System G

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
bombrman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/04/06, 14:44

System G




przez bombrman » 07/04/06, 14:39

Witam,

Przeszukałem cały internet, mam zamiar stworzyć i złożyć SPAD, sprawdzę, ile mam miejsca, aby go wykonać na zamówienie.

Problem w tym, że nie jestem pewien, czy w pełni rozumiem rolę reaktora i projekt?

Pośrodku jest rura ze stali nierdzewnej, przez którą z każdej strony przechodzi pręt ze stali nierdzewnej, który jest przyspawany do każdej strony tej rury, a następnie spawamy centratory, aby zapobiec klikaniu?

Chętnie przyjmę wszelkie informacje na ten temat.

Merci d'Avance
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10

Re: Reaktor SPAD????




przez rpsantina » 07/04/06, 14:52

bombrman napisała:Witam,

Pośrodku jest rura ze stali nierdzewnej, przez którą z każdej strony przechodzi pręt ze stali nierdzewnej, który jest przyspawany do każdej strony tej rury, a następnie spawamy centratory, aby zapobiec klikaniu?


Hmm, naprawdę nie,

jest to duży pręt pośrodku z małymi prętami po każdej stronie i środkami centrującymi na końcach. Wszyscy ci mali ludzie dobrze się zjednoczyli.

Przyspawasz centralizator do końca rury ze stali nierdzewnej, aby móc go zamontować pionowo...

Dużą zaletą łopaty jest jej zwartość wraz z barbotażem ogrzewanym przez jedną ze ścian komory grzewczej, w której znajduje się reaktor.
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 07/04/06, 14:56

SPAD to system G opublikowany na Pantone w 2001 roku, więc zmieniłem tytuł.

Wszystkie podstawowe informacje znajdziesz na stronie: http://quanthomme.free.fr/pantone/FrancePMC.htm

Aby uzyskać szczegółowe informacje, musisz przeszukać forum...
0 x
bombrman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 05/04/06, 14:44




przez bombrman » 10/04/06, 09:23

jest to duży pręt pośrodku z małymi prętami po każdej stronie i środkami centrującymi na końcach. Wszyscy ci mali ludzie dobrze się zjednoczyli.

Przyspawasz centralizator do końca rury ze stali nierdzewnej, aby móc go zamontować pionowo...


Czy pręty są pustymi rurkami? I ten reaktor może poruszać się w górę i w dół w rurze, w której zostanie umieszczony?

O co chodzi?

Myślę, że aby spróbować całości, którą robię w stali, przeczytałem na forum to nie stanowi problemu, co o tym myślisz?

Jak tylko będę miał czas muszę zrobić pomiary w swoim aucie żeby zobaczyć miejsce bo chcę go zamontować za silnikiem na wylocie wydechu za turbo.

Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 10/04/06, 10:55

Cześć Bom i witaj w klubie! : Chichot:

Aby wycentrować i zamocować pręt reaktora, masz kilka rozwiązań: kołki centrujące, centratory lub wiercenie na wylot pręta w celu jego przytrzymania.
Na moim następnym pręcie ze stali nierdzewnej, ze zmniejszoną szczeliną żelazną, ta część jest mniej oczywista. Mam zamiar wstawić centralizator na każdym końcu i śrubka przyspawana do rurki zablokuje tych wszystkich małych ludzików.
Co dokładnie planujesz zrobić ze stalą?
Chciałbym spróbować żelaznego pręta, nie czytałem jeszcze, że jest różnica.
Nawet skąpy w informacjach Kevin powiedział pewnego dnia, że ​​nie powinien się nudzić, a jako pręt bierze prosto ciągnione żelazo... podobno osiąga ciekawe wyniki.
Jednakże w przypadku ciągników zauważyliśmy znaczną różnicę między modelem 304 i 310, co wymaga kontynuacji.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 10/04/06, 11:38

Na korzyść modelu 310?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 10/04/06, 12:27

Nie ma w tym nic zaskakującego, nikiel jest silnym katalizatorem krakingu (węglowodory… woda, co pozostaje do udowodnienia…).

Czy ktoś próbował z 330 (30% niklu :p)?
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 04 / 06, 13: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 10/04/06, 13:44

tak, przepraszam, oczywiście na korzyść modelu 310!
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/04/06, 15:12

Halo
stal nierdzewna

serie 310, 310S i 314 jako jedyne zawierają 19% niklu
i 24% chromu

Może nie znasz serii 300 w Europie?
Kiedy dojdziemy do 348 i więcej, będzie to 9% niklu

Aby zdobyć więcej niklu, musisz iść
w inconelu 825 40% niklu 21% chromu 31% żelaza

inconel 800 bardziej popularny i łatwiejszy do znalezienia 32% niklu
i 21% chromu


Trudniej znaleźć inconel 702 79,5% niklu

Jeszcze trudniej znaleźć w łodydze
Nikiel 200 99,5% niklu

Nikiel kulkowy kosztuje około 60 dolarów za kilogram

Dla każdego, kto pyta, czy stalowy pręt działa, udowodnij, że stal działa, ale kończy się rdzą w wyniku domieszkowania wodą, jeśli woda zostanie do niego wysłana, gdy reaktor nie jest wystarczająco gorący.
Aby się tego dowiedzieć, należy wykonać montaż, aby pręt był łatwo dostępny i wyjmowany.
Mamy pewne opinie na temat prętów niklowych
Początkowo potrzebny jest zespół, który stosunkowo dobrze współpracuje z prętem stalowym, a następnie pręt niklowy, gdzie możemy dokonać prawdziwego porównania.
Tak długo, jak muszę wybierać między stalą nierdzewną a żelazem, moim wyborem jest stal nierdzewna.
teraz wszystko na temat jakości tego materiału pozostaje do sprawdzenia.. Łatwo powiedzieć, że taki gatunek sprawdza się dobrze, nikt na świecie forum powiedziałem nam wyraźnie, że taką wędką uzyskuję X%
i kolejna wędka Y% Większość moich testów na wędkach wykonuję w 100% pantonie, ale z domieszkowaniem wodnym jest zupełnie inaczej i wyników badań na wędkach nie można w pełni zastosować.
nawet aluminiowy pręt działa dobrze na 100% pantonie
Chociaż pręt miedziany nie działa dobrze...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 10/04/06, 16:18

Aluminium działa, a miedź nie?

To już nie jest magnetyczne.

Być może własność elektroniczna...

Fe, Mn, Ni, Zn, Al 2 elektrony na ostatniej warstwie...
Cu, Cr 1 pojedynczy elektron na ostatniej warstwie.

Powinieneś przetestować pręt cynkowy i pręt chromowany (lub pręt z chromowaną powierzchnią), aby sprawdzić, czy działa z cynkiem, a nie z chromem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166