Siatka niklowa w reaktorze

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07

Siatka niklowa w reaktorze




przez bob_isat » 06/04/06, 11:27

Cześć wszystkim,

czy ktoś kiedykolwiek testował obecność siatki niklowej pomiędzy prętem a reaktorem?

Stały bywalca Quanthomme gorąco poleca go w tych 2 ostatnich osiągnięciach:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/04/06, 15:06

Halo

Obecnie walcowałem małą siatkę ze stali nierdzewnej lub niklu, ale nie mogę potwierdzić, czy jest to czysty nikiel, jest to siatka wysokiej jakości, bardzo ciekła woda z trudem przepuszcza, była używana w przemyśle proszków metali, nie zauważyłem jakaś większa zmiana, ani lepsza, ani gorsza, chciałem to usunąć, ale wszystko utknęło w reaktorze, co oznacza, że ​​​​jestem zmuszony z tym pracować do następnego demontażu reaktora, kiedy znajdę pasek 200 99% czysty nikiel.

Nie wiem, o której godzinie będzie odpowiedni czas na informację zwrotną?

Szukanie niklu i wprowadzanie tych wszystkich poprawek tylko po to, aby dowiedzieć się, że to to samo, może być frustrujące. Docelowo chcę zmodyfikować interferent i kształt pręta, więc zamierzam zastosować nikiel, jeśli to nie pomoże, to nie powinno boleć,
Czysty nikiel jest mniej magnetyczny niż żelazo, niektóre stale nierdzewne nie są lub słabo magnetyczne, nikiel i kobalt są bardzo magnetyczne.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 06/04/06, 15:47

Nie wiem, pracujesz w tym biznesie dłużej ode mnie.

Czy zauważyłeś większy sukces pomiędzy tymi, którzy używają prętów niklowych, a tymi, którzy tego nie robią?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/04/06, 17:22

Halo
Ci, którzy używają prętów ze stali nierdzewnej różnej klasy
jest ich dużo, ja pierwszy.
Ci, którzy pracują z niklem serii 200, nie powinni być legionem tylko po to, aby zdobyć sztabkę czystego niklu
trzeba poszukać, a przecież mieszkam w kraju, który jest dużym producentem niklu, nadal istnieje zbiór monet 10ç, są one wykonane z czystego niklu, serie od 1968 do 2000, pozostałe są ze stali platerowanej.
Za 20 dolarów można zrobić wędkę o odpowiedniej średnicy... lub prawie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 08/04/06, 10:55

Bob, wszystkie linki w mojej sekcji są w języku angielskim; Chciałem zamówić, ale nie mogłem zamówić tego, co chciałem, więc się poddałem.
Niedaleko mojego domu odkryłem małą firmę zajmującą się przemysłem lotniczym, zajmującym się głównie zwojami drutu stopowego.
Niedługo będę miał odpowiedź na pręt, który będzie produkowany w Niemczech, nikiel 200, o który prosiłem, ma stężenie 99,6%, reszta to żelazo i PPM innych pierwiastków.
Jeśli nie będzie to możliwe, bo taka możliwość się utrzyma, kupię paski niklu i stopię je mocną lutownicą, a następnie wleję do formy i zrobię pręt.. Nie zdradzę ci, jaka jest praca..
Dla purystów, jeśli w ogóle istnieje, 100% czysty nikiel, ten używany w niektórych elektrolizach, jest nikiel 270
Jak mówi André, gdybyśmy wiedzieli, że naprawdę było warto, nadal musielibyśmy wiedzieć, które stopy sprawdzają się najlepiej? Co zrobiłaby mieszanina kobaltu z manganem w pręcie niklowym dla Pantone?
Jeśli pasek jest dostępny, nie wiem, ile mnie to będzie kosztować, jednak zaczyna robić kilka rund, które wydaję na badania :|
Powiedzieć, że niektórzy mają tytuł programisty i prawie nigdy ich nie widzimy na forum, z wyjątkiem narzekania lub krytykowania innych.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 08/04/06, 11:50

Dobrze widziane
---------
Po co topić nikiel?
Gruby arkusz niklu nawinięty na zwykły pręt i lutowany w celu spajania i łączenia. Potem lekko prostowane na tokarce… I mamy pręt pełen niklu…
Liczy się kontakt z reakcją (katalizatorem).
Jeśli się nad tym zastanowić, musi istnieć możliwość cynkowania pręta żelaznego w celu wykonania poszycia. Starożytni mieli ponad 300 lat), dobrze radzili sobie z platerowaniem złotem… Z baterią octową, bo 3 wolty muszą wystarczyć. Polerowanie, czyszczenie, odtłuszczanie, pierwsza warstwa miedzi, potem następna, w zależności od elektropozytywności metali (pozycja niklu?)
W lutym spotkałem oryginalnego producenta-producenta maszyn rolniczych do ogrodnictwa; nawiasem mówiąc, buduje także Pantones.
Do bełkotki i reaktora wykorzystuje wyłącznie stal nierdzewną 310 (ponad 50% niklu i chromu).
Dla pręta reaktora: wolfram.
Złom pochodzi od firm działających w Tuluzie dla branży lotniczej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/04/06, 12:03

Cześć
Mówiłem za wcześnie.
Dominique facet z neonowym Chryslerem odpowiedział mi dzisiaj na pytanie:
Jak zdobyć pręt niklowy?
Odpowiedź:
Od dowolnego dostawcy stali nierdzewnej.
Wpisałem „sprzedawca niklu” na „żółtych stronach .fr” i w pobliżu mojego domu znalazłem wielu sprzedawców wszelkiego rodzaju metali, ale nie specjalizujących się w niklu.
Wysłałem maila do firmy, czekam na odpowiedź.
Pytanie:
Czy sprzedajesz okrągłe sztabki niklowe o średnicy 14 mm dla osób fizycznych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 08/04/06, 12:06

Dziękuję za radę gegix 8)
Twój facet używa pręta wolframowego i rurki 310 (24% chromu i 19% niklu)... z jakim skutkiem?
cóż, jeśli chcesz niklu, określ dokładnie, czego chcesz, istnieje niezliczona ilość jakości.
w chwili, gdy André wyszedł, aby go zainstalować, nie zajmie to dużo czasu mi, a teraz tobie. Wyobraź sobie, że jeśli coś schrzanimy, nie będziemy wyglądać głupio
:zaszokować:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/04/06, 13:30

Ach tak, ale to tam mój system jest dobry.
Bo muszę tylko ukształtować pręt o długości 20 cm z 6 spawami punktowymi do centrowania, kołpak stalowy 15-21 i kawałek pręta gwintowanego 3X150 mm i to wszystko.
Mogę w ciągu kilku minut wymienić moje pręty, stalowe 12x15mm lub ze stali nierdzewnej 14x200mm, a wkrótce nikiel 14x200mm.
To jest zainteresowanie wyjmowanym prętem. 8)
I jeszcze raz dziękuję André, ponieważ mogłem to zrobić, czerpiąc inspirację z jego montażu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 08/04/06, 14:12

O André mówi, że wolne wędki dają lepsze rezultaty niż wędki centrowane.
Właśnie przetestowałem pręt gwintowany i żelazny knot z 2 nacięciami u podstawy, ostatniej nocy kupiłem obniżony pręt ze stali nierdzewnej o długości 2 m i wadze 18 mm za 16 €, naprawię go, aby mieć żelazko między 0,5. Jaki jest najlepszy kompromis w przypadku oleju napędowego: 1 mm czy 0,5 mm? wynik wkrótce!

Właśnie przeczytałem i zacytowałem: „W przemyśle naftowym reforming parowy polega na przekształceniu lekkich surowców węglowodorowych w gaz syntezowy (H2, CO, CO2, CH4, H2O) w drodze reakcji z parą wodną na katalizator nikiel. Ta przemiana zachodzi w wysokiej temperaturze (840° do 950°C) i pod umiarkowanym ciśnieniem (20 do 30 barów). Po tym mogą nastąpić różne operacje, które prowadzą do produkcji wodoru lub paliwa syntetycznego.”
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138