Nowicjusz (Pantone i podgrzewacz paliwa)

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1

Nowicjusz (Pantone i podgrzewacz paliwa)




przez sam17 » 14/02/06, 14:21

Witam,

Jestem w tym nowy forum.

Od ponad 6 miesięcy interesuję się technologią podgrzewaczy paliwa, którą odkryłem dzięki staremu patentowi z lat 20. XX w. Jest to patent złożony przez producenta generatorów gazowych (wydaje mi się, że wynalazca ), który opisuje wynalazek zwany carburetou. Szperając w Internecie, odkryłam system Pantone.

Moim zdaniem system Pantone nigdy nie był niczym innym jak podgrzewaczem paliwa, ale znacznie prostszym w zastosowaniu.

Od tego czasu spędziłem wiele godzin na czytaniu wszystkiego, co mogłem znaleźć na ten temat. obejmuje to treść tego forum oczywiście strony pana Davida, cała strona Quanthome ze wszystkim, co dotyczy reaktora Pantone, zawartość strony o ekologii (w tym raport C. Martza), a także wszystko, co udało mi się znaleźć na emule, wiadomości z usenetu i Google.

Od kilku tygodni jestem w posiadaniu niezbędnego sprzętu do wykonywania spoin lutowanych, zgromadziłem całkiem sporo części mechanicznych, które można by wykorzystać w kontekście montażu Pantone. Pracowałem także nad prostymi i niedrogimi sposobami osiągnięcia tego wszystkiego, krótko mówiąc, jestem już tylko o krok od rozpoczęcia.

Planuję wyposażyć pojazd z silnikiem benzynowym w zespół wykonany w 100% zgodnie z Pantone, co umożliwi mi pracę na oleju lub paliwie. Rozważam wykonanie bełkotki o regulowanej temperaturze, podgrzewanej spalinami, aby uzyskać jak najszybszy wzrost temperatury.
Generalnie samo domieszkowanie wodą mnie zbytnio nie interesuje, wolę eksperymentować z montażami 100% Pantone, które choć trudniejsze w wykonaniu, wydają mi się też ciekawsze pod względem rezultatów.

Mam zamiar informować Cię o moich testach i wynikach w miarę postępów. Niedawno dostałem aparat cyfrowy, który pozwoli mi udostępniać moje zmiany z większą przejrzystością.

Ciao.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 14/02/06, 14:36

ŚWIETNIE;

Wiesz, że masz tutaj bardzo doświadczonego mistrza Pantone o imieniu André (Kanada). Często porusza temat „Eksperymenty/Renault 5 super” z firmą PITMIX, która jest w trakcie opracowywania Pantone na modelu R5.

To naprawdę bardzo interesujące, że tu dotarłeś forum.

Witamy wśród nas.

PS: Nie jestem sprawny, śledzę testy PITMIX i inne, mam benzynę nevada R2, którą można pantonizować, ale z zainteresowaniem śledzę testy PITMIX, które mają problemy z dopuszczeniem "gazu" pochodzącego z reaktor.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/02/06, 17:10

Witaj Sam17
Jeśli chodzi o podgrzewanie paliwa czy to gaźnikiem czy wtryskiem to stosuję tę metodę od dłuższego czasu nawet w dieslach zysk jest niewielki zwłaszcza zimą przy bardzo mroźnej pogodzie,
to wszystko, mam na myśli niewielki zysk, nawet poprzez podgrzanie zasysanego powietrza, choć szybko ograniczamy się do przestrzegania określonej temperatury w zależności od paliwa.
Jeśli chodzi o panton, to nie jest to zwykły wymiennik, jest podobny do wymiennika, ale ma inną funkcję.
Gdybyśmy chcieli zrobić wymiennik to wejście do reaktora byłoby z tyłu samochodu i wykorzystalibyśmy całą długość rury, ale dzieje się to w promieniu 20cm i przy dużej prędkości.

Teraz radzę ci zrobić mały 100% montaż Pantona
na małym silniku (jeśli jeszcze tego nie zrobiono), aby opanować kontrolę przełożeń i temperatur, odbywa się to wieczorami w tydzień, przy minimalnej liczbie narzędzi.
zrozumiesz nieco więcej ograniczeń operacyjnych, a zmiany będą łatwe do wprowadzenia.
W samochodzie najprościej jest dolać wody, ale jeśli przeczytasz wszystkie posty, dla niektórych wykonanie będzie trudne
Teraz, jeśli masz cierpliwą energię, możesz spróbować swoich sił w samochodzie. Spójrz na montaż Guldy'ego, dość skomplikowany układ wtryskowy, rozwój nie jest ukończony.
Montaż na generatorze czy pompie wody przebiega zupełnie inaczej niż w samochodzie, który zatrzymuje się na każdym rogu ulicy.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 14/02/06, 19:59

Ogólnie rzecz biorąc, mam solidne doświadczenie w rozwiązywaniu problemów mechanicznych, nawet jeśli nadal uważam się za majsterkowicza.

Mam do dyspozycji generator, wycofany ze służby sprzęt wojskowy oparty na silniku samochodowym (myślę, że to silnik DS) trochę starym, ale zupełnie nowym (sześćdziesiąt godzin na liczniku).

Myślę, że zacznę od wyposażenia, aby oswoić się z tym i dostroić ustawienia silnika o stałej prędkości.
Powinno to zostać rozwiązane dość szybko, co pozwoli mi rozwiązać wszelkie (a na pewno liczne) nieprzewidziane zdarzenia.

Być może nie wyraziłem się jasno co do termicznej regulacji bełkotki przez gazy spalinowe.

Wydaje mi się, że bulgotanie oleju czy paliwa daje dobre rezultaty tylko wtedy, gdy jest w określonej temperaturze, stąd moim zdaniem potrzeba regulowania tej ostatniej.

W tym celu myślę o wyposażeniu mojego barbotera w wężownicę, w której będzie krążyć część gazów spalinowych pobieranych za reaktorem, aby go nie uszkodzić.

Podejrzewam, że jeśli te gazy będą stale krążyć swobodnie przez ten wymiennik, ryzykuję szybkie doprowadzenie paliwa lub wody do wrzenia, co moim zdaniem nie jest wcale pożądane.

Dlatego myślę o wykonaniu zespołu elektronicznego z przepustnicą sterowaną elektromagnesem otwierającym i zamykającym drzwi samochodu, bazującym na czujniku termicznym umieszczonym w bąbelkującym płynie.

Jeśli chodzi o podgrzewanie bulgoczącej wody, myślę, że wystarczy umieścić tuż przed bulgoczącym sitkiem małą cewkę zanurzoną w cieczy, gdzie będzie miała czas na ogrzanie, zanim zamieni się w bąbelki.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/02/06, 10:34

Wada pęcherzyków paliwa: najbardziej lotne części odparowują jako pierwsze. To, co pozostaje na dole, ma inną charakterystykę, stąd konieczność zmiany ustawień w trakcie.
Domieszkowanie wodą eliminuje tę wadę.
Jeśli chcemy przepuścić mieszankę parowo-paliwową przez reaktor Pantone, możemy umieścić reaktor pomiędzy silnikiem a kolektorem dolotowym. Ale czy powierzchnia pomiędzy prętem a rurą będzie wystarczająca do zasilania silnika?
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 15/02/06, 18:58

cześć cuicui

tak, rzeczywiście zrozumiałem, że bulgotanie paliwa, a głównie benzyny, stwarza problemy, ponieważ w pierwszej kolejności zużywane są najbardziej lotne pierwiastki. To powiedziawszy, od momentu nagrzania paliwa do temperatury, w której odparowują wszystkie jego składniki, w tym te najcięższe, powinno to ograniczyć tego typu problemy.

Czy się mylę?

Jeśli chodzi o powierzchnię przepuszczania gazów przez reaktor, prawdą jest, że zadałem sobie pytanie, czy reaktor oparty na pręcie o średnicy 14 mm przepuści wystarczającą ilość gazu. Ponieważ tak naprawdę nie znalazłem zespołu w 100% Pantone w samochodowym silniku benzynowym, gdzie wymiary reaktora były jasne, postanowiłem sam z tym poeksperymentować.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie (tj. poza zwykłym domieszkowaniem wodą) to zaoszczędziłoby mi to trochę czasu. Tak czy inaczej nadal szukam informacji na ten temat wszędzie na forum.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 16/02/06, 09:04

Cześć Sam17
Wyglądasz na zdeterminowanego, by ubrudzić sobie ręce, więc uchylam przed tobą kapelusz. Z przyjemnością dowiem się o Twoich osiągnięciach, sukcesach lub porażkach.
Mi też to pomoże zacząć. Na razie zadowalam się gromadzeniem wiedzy teoretycznej.
Chodziło mi raczej o kolektory słoneczne (awatar: dach mojego starego budynku, 160 m2 kolektorów, ale słabo zużyte).
Ponieważ nie doświadczyłem jeszcze niczego konkretnego w zakresie Pantone, nie mogę ci zbytnio pomóc, w przeciwieństwie do André (Kanadyjczyka), który z pewnością będzie w stanie Ci doradzić, ponieważ próbował już prawie wszystkiego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 16/02/06, 17:48

sam17 : Arrow:

Witam,

Sprawdź eksperymenty / Renault super 5 w temacie. Reżyser PITMIX i wielki eksperymentator André dużo rozmawiali o wszystkich problemach związanych z rozwojem Pantone. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 16/02/06, 17:50

sam17..przepraszam, nie widziałem tego już powyżej. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 16/02/06, 19:33

->Jean63
Rzeczywiście, przeczytałem całą wymianę zdań z pitmixem i zebrałem kilka interesujących informacji, które wzmocniły niektóre z moich wyborów i popchnęły mnie do innego spojrzenia na sprawy w przypadku innych wyborów. To naprawdę bardzo interesujące zobaczyć, jak w małej społeczności wymiana pomysłów pozwala na rozwój spraw.

-> cuicui

Tak, jestem zdecydowanie zdecydowany na atak, to pewne. Potem pozostaje znaleźć na to czas, bo pomiędzy założeniem mojego wciąż dochodowego biznesu, czasem poświęconym ukochanej i pantone noce mogą być krótkie!
Prawdą jest, że jeśli chodzi o André, wydaje się, że posunął się on daleko w swoich eksperymentach i przemyśleniach na ten temat. To naprawdę fajnie z jego strony, że poświęca tyle czasu, aby pomóc nowicjuszom.




W przeciwnym razie wczoraj wieczorem utworzyłem nowy post w forum eksperymenty dotyczące grupy.

Dobrą rzeczą w robieniu różnych rzeczy przy jednoczesnym informowaniu wszystkich w ten sposób jest to, że motywuje mnie to do kontynuowania tematu, ponieważ w pojedynkę zawsze jesteśmy bardziej skłonni do poddania się.
0 x
--

Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88