Pan Bailly się bełkotkę do 4 reaktorów na trawlera.

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Pan Bailly się bełkotkę do 4 reaktorów na trawlera.




przez gegyx » 27/04/06, 23:27

Bełkotka z 4 reaktorami, montowana na 17-metrowym trawlerze wyposażonym w silnik Poyaud o mocy 450-500 KM.

http://perso.wanadoo.fr/quanthommesuite/bat2chalut.htm

No właśnie wyszło, w końcu...
Jest dżentelmenem, rzemieślnikiem, projektantem przemysłowym, który na zamówienie produkuje ogrodnicze maszyny rolnicze, autor patentów.
Interesuje się „silnikiem wodnym” od Chambrin, który odwiedził w Rouen.
Dzięki Pantone udoskonalił system, jakość wykończenia i materiały. Jest na wyciągnięcie ręki, bo ma warsztat mechaniczny, z obrabiarkami, pracownikami i zaopatrzeniem w materiały. Spotkał kilku odkrywców i innowatorów Pantone.
Z tego samego działu uprzejmie skontaktował się ze mną w lutym zeszłego roku, aby omówić i oprowadzić mnie po swojej pracowni i niektórych swoich dziełach. (Po kontakcie w PMC-News).
Sześciokątny bełkot, sfotografowany w jego pracowni, jest identyczny z modelem, który wystawia na targach ogrodniczych; niektóre montuje na ciągnikach rolniczych (pocisk reaktora i rura wydechowa, wszystko ze stali nierdzewnej). Niczego to nie potwierdza, bo wyniki są bardzo zmienne, w zależności od ciągników. Ale praca jest bardzo schludna, a on zawsze dodaje coś od siebie, aby spróbować coś ulepszyć.

Powiedział mi, że skontaktowali się z nim dziennikarze „Envoyé Spécial”, aby wziąć udział w ogólnym raporcie na temat Pantone, wśród innych projektantów, najbardziej różnorodnych (i być może ekscentrycznych)...
Liczył więc na to, że zostanie sfilmowany w swoim warsztacie podczas produkcji i adaptacji silnika, a następnie podczas montażu na trawlerze i podczas testów.
Od tamtej pory nie skontaktował się ze mną, a ja też nie śmiałam mu przeszkadzać. (Chociaż intuicja… Chciałem go zapytać o jego projekt, właśnie wczoraj).
Oto, co mogę powiedzieć.
Ostatnio edytowane przez gegyx 28 / 04 / 06, 00: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/04/06, 00:03

powitanie
Znakomita praca.
Ale jeśli pozostawi armaturę miedziano-nierdzewną w gorącym morskim klimacie; witaj elektrolize : Evil:
Szybko będzie przeciekać wszędzie; chyba że myśli o umieszczeniu w nim anod. : Idea:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 11/07/06, 19:23

bonjour,
piękne osiągnięcie na zewnątrz; Potwierdzam
nie kładź miedzi na stali nierdzewnej, bo przebije...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 11/07/06, 20:26

Okucia są mosiężne, co powinno zrobić to lepiej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 11/07/06, 21:09

Cuicui napisał:Okucia są mosiężne, co powinno zrobić to lepiej.


powitanie

mosiądz, miedź kif-kif : Evil: (patrz Mendeliew).
Cuicui nie pracowałbyś w afmar?
to ich gra, aby zmusić cię do zamontowania mosiężnych zaworów, aby zatopić aluminiowe łodzie : Chichot:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/07/06, 22:04

Uh kk1 ma jakieś wieści o tym montażu?
Minęło już kilka miesięcy...
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101