wielkość reaktora

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
tibo_the_best
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/06, 17:36

wielkość reaktora




przez tibo_the_best » 26/01/06, 17:50

Bjr Zastanawiałem się jak dobrać odpowiednią wielkość reaktora w zależności od pojemności silnika.(chyba nie było to to samo dla silnika kosiarki co dla pojemności 4L) dziękuję
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

wielkość reaktora




przez Denis » 26/01/06, 21:14

idź na stronę spad, fouine fouine, a będziesz miał swoją odpowiedź, zapoznaj się z 46 różnymi opiniami, aby stworzyć własną.Mówię, że reaktor/40 KM wydaje się dobry? wielkość reaktora, aby zobaczyć... długość, śr. .to pozostają badania eksperymentalne, witam
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 26/01/06, 21:57

Christophe dał nam ładny mały stolik ze współczynnikiem mocy usuwania zanieczyszczeń w 3 różnych średnicach i długościach, pomogło mi to myśleć!!! : Chichot: dziękuję Panie Inżynierze :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/01/06, 23:50

Witam,
Średnica pręta wynosi zwykle od 12 do 14 mm
długość wynosi od 100 do 200 mm.
W moim Chevrolet Essence 3,8 litra pręt ma 12,7 mm i 200 mm długości
W Mercedesie 300td Diesel 3-litrowym drążek ma 19 mm, długość wynosi 150 przy pierwszej próbie, a druga 105 mm przy drugiej próbie,
Nie zauważyłem większych różnic pomiędzy 150mm a 105mm, 150 była trochę lepsza
Daleki jestem od przekonania, że ​​wybudowanie reaktora wieloreaktorowego jest bardziej korzystne niż jednoreaktorowego, tak jak wykonanie bardzo dużego reaktora jest bardziej wydajne niż małego.
to te same wymiary reaktora, które mam w przypadku silnika o pojemności 125 cm3,8 i silnika o pojemności XNUMX litra

Reaktor jest dość tolerancyjny pod względem wymiarów, należy zwrócić większą uwagę na konstrukcję bełkotki i przewodów prowadzących do reaktora.

Nie decyduje maksymalna moc silnika, raczej sposób w jaki go wykorzystujemy, a zatem ciepło dostępne w spalinach, a nie objętość, ale poziom temperatury, korzystniej jest mieć 750c przy małym silnik co wymusza tylko 450c przy dużej ilości przy silniku który pracuje na 1/4 swojej mocy...

Dla porównania, w małym silniku o pojemności 125 cm3,8 spaliny stają się gorętsze niż w silniku o pojemności XNUMX litra z tym samym reaktorem!

André
Ostatnio edytowane przez Andre 10 / 03 / 06, 05: 29, 1 edytowany raz.
0 x
tibo_the_best
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/01/06, 17:36




przez tibo_the_best » 27/01/06, 11:48

OK! więc podsumowując, bez względu na wielkość silnika, tłoczysko jest prawie takie samo, ale temperatury spalin są różne. „oświecony… do zobaczenia wkrótce po wyniku
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154