzi o kontrolę dopingu w wodzie, podczas długich podróży organizujesz się w celu optymalizacji systemu przy prędkościach 100 km/h i większych. Przy niskiej prędkości zasysa mniej pary, więc jest samoregulujący, jeśli dobrze zaprojektujesz układ ssący w rurze dolotowej. niektórzy instalują prosty kanał kablowy pocięty w skos
inni wprowadzają lekkie ograniczenia, inni lubią zwężkę Venturiego
wystarczająco duży, aby zminimalizować ograniczenia.

wlot powietrza do bełkotki musi znajdować się w rurze o średnicy 3/4 lub 20 mm lub większej (nie ze względu na ograniczenia) ze względu na powstawanie pęcherzyków.
Jeśli to możliwe, należy utrzymywać stały poziom w bełkotce, szczególnie jeśli jest ona mała. Małe bełkotki są trudniejsze do ustawienia, a ich zaletą jest to, że działają szybciej.
Nie możemy kontrolować bełkotki, ograniczając dopływ powietrza, jeśli ograniczysz, zużyjesz tyle wody, ile jest szeroko otwarte!
Jeśli chcesz dokonać ograniczenia, to jest to na wylocie bełkotki, niektóre robimy na wylocie reaktora, ale regulacja odbywa się poprzez zasysanie silnika.

Wyjście reaktora, maksymalne ciepło nie jest kryterium pracy reaktora, około 120C działa, a przy 200C może nie działać, ciepło daje pogląd, a nie pewność, że działa.
Sprawność reaktora wzrasta wraz z mocą wymaganą od silnika.
Jeśli dużo jeździsz z otwartym silnikiem, 120 km/h lub więcej na długich trasach, będzie to interesujące.

Latem można zwiększyć ilość oleju do 60% i + syn działa tak, przepuszcza olej przez grzałkę przed filtrem. z wyjątkiem tego, że zmniejsza % jesienią i zatrzymuje olej w listopadzie, a w kwietniu stopniowo go wznawia, żyjemy w kraju nordyckim...

André
0 x
Dlaczego nie?
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/05/06, 18:40
Lokalizacja: Saint Malo-Paryż-Calais




przez Dlaczego nie? » 08/05/06, 14:32

Dziękuję André za tę pierwszą informację.

Przemyślę to wszystko i wrócę późnym popołudniem.

A+
0 x
Gratulacje dla wszystkich, chrońmy naszą Ziemię
Dlaczego nie?
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/05/06, 18:40
Lokalizacja: Saint Malo-Paryż-Calais

powietrze wlotowe




przez Dlaczego nie? » 09/05/06, 21:12

Dobry wieczór wszystkim

Wrócę z moimi pytaniami...

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat nurtującego mnie problemu... Podzielę się z Wami:

Zrozumiałem, że ideałem byłoby skierowanie gazu GEET opuszczającego reaktor bezpośrednio do rury dolotowej za filtrem powietrza... Tyle że zrozumiałem też, że to na wylocie z reaktora mieliśmy najwyższe temperatury (co nie jest zaskoczeniem ja sam w sobie). Ale wtedy ten bardzo gorący gaz (ile????) trafiałby bezpośrednio do komór spalania naszych starych, dobrych diesli????.A jednak wydawało mi się, że lepiej, żeby powietrze nie było za gorące osiągi silnika... czy byłoby inaczej w przypadku „Pantonizacji”.

A także

Czy uważasz, że konieczne jest zwiększenie średnicy rury wydechowej w miejscu umieszczenia reaktora? A może ograniczenie dokładnie pozwala na przyspieszenie gazów sprzyjających nagrzaniu rury reaktora? W moim przypadku wydawało mi się, że nie warto zmniejszać miejsca przewidzianego przez producentów na wydech....Skoro "napompować" silniki, zaczynamy od założenia przewodu bezpośredniego (wydechowego)??

Merci de votre aide.
A+
0 x
Gratulacje dla wszystkich, chrońmy naszą Ziemię
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Odp: Dolot powietrza




przez lau » 10/05/06, 00:07

Cześć!

*Wierzę, że gdybyśmy udało się stworzyć sztuczne chłodzenie na wylocie reaktora, moglibyśmy mieć niespodzianki: kolejny pomysł na test. André zauważył inne zachowanie niż Chevrolet, ponieważ rozprowadzał świeże powietrze na wylocie silnika.

*W przypadku drugiego pytania, jeśli wprowadzimy ograniczenie, możemy mieć nadmierne zużycie przy dużej prędkości, a zbyt duża przestrzeń byłaby szkodliwa dla reaktora. W moim reaktorze zrobiłem podwójny korpus z podwójnym obiegiem, przepływ gazów jest bardzo utrudniony. Nie zauważyłem niczego szczególnego w ogólnym zachowaniu i planuję (na jesień) zainstalować konwencjonalny reaktor, aby sprawdzić, czy jest różnica w zużyciu.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/05/06, 04:40

Halo
ideałem jest skierowanie tego, co wychodzi z reaktora bezpośrednio do kolektora dolotowego, niejako do otworu każdego cylindra tuż przed zaworami, to położenie sprzyja zasysaniu i jeśli tak sądzę, produkt, który opuszcza reaktor (ma krótką żywotność), jeśli zostanie rozcieńczony w długiej rurze dolotowej lub przez turbinę turbosprężarki i intercooler.
Dla uproszczenia większość z nich nie przebija kolektora dolotowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do silnika, zwłaszcza w przypadku silników wysokoprężnych z turbodoładowaniem, zazwyczaj znajduje się on przed turbosprężarką lub w rurze w pobliżu głowicy cylindrów.
Jeśli chodzi o rozmiar kanału gazowego, producenci zwykle ograniczają się do przejścia zaworów i głowicy cylindrów, więc gdy tylko gazy wyjdą, zwiększa się przekrój, głównie w celu rozluźnienia gazów spalinowych w celu ich schłodzenia. Aby ułatwić przepływ, lepiej jest mieć przewód o określonej średnicy i określonej długości, co sprzyja przepływowi bardziej niż swobodny wydech przy głowicy cylindrów,
generalnie 1,5-metrowy przewód na wylocie głowicy cylindrów daje o 15% więcej mocy niż wolny wydech bez przewodu, znowu znaczenie ma prędkość obrotowa.
Wszystko po to, aby powiedzieć, że pewne ograniczenie przepływu pulsacyjnego nie zawsze jest szkodliwe.
Jeśli chodzi o nas, nie możemy rozszerzać gazów spalinowych przed reaktorem, zwykle ograniczenie spowodowane przez reaktor nie powoduje dużego zmniejszenia całkowitej mocy silnika.
Oczywiście, gdy nałożymy na silnik panton domieszkujący wodę, nie chodzi o uzyskanie większej mocy, ale o oszczędność paliwa. Zwykle samochody mają wystarczającą moc maksymalną, aby można je było używać w normalnej jeździe na poziomie 60% ich mocy.
Teraz, jeśli chcemy samochodów wyczynowych, zapominamy o Pantonie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 10/05/06, 10:29

To, co mówisz, jest bardzo interesujące i zgodne z tym, co Asgard mówi na temat użądlenia.
Czytałem o forum (Myślę, że Zac?), który strzelił na 2 cylindry i mimo wszystko uzyskał bardzo zachęcające wyniki.
W każdym razie problem rozcieńczania tego efemerycznego gazu zasługuje na dalsze zbadanie. Jeśli chodzi o mnie, mam rozcieńczenie, które ma miejsce wkrótce po...odpowietrzniku! : Evil: Dlaczego nie zamienić 2 rurek?
Obraz
na pierwszym planie: połączenie Pantone, a w tle za żółtym wskaźnikiem przybycie odpowietrznika.

Co może się stać, jeśli całkowicie usunę recykling odpowietrznika we wlocie, poza oczywiście wzrostem depresji, który mógłby pozwolić mi na jeszcze lepsze bulgotanie w mojej żelaznej jaskini 0,75?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/05/06, 16:26

Witam Lau

Zwykle odpowietrznik znajduje się przed przewodem Pantona, ponieważ większość tworzy (dławik), aby zwiększyć podciśnienie, przez co odpowietrznik byłby narażony na zbyt duże wgłębienie i miałby tendencję do zasysania zbyt wielu kropli oleju w zużytych silnikach.

Powinieneś wiedzieć, że jeśli wlot pantonu znajduje się bliżej głowicy cylindrów, tym lepsze będzie zagłębienie, logiczne jest, że zwężenie rurki.

W przypadku odpowietrzników wiele silników ma odpowietrznik skrzyni korbowej i wylot oparów oleju, aby przewietrzyć skrzynię korbową, a niektóre silniki mają tylko wylot odpowietrznika, przy czym należy zachować ostrożność, podłączając je do pantonu, w pewnym niskim konfiguracja prędkości przy gorącym silniku, ciśnienie wewnętrzne w skrzyni korbowej może wzrosnąć i obrócić się, szczelne uszczelki wału korbowego, dlatego konieczne jest odpowietrzenie korkiem wlewu oleju (wentylowany korek, który jest oryginalny w niektórych pojazdach) silniki V prawie wszystkie mają wlot wentylacyjny na jednej pokrywie wahacza i wylot odpowietrzający na drugiej pokrywie wahacza.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 11/05/06, 01:31

Ok, ale planuję wysłać wylot odpowietrznika bezpośrednio do podwozia, tak jak w traktorach.
W ten sposób nie miałbym już niedogodności, które miałem do dzisiaj: po kilku km pojawiają się opary oleju, dostają się pod ciśnieniem do dolotu i moja depresja pod prąd (szycie Pantone) odczuwa skutki! Dlaczego nie pomyślałem o tym wcześniej? Obraz
Jedynym ryzykiem odłączenia recyklingu odpowietrznika jest być może nieco większe zanieczyszczenie (kompensowane przez Pantone z lepszą depresją?) lub większe zużycie oleju?
*Połknięcie odpowietrznika przez reaktor nie jest jeszcze w planie, szukam maksymalnego ssania, aby wprowadzić do gry zmniejszoną szczelinę żelazną (tarcie), ponadto nadal jestem poparzony eksplozją węża, który miałem od mojego nadciśnienie w skrzyni korbowej.

@+
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Odp: Dolot powietrza




przez zac » 11/05/06, 09:30

Dlaczego nie ? napisał:Czy uważasz, że konieczne jest zwiększenie średnicy rury wydechowej w miejscu umieszczenia reaktora? +

Cześć
Szczególnie nie
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98