kemping van dla transformacji

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Floshix
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/08/13, 11:07

kemping van dla transformacji




przez Floshix » 19/10/15, 10:39

Witam wszystkich,

Moja dziewczyna i ja w końcu znaleźliśmy i kupiliśmy naszego vana i rozpoczęliśmy przebudowę.

Elektryka praktycznie skończona, panel fotowoltaiczny na dachu akumulator i co. Nadal mamy diody LED do naprawy, gdy meble będą na miejscu.

Zrobimy nasz prysznic solarny, kanister na wodę z pompą 12v + pokrętło ze stycznikiem, które podłączymy do podgrzania do rurki, która zakończy się miedzianym obwodem rurowym w postaci "rezystancji" na 3mm aluminiowej płytce gruby pokryty inną płytą pomalowaną na czarno. Wciąż się waham, czy zamiast górnej płyty położyć plastikową folię i pomalować drugą płytę i rury na czarno. Powiedz mi, czy jedno lub drugie rozwiązanie jest bardziej skuteczne dzięki twojej super wiedzy :). Lub jeśli nadal masz inną propozycję, jestem otwarty.

Izolacja jest już zrobiona, a podłoga będzie zrobiona w ciągu tygodnia z korkiem.

Więc po zabraniu się za meble zdaj mi prawo jazdy: p (na razie mój partner jest jedynym uprawnionym do jazdy poza granicami kraju (egzamin na prawo jazdy 8-12-15)).

Następnie chcielibyśmy zainstalować system pantone w naszym samochodzie dostawczym: Renault master 2002 120 tdi 2.5. (aby ponownie sprawdzić papiery, kiedy będę miała odwagę wyjść na mróz :D dziś po południu ^^ i potwierdzę to w tłustym wydaniu.)

Więc chciałbym wiedzieć, czy moglibyśmy pójść do kogoś, kto miałby czas, aby nam pomóc i jednocześnie wyjaśnić (czytam na forum i internet, ale będzie to jeszcze jaśniejsze i bardziej zrozumiałe, robiąc i twarzą w twarz dla siebie.

Oczywiście zapłacimy za czas lub system wymiany.
Uwielbiamy zajmować się ogrodami i warzywami, ale każda inna możliwa zamiana na 2 imprezy jest mile widziana. (nie mamy nic przeciwko płaceniu, ale wolimy wymianę, która naszym zdaniem jest bardziej korzystna dla obu stron i dla dobrego humoru :D)

Chciałbym też wiedzieć czy ten układ da się zrobić w "plug and play", np. przykręcając, żeby móc go rozebrać do kontroli technicznej, której chyba jeszcze nie akceptuje.
Jeśli nie jest to możliwe, niech tak będzie. Grzywna jest warta zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery i naszych płuc :).

Więc od 8-12-15 jeśli wszystko pójdzie dobrze zaczniemy wyruszać do Francji na resztę naszej podróży. (więcej informacji o nas, naszej podróży i projekcie: https://floshsannelaroute.wordpress.com/the-dream/

Z góry dziękuję za odpowiedzi i osobiste inwestycje na ten cel forum itd.

Dużo szczęścia w Twoim dniu i do zobaczenia wkrótce :)

Florent
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/10/15, 23:37

Witamy w forum. 8)
Obszerny program niż twój.
Poszedłem zobaczyć twój blog, który jest bardzo miły.

Odpowiadając na twoje pytanie dotyczące systemu usuwania zanieczyszczeń „plug & play”, moim zdaniem ogromnie komplikuje on twoje życie i grozi utratą całej skuteczności systemu, jeśli uda ci się uzyskać z nim pozytywne wyniki. Większość osób, które modyfikowały swój pojazd, nigdy nie spotkała się z problemem w Kontroli Technicznej. Planowałem przeprowadzić eksperyment na pojeździe iw tym celu odzyskałem z wraku część wydechu, którą chciałem zmodyfikować. Nie unieruchomiłem więc swojego pojazdu podczas projektowania i mogłem włożyć oryginalną część z powrotem podczas pracy nad „proto”. (w końcu sprzedałem auto bez modyfikacji bo za mało nim jeździłem a już na pewno nie regularnie żeby robić MIERZALNE testy). W związku z tym zachęcam Cię, jeśli naprawdę chcesz podjąć działania, abyś już teraz zaczął bardzo dokładnie mierzyć zużycie paliwa, aby porównać je z tym, co uzyskasz podczas testów i regulacji. Oznacza to tankowanie po brzegi za każdym razem i najlepiej na tej samej stacji (widziałem znaczne różnice w spalaniu między stacjami, które przypisuję pompom, które błędnie podają ilość paliwa). Możesz użyć prostego notatnika i zgłosić swoje odczyty w arkuszu kalkulacyjnym lub użyć aplikacji na smartfony, takich jak monitor sprintu. : Idea:

MASTER z 2002 roku jest na tyle nowoczesnym pojazdem (sonda lambda, turbosprężarka, EGR, itp.), że trudno uzyskać przekonujące wyniki.

Ale pozwalam innym członkom wyrazić swoją opinię, moja jest zwrócona w stronę innych technologii...

W przypadku ocieplenia samochodu dostawczego, wiedząc, że blacha jest doskonałym przewodnikiem ciepła, należy zadbać o wyeliminowanie mostków termicznych. Korek to doskonały wybór i bardzo przyjemny w obróbce materiał.

Nie piszesz w jakim rejonie mieszkasz. Pomogłoby to w ofertach wzajemnej pomocy, chociaż rozumiem, że podróże to sposób na życie dla was dwojga.
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/10/15, 06:58

Święty projekt!

Są to pojazdy, w których trzeba wykonać prace prewencyjne (monitoring mechaniczny, korozja podwozia itp.) .. jeśli robisz to regularnie, nie ma wiele do roboty, można to zrobić bombą, im dłużej czekasz z drugiej strony ...) więc długo zachowa swoją wartość (mam Nissana Vanette z 2 roku, nie ma problemu, ale dobra kontynuacja...)

Bardzo dobry pomysł przerobienia minibusa... Ja bym go maksymalnie zbanalizował, żeby jak najbardziej przypominał samochód dostawczy. W dzisiejszych czasach podczas biwakowania lepiej jest pozostać niezauważonym!
Zaletą europejskich tablic jest to, że trzeba mieć nos na tabliczce, żeby wiedzieć z jakiego kraju się jest, bardzo trudno zauważyć w ruchu ulicznym, jeśli nie jest się z okolic...!

I oczywiście nie zostawiaj niczego widocznego (ostentacyjnego), kiedy opuszczasz pojazd!

Powodzenia i udanych spacerów... ^^

PS: dla tych, którzy jeszcze nie kupili takiego pojazdu, dobrym planem jest znalezienie minibusa chłodniczego… Tam izolacja jest idealna i jest całkowicie incognito. Aby mieć lepszy problem z izolacją, potrzebujesz przyczepy ad-hoc, ale znacznie mniej stabilnej na drodze i mało dyskretnej. Przy chłodzeniu wystarczy zapewnić dobrą wentylację, np. bardzo mały vmc df (w zasadzie na dach nikt nie zajrzy...). I można tam mieszkać przy każdej pogodzie i temperaturze zewnętrznej, z bardzo małym zapotrzebowaniem na ogrzewanie wewnątrz... Wisienka na torcie, często te pojazdy mają aluminiowe podwozie, więc problem korozji jest bardzo mały.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Przeróbka samochodu dostawczego na kampera




przez Flytox » 20/10/15, 22:35

Cześć Floshix, witaj.

floshix napisała:Następnie chcielibyśmy zainstalować system pantone w naszym samochodzie dostawczym: Renault master 2002 120 tdi 2.5. (aby ponownie sprawdzić papiery, kiedy będę miała odwagę wyjść na mróz :D dziś po południu ^^ i potwierdzę to w tłustym wydaniu.)


Zespoły Pantone lub Gillier Pantone montowane w najnowszych silnikach TDI (napchanych elektroniką) są bardzo słabo udokumentowane (w poważny sposób) w sieci. AMHA, jest to bardzo trudne do wykonania iz pewnością przy stosunkowo niskim wzmocnieniu (mniejszym niż niepewność pomiaru). Konieczne jest opanowanie, jak zwabić różne czujniki obsługujące regulacje i inne pętle sterujące, gdy uzyskany zostanie efekt odwrotny do pożądanego.

Krótko mówiąc, na tego typu silniku, przy amatorskich środkach/oprzyrządowaniu, można rozsądnie dążyć do utrzymania silnika w czystości (stabilizacja spalania do minimum) poprzez mniejsze zanieczyszczenie, ale efekt na spalanie nie może być spektakularny. jak na starym " „przygodowy” atmosferyczny Diesel.

Więc chciałbym wiedzieć, czy moglibyśmy pójść do kogoś, kto miałby czas, aby nam pomóc i jednocześnie wyjaśnić (czytam na forum i internet, ale będzie to jeszcze jaśniejsze i bardziej zrozumiałe, robiąc i twarzą w twarz dla siebie.

Wyjaśnienia, z przyjemnością udzielimy Ci informacji na temat forum, zobaczymy po....

Oczywiście zapłacimy za czas lub system wymiany.
Uwielbiamy zajmować się ogrodami i warzywami, ale każda inna możliwa zamiana na 2 imprezy jest mile widziana. (nie mamy nic przeciwko płaceniu, ale wolimy wymianę, która naszym zdaniem jest bardziej korzystna dla obu stron i dla dobrego humoru :D)


Metoda jest fajna. :P

Chciałbym też wiedzieć czy ten układ da się zrobić w "plug and play", np. przykręcając, żeby móc go rozebrać do kontroli technicznej, której chyba jeszcze nie akceptuje.
Jeśli nie jest to możliwe, niech tak będzie. Grzywna jest warta zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery i naszych płuc :).


Plug and Play jest oczywiście na komputerze, ale po prostu nie jest to możliwe na silniku… zbyt wiele modów, zbyt wiele części.
Kontrola techniczna nie jest żadną przeszkodą, u mnie 3° bez problemów. Facet prosi tylko o potwierdzenie, jakie paliwo jest używane. Musisz tylko odpowiedzieć prawdzie, na przykład GO i wodę. Zaznacza GO. Bez problemu. Być może oznacza to „pogorszenie stanu układu wydechowego”, nie zależy nam na ponownej wizycie. Niektórzy nalegają na fakt, że ta modyfikacja nie jest częścią arkusza miny. Więc jeśli masz duży wypadek (np. z ofiarą śmiertelną lub ranną), Twój ubezpieczyciel nie ma obowiązku podążać za nim (chyba że ubezpiecza tego rodzaju ryzyko).

Miłej podróży
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180