PORADA: Reaktor Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26

PORADA: Reaktor Pantone




przez York3k2 » 30/03/06, 18:51

Witam,
Jestem studentem matematyki w Lycée Saint-Louis w Paryżu i podczas mojego TIPE interesowałem się reaktorem Pantone i jego możliwym wpływem na osiągi silnika. Moim celem jest wykonanie eksperymentalnego montażu i zbadanie zmian w zużyciu, mocy, wydajności itp. Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami dostępnymi na stronie (z wyjątkiem informacji zarezerwowanych dla członków, ponieważ mój e-mail potwierdzający nie zawiera ani nazwy użytkownika, ani hasła) oraz przykładów montażu przedstawionych na www.quanthomme.org Pomimo tego wszystkiego, a wydaje mi się, że część tego, czego szukam, musi znaleźć się w pracy dyplomowej pana Martza, która jest dla mnie niedostępna, mam do Ciebie kilka pytań.

Już teraz strona wydaje się twierdzić, że reforming, który miałby miejsce w reaktorze, rozkłada (jeśli dobrze zrozumiałem) paliwo na lżejsze węglowodory, które spalałyby się wydajniej, a to ze względu na ich mniejszą gęstość. Czy zatem, jeśli dobrze zrozumiałem rozumowanie, można powiedzieć, że metan spala się wydajniej niż benzyna? (przynajmniej w warunkach P,T występujących w komorze wybuchowej)

Poza tym, czy to reformowanie i związane z tym odparowanie paliwa to jedyne udowodnione (lub domniemane) efekty działania reaktora?

Chciałem też wiedzieć, czy miałbyś może jakieś rady odnośnie montażu Pantone na kosiarce, który montaż byłby najwłaściwszy i najskuteczniejszy (w czasie montażu, czyli (w przypadku wireworma) i w wynikach) dla silnik dwusuwowy (bubbler czy nie, wtrysk wody i inne metody), porady (inne niż wskazane na stronie) na wszystko co by było pomiarem zużycia itp. (w szczególności jak oceniamy moc silnika wewnętrznego Silnik spalinowy?)

Chciałbym również podziękować za pracę wykonaną w tym temacie i udostępnioną wszystkim, przyznaję, że rzeczywiście Twoja strona musi być jedyną lub przynajmniej jedną z nielicznych, która zapewnia pełne wyjaśnienie i rygorystyczne funkcjonowanie tego zjawiska . Myślę, że bez Twojej strony z pewnością przeszedłbym do innego tematu, przykro mi, że takie urządzenie nie działa.

W każdym razie dziękuję za odpowiedzi oraz rady i wyjaśnienia, które ze sobą przywieziecie. Chciałbym mimochodem zaznaczyć, że jeśli moje badania doprowadzą do pliku godnego tej nazwy, z przyjemnością podzielę się swoimi wynikami (pozytywnymi lub nie) z witryną.

Z poważaniem,
York3k2

PS Gdyby ktoś mógł mi przesłać kopię pracy dyplomowej pana Martza, byłbym bardzo wdzięczny.
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 30/03/06, 22:05

Nawiasem mówiąc, czy ktoś wie, jakie byłyby produkty krakingu (lub hydrokrakingu, biorąc pod uwagę obecność pary wodnej) benzyny iw jakich warunkach ciśnienia i temperatury miałoby to mieć miejsce?

Wszelkie informacje będą mile widziane, dziękuję

York3k2
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 31/03/06, 13:10

Witam.
Nie mogę ci pomóc we wszystkim, co dotyczy fizyki systemu, ale jeśli chodzi o twoje badanie łatwego do wykonania systemu, weźmy na przykład podstawowy montaż w 100% Pantone.
Oznacza to, że 1 bełkotka z wodą podgrzaną do 80°C, druga bełkotka lub gaźnik do benzyny i mieszaniny obu przechodzi przez reaktor.
Christophe Martz prowadził swoje badania w ten sposób.
Myślę, że dostęp do jego projektu badawczego mógłby ci pomóc, ale ostatecznie nie jest tak źle zacząć od zera, a następnie porównać, czy oboje dochodzicie do tych samych wniosków.
To trochę tak, jakbyś czerpał inspirację z projektów studenckich z poprzednich lat. Kopiujesz formę, ale nie treść.

Właściwie myślę, że używając bełkotki do benzyny, silnik zużywa tylko najlepszą benzynę, a reszta osiada na dnie bełkotki.
W przypadku dopingu wodnego ryzykujesz, że spędzisz tam zbyt dużo czasu, a tym samym nie będziesz w stanie przeprowadzić analizy. Kilku studentów mechaniki miało trudności ze zrobieniem czegoś dobrze.
System jest w zasadzie prostszy, ale nie w 100% niezawodny pod względem wyników.
O ile 100% Pantone sprawdza się lepiej, to z drugiej strony wymaga prac spawalniczych i innych dostosowań, niekoniecznie w zasięgu ucznia.
Na moim mini rowerze bez problemu odtworzyłem system identyczny z tym prezentowanym na Quanthomme.
Trudności zaczęły się, gdy chciałem zrobić uproszczony doping wodny pantone.
Zajrzyj na moją stronę, klikając www na dole wiadomości.
powodzenia
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 02/04/06, 14:51

Dziękuję za odpowiedź Pitmix, czy wiesz, czy istnieje różnica między zespołem silnika dwusuwowego i czterosuwowego? A priori nasz montaż odbywałby się na silniku dwusuwowym.

dziękuję
York3k2
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 02/04/06, 16:35

York3k2 pisze:Nawiasem mówiąc, czy ktoś wie, jakie byłyby produkty krakingu (lub hydrokrakingu, biorąc pod uwagę obecność pary wodnej) benzyny iw jakich warunkach ciśnienia i temperatury miałoby to mieć miejsce?

Wszelkie informacje będą mile widziane, dziękuję


Odpowiedzi tutaj: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=93 (poświęć trochę czasu na przeczytanie...)

Dlaczego mówisz, że jest niedostępny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/04/06, 17:25

Tak naprawdę nie śledziłem postu na 2-suwowym, ale osobiście od razu uzyskałbym pantone 100% na 2-suwowym.
Jest to również napisane na Quanthomme.
W zwykłym 2-suwie to paliwo działa jak smar, ponieważ opary benzyny zużywamy tylko za pomocą bełkotki, wyobraź sobie wynik...
no to moje zdanie... : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/04/06, 09:47

Czy dwusuw może nie działać z reaktorem Pantone?
- jeśli silnik ma oddzielne smarowanie (olej nie przechodzi przez reaktor, smarowanie jest zapewnione)
- jeśli jeździ na mieszance benzyny z olejem, po prostu wyposażając go w domieszkę wody?
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 03/04/06, 21:17

Witam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

W przypadku Cristophe powiedziałem, że jest niedostępny, ponieważ nazwa użytkownika i hasło są podane tylko w newsletterze, a nie w e-mailu potwierdzającym rejestrację w serwisie. W każdym razie, otrzymałem już hasło i nazwę użytkownika z wczorajszego biuletynu, a Twój raport jest w trakcie pobierania.
Jeśli chodzi o link, który mi zaoferowałeś, przypomnę, że wszystko czytałem z pasją, ale kiedy pisałem swój post, nie mogłem jeszcze uzyskać dostępu do raportu (ani do wszystkiego, co było zarezerwowane dla członków), do którego śpieszę atak w ciągu tygodnia.

Jeśli chodzi o Pitmix, nie przyglądałem się jeszcze szczegółowo, ale wydawało mi się, że widziałem zespoły wykonane na kosiarkach na stronie Quanthomme, czy nie byłyby one wyposażone w silniki dwusuwowe?
Jeśli nie, jaki niedrogi silnik czterosuwowy poleciłbyś?

Merci d'Avance : Mrgreen: ,
York3k2
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/04/06, 21:53

Cześć
Wszystkie silniki na stronie Quanthomme to silniki 4-suwowe.
Istnieją kosiarki 2 i 4 suwowe.
W przypadku oddzielnego smarowania w moim dwusuwowym motocyklu 125 cm3 wtrysk oleju odbywa się w gaźniku (nie mówię o tym na mojej stronie).
Ponieważ na 100% Pantone usuwamy węglowodany, jest więcej smarowania.
Na dwusuwie skrzynie korbowe nie są skąpane w oleju jak na czterosuwie, więc moim zdaniem nie jest dobrze.
Ale mogą być 2-suwowe z oddzielnym smarowaniem wtryskiwanym bezpośrednio do silnika. Ale to już nie leży w moich kompetencjach.
Aby kupić tani czterosuwowy silnik, na pchlim targu musisz znaleźć stare czterosuwowe kosiarki do majsterkowania.
Widziałem to nawet na chodnikach w śmietniku.
Przez większość czasu silniki nie są martwe.
Gdybyś wiedział, ile mobów zebrałem, tworząc potwory, kiedy byłem nastolatkiem. : Lol:
Nowy pasek, czyszczenie gaźnika, 2 komory powietrzne i po mojej kiki. : Chichot:
0 x
York3k2
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/03/06, 18:26




przez York3k2 » 17/04/06, 22:40

Cześć wszystkim,
Właśnie miałem pytanie do Cristophe'a: czy masz pojęcie o entalpiach krakingu oktanowego w ośrodku bez plazmy? Jeśli nie, czy wiesz, gdzie mogę znaleźć wskazówkę?

Z góry dziękuję.
York3k2
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72