Żelazo czy stal nierdzewna do reaktora pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse

Żelazo czy stal nierdzewna do reaktora pantone?




przez lau » 19/04/06, 12:57

Bonjour à tous,

na podstawie informacji zwrotnych z różnych prototypów; trudno jest mi wiedzieć bez samodzielnego sprawdzenia, czy pręt ze stali nierdzewnej zapewnia takie same oszczędności jak zwykły pręt żelazny ciągniony.
Już słyszę, jak niektórzy mówią: upuść, zardzewieje ... inni ogłaszają 25% oszczędności na samochodach bez tego problemu z rdzą.
W maju wypróbuję doświadczenie w porównaniu do 310 (dla których już znam wyniki).
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/04/06, 15:41

Witam Lau

Rdza nie pojawia się, gdy silnik jest zimny, nawet jeśli reaktor nie jest gorący, dzieje się tak, gdy silnik jest zatrzymany.
kiedy idziesz z wodą ocetową lub gdy bełkacz wysyła płyn do reaktora, ale jeśli wszystko jest gorące, rdzewieje dużo czasu.
Lekka warstwa rdzy nie zakłóca pracy
Zwykle, jeśli używasz silnika regularnie, pręt staje się
niebieskie i szare małe plamy rdzy robi się to na początku łodygi, mówię za 100% pantonem z odrobiną wody)
W 100% pantonie włożyłem aluminiowy pręt (duraluminium)
i porównaj narysowany stalowy pręt bez różnicy.
Wyłącznie w dopingu wodnym nie wiem?
Gdybyśmy mieli dokładniejszy czas na różnicę między stalą nierdzewną a różnymi gatunkami, nie musielibyśmy wykonywać tych samych eksperymentów po naszej stronie.
W moim przypadku nie chciałem już eksperymentować z prętami na automatycznym montażu (spędziłem rok na prętach), bez którego zrobiłbym dostępny zespół, aby łatwo zmienić pręty.
Myślę, że kształt łodygi jest ważniejszy niż jego skład.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 19/04/06, 18:26

powitanie

Używam żelaznych prętów (które mam pod ręką); nie rdzewieje przy codziennym użytkowaniu.
Jeśli pojazd pozostanie dłużej unieruchomiony, trochę rdzewieje, więc doping będzie działał ponownie dopiero po 50 do 100 km. : Evil:
wszystko to dotyczy „nowych” reaktorów, po 10/15000 km tworzy się dziwna warstwa i nie rdzewieje : Lol:

Z drugiej strony, pomiędzy „rdzewieje i rdzewieje bardziej”, : Idea: jest faza, w której po prostu rdzewieje na części, a po usunięciu zardzewiałej końcówki poprawia się wydajność.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 20/04/06, 14:22

Cześć André i Zac!

Powiedziano mi również o tym słynnym lakierze, który zapobiega rdzy; i to ustalono dopiero po kilku tysiącach kilometrów. Kevin w swoich rzadkich interwencjach mówił także o prętach żelaznych, które mają bardzo dobre wyniki!
Zac, położyłeś palec na wrażliwym punkcie. Rdza jest utlenionym żelazem, stal nierdzewna teoretycznie nie rdzewieje; jeśli usuniesz rdzę, wydajność się poprawi, ponieważ być może żelazo przeszło niezbędne utlenianie, to możemy wiele wywnioskować : Chichot:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Żelazo lub stal nierdzewna




przez Denis » 20/04/06, 14:49

cześć wszystkim, powiedziano mi o stalowym pręcie pokrytym niklem, z odstępem - 1 mm między prętem / rurką (dla benzyny), osoba nakłada siatkę niklową (jak filtry paliwa do gaźników), ale to nie znaleziono. Rezultat jest „spektakularny” tak samo jak w przypadku ciągników !! quanthome: chevrolet, sceniczny. Problem polega na tym, że do testowania, conso ... itd. Mam problem :: Jeżdżę za mało : Chichot: : benzyna 3 € / l : Chichot: , Dziś rano postawiłem go za 101.75 €, to boli, ale zrobi to przez chwilę, nie powiedziałem, chodzę także bez samochodu, nie tylko to przenieść. André, jeśli chodzi o formę, potrafisz się rozwijać? lub wciąż są to projekty eksperymentalne 8)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/04/06, 14:52

Witam Lau
Jeśli umieścisz długi pręt dla danego reaktora, będzie miejsce
przy wejściu do wędki, która pozostaje zimna w 100% pantonie, widzimy ją po kolorze po pewnym czasie chodzenia.
Teraz, gdy dodamy wodę do zespołu, szczególnie ta część, która ma tendencję do rdzewienia jako pierwsza, rdza jest wykonywana na metalu, który odchyla się na mokro i który wysycha, co odpowiada w przybliżeniu bezużytecznej długości pręta.
ZAC tnie tam, gdzie zaczyna się rdza, tnę tam, gdzie kolor zaczyna się nieco mniej i dochodzi do tego samego
wniosek w celu ustalenia długości.
Jeśli mierzymy żelazny pręt za pomocą kompasu, dochodzimy również do tego samego wyniku, aby poznać długość pręta, to w zimnej części kompas dokonuje inwersji, tam trzeba go przeciąć, ale uwaga za pomocą kompasu musisz mierzyć w obu kierunkach, aby mieć pewność, że znajdziesz właściwe miejsce.
Chociaż dokładność długości pręta nie jest krytyczna.
szczelina powietrzna i bardziej krytyczne ..
Stalowy pręt, który musi być zasilany paliwem, zmienia kolor na czarny niebieski jak niebieski od broni, a następnie chroni przed utlenianiem.
Powinien zostać wykonany niklowany stalowy pręt.
Udaje mi się robić miedziane płyty z wanną i prądem
2 woltów.

André
0 x
JLS
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 20/04/06, 14:32




przez JLS » 20/04/06, 15:15

Cześć „profesjonaliści”

Z tego, co mogłem zrozumieć, według tych, którzy próbowali zrozumieć, pręt reaktora ulega bardzo silnej magnetyzacji podczas pracy.

Czy to nie ma sensu, że materiał niemagnetyczny, taki jak niektóre stale nierdzewne, może działać gorzej?

Czy w takim przypadku lepiej byłoby wybrać pręt żelazny (stal) pokryty metalem nierdzewnym (chrom)?

W tym przypadku interesujące byłoby przetestowanie prętów cylindrów lub amortyzatorów, które powinny zrobić to idealnie.

Pożerasz mnie?

Do zobaczenia wkrótce
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 20/04/06, 15:21

Witam,
: Mrgreen:
To wszystko „nikiel”!
http://r0.unctad.org/infocomm/francais/ ... ologie.htm
: Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 20/04/06, 18:25

cześć cały świat !!!
Historia pręta, przetestowałem tę stal !!!
Dlaczego? Ponieważ mówimy o magnetyzmie, stal nierdzewna tak nie jest!
Ponieważ pasek 6M kosztuje znacznie mniej przy rozciąganiu, łatwiej jest pracować !!!
Jeśli chodzi o rdzę, przyczyną może być błąd w użyciu reaktora !!! Wyjaśniam: kiedy zatrzymasz silnik ... zamknij zawór z bełkotki, pozwól, aby spaliny nagrzały się, zamknij zawór z reaktora, pozwól, aby ADM powietrza opróżniło obwód, NASTĘPNIE i dopiero wtedy zatrzymał silnik !!! 8) Zatem nie ma ryzyka korozji, ani pręta, ani reszty :::
Dla niklu; chrome i inne myślę, że tam, gdzie jesteśmy na poziomie prototypów, nie musimy sprendrere głowy z ts tymi rzeczami !!!
Stal działa najtaniej, jest wszędzie w 6M lub spada !!!, a następnie obiektywna analiza różnych użytych metali nie jest jeszcze w naszym zasięgu !!! : Evil: : Chichot:(każdy w swoim kącie)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 20/04/06, 18:33

Znaczenie magnetyzmu nigdy nie zostało wykazane jako warunek działania ... ponadto, nawet jeśli pręt jest wykonany ze stali nierdzewnej, pozostaje „reszta” „reaktora”, który niekoniecznie jest wykonany ze stali nierdzewnej ... ,
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105